Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2009, 13:05

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kontrowersyjne DLC do Resident Evil 5, Dragon Age: Origins z kilkuletnim wsparciem, darmowy weekend Crysis Wars, oficjalny serwis internetowy Terminator Salvation i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kontrowersyjne DLC do Resident Evil 5, Dragon Age: Origins z kilkuletnim wsparciem, darmowy weekend Crysis Wars, oficjalny serwis internetowy Terminator Salvation i inne. Zapraszamy do lektury.

Resident Evil 5

W ofertach Xbox Live Marketplace i PlayStation Network zadebiutowało kontrowersyjne DLC do Resident Evil 5, oferujące dwa warianty sieciowego multiplayera - tryby Slayer's Rule oraz Survivor's Rule. W zależności od wersji dodatek kosztuje 400 punktów MS lub 5 dolarów. DLC zajmuje... 1,86 MB (tak, aż tak dużo) i jest niedostępne w Niemczech.

Dragon Age: Origins

Duchowy i ideowy następca dotychczasowych gier firmy BioWare (autorów m.in.: Neverwinter Nights, Knights of the Old Republic oraz Baldur's Gate) – cRPG Dragon Age: Origins, powstający na PC, Xbox 360 i PlayStation 3 – będzie mógł liczyć na blisko dwa lata wsparcia ze strony producentów, poinformował Greg Zeschuk. Wsparcie ma się objawiać w postaci licznych aktualizacji i publikacji DLC. Do premiery gry dojdzie jeszcze w tym roku.

Crysis Wars

Począwszy od czwartku sieciowa odsłona strzelaniny Crysis – nosząca podtytuł Warsbędzie w pełni darmowa. Aby móc skorzystać z promocji, należy pobrać klienta gry oraz być zarejestrowanym użytkownikiem portalu MyCrysis, co upoważni do otrzymania specjalnego CD-Key’a. Crysis Wars pozostanie darmowe do niedzieli.

Terminator Salvation: The Video Game

W sieci zadebiutował oficjalny serwis poświęcony strzelaninie Terminator Salvation: The Video Game, której premiera przewidziana jest na maj 2009 roku. Nad dewelopingiem gry pieczę sprawuje studio Grin. Produkcja zostanie wydana na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Midway

Firma Midway, o której słyszymy w ostatnim czasie jedynie w kontekście problemów finansowych, ujawniła kilka istotnych informacji. W 2009 roku dojdzie do premiery długo oczekiwanej gry akcji This is Vegas oraz trzeciej odsłony marki Game Party na Wii. Dowiedzieliśmy się ponadto, że Mortal Kombat vs. DC Universe dostępne na Xboxa 360 i PlayStation 3 nabyło 1,9 miliona posiadaczy tych konsol.

Global Agenda

Jesienią 2009 roku swoją premierę w ramach Steama zaliczy futurystyczna strzelanina MMO Global Agenda, poinformowało studio Hi-Rez.

The Secret World

Czekasz na The Secret World, nowe MMO firmy FunCom, twórców Age of Conan? Jeśli tak, to istnieje możliwość, że zainteresuje Cię pewna tajemnica, na jaką wpadli inni fani produkcji. Jest nią dziwna gra logiczna, która prawdopodobnie odnosi się do The Secret World. Nagrodą za jej rozwikłanie jest specjalny kod, który będzie można wykorzystać w niedalekiej przyszłości. Wszystkim zaciekawionym proponujemy przeglądanie zalinkowanego wyżej oficjalnego forum gry. Do debiutu The Secret World w wersjach na PC i Xbox 360 powinno dojść jeszcze w tym roku.

Xbox Live Arcade

Jutro w ofercie Xbox Live Arcade zadebiutuje gra logiczno-zręcznościowa Flock! (1200 punktów MS) oraz nowa odsłona serii Puzzle QuestPuzzle Quest: Galactrix (1600 punktów MS), której akcja osadzona została tym razem w kosmosie.

Nintendo DSi

W pierwszych dwóch dniach sprzedaży w Wielkiej Brytanii Nintendo DSi (dostępny tam od 3 kwietnia) znalazł 92 tysiące nabywców. Był to czwarty najlepszy debiut konsolowy na Wyspach Brytyjskich – na podium znajdują się PSP, PS3 oraz Wii.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ojciec chrzestny II

Saw

Syndicate

Guitar Hero: Smash Hits

Tibia

Vertigo

Anno 1404

Fable II

Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek

Brain College: Tropical Lost Island

Champions Online

King's Bounty: Wojownicza księżniczka

101-in-1 Explosive Megamix

Klonoa: Door to Phantomile

Marvel: Ultimate Alliance 2 - Fusion

Hammerin' Hero

Overlord Minions

Worms

Equilibrio

Dokapon Journey

The Munchables

Blast Works: Build, Fuse & Destroy

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Prototype

Alpha Protocol

Marvel: Ultimate Alliance 2

Demigod

Free Realms

gry