Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeMMOPC
Okładka Vendetta Online (PC)

Vendetta Online PC

„Vendetta Online” to stworzony przede wszystkim z myślą o rozgrywkach sieciowych (single-player jest tylko mało znaczącym dodatkiem) symulator, w którym gracze zasiadają za sterami futurystycznych statków i toczą boje w przestrzeni kosmicznej.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Vendetta Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada2004

„Vendetta Online” to stworzony przede wszystkim z myślą o rozgrywkach sieciowych (single-player jest tylko mało znaczącym dodatkiem) symulator, w którym gracze zasiadają za sterami futurystycznych statków i toczą boje w przestrzeni kosmicznej. Na jednym serwerze może spotkać się nawet kilka tysięcy zawodników. Zgodnie z obowiązującymi zasadami gatunku, podstawowym atutem „Vendetty” jest ogromna swoboda działania. Gracze mogą prowadzić swoją postać na różne sposoby – wcielać się w role kupców, strażników porządku, najemników czy też pospolitych bandziorów. Rozgrywka ma dynamiczny przebieg, a model lotu jest stosunkowo uproszczony. Autorzy gry przygotowali wiele atrakcji, wszechświatem rządzą na przykład trzy ogromne frakcje. Świat „Vendetty” jest zamieszkiwany przez liczne postaci niezależne (sterowane przez sztuczną inteligencję), które mogą zlecać dodatkowe zadania. Gracze mogą łączyć się w nieformalne grupy, przystępować do określonych gildii (np. kupieckiej czy pirackiej), organizować ataki na wielką skalę czy też staczać między sobą drobne pojedynki. Galaktyka podzielona jest na wiele różnych sektorów, odwiedzanie niektórych z nich wiąże się z ryzykiem spotkania gwiezdnych piratów, albowiem takie rejony nie są przez nikogo nadzorowane.

„Vendetta” zawiera elementy znane z gier role-playing, sterowana postać w miarę rozwoju zdobywa umiejętności czy atrybuty, dzięki którym otrzymuje dostęp do nowych typów misji, statków czy też wyposażenia. Nie mniej istotne jest zdobywanie reputacji w wybranej przez siebie frakcji, zrzeszony gracz otrzymuje cenniejsze zadania, może też liczyć na zniżki czy ekskluzywne towary w wybranych sklepikach. Wszystkie współczynniki, w celu uniknięcia niepotrzebnego zamieszania, są ukazywane na jednym wspólnym panelu. Statki, na których wykonuje się kolejne misje, podlegają licznym modyfikacjom. Gracz ma do wyboru spory arsenał broni (lasery, działa plazmowe, miny), warto też odnotować, iż poszczególne maszyny zostały stworzone z myślą o określonych typach działalności, jedne nadają się do celów handlowych, inne tylko do walki.

Oprawa wizualna gry stoi na wysokim poziomie. Wszechświat został ukazany w pełnym trójwymiarze, pod tym względem gra przypomina choćby słynnego „X2: The Threat”. „Vendetta Online” wymaga wykupienia stałej subskrypcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Cena gry w dniu premiery: abonament

Gry podobne do Vendetta Online

Wymagania wiekowe Vendetta Online

12+

Wymagania sprzętowe Vendetta Online

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: CPU 1.5GHz, 512MB RAM, akcelerator 3D 64MB