Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2009, 11:50

autor: Jiker

Drugie rozszerzenie do Fable II w maju

Choć drugiemu dodatkowi do Fable II poświęciliśmy już kilka obszernych wiadomości, to jednak w dalszym ciągu nie znaliśmy szczegółów na temat tego, jaką historię i rozgrywkę studio Lionhead nam za jego sprawą zaproponuje. Wczoraj, dzięki oficjalnej zapowiedzi rozszerzenia, uległo to zmianie na lepsze.

Choć drugiemu dodatkowi do Fable II poświęciliśmy już kilka obszernych wiadomości, to jednak w dalszym ciągu nie znaliśmy szczegółów na temat tego, jaką historię i rozgrywkę studio Lionhead nam za jego sprawą zaproponuje. Wczoraj, dzięki oficjalnej zapowiedzi rozszerzenia, uległo to zmianie na lepsze.

Drugie rozszerzenie do Fable II w maju - ilustracja #1

W See the Future gracze otrzymają szansę przeżycia nowej, wypełnionej akcją przygody, w ramach której uzyskają możliwość obrania dwóch ścieżek – prowadzącej do uratowania Albionu bądź jego ostatecznej degradacji. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie pierwszy wybór. Umiejętne poprowadzenie historii zostanie bowiem nagrodzone w wyjątkowy sposób. Rolę nagrody pełnić będzie specjalny quest, prezentujący wizję przyszłości Albionu. Za jego sprawą gracz uzyska dostęp do legendarnych artefaktów oraz wyjątkowych zadań. W trakcie ich wykonywania zmierzymy się z nieznanymi rodzajami przeciwników, a w międzyczasie nawiążemy kontakt z nowymi bohaterami. Wielu graczy wierzy, że idea ta posłuży przedstawieniu formy, jaka nadana zostanie trzeciej odsłonie cyklu Fable. Twórcy nie potwierdzają tych domysłów, lecz ich wypowiedzi (przedstawione przez nas w tym miejscu) wydają się jednoznacznie sugerować właśnie takie rozwiązanie. Przoduje w tym oczywiście Peter Molyneux, znany z wygłaszania tajemniczych sentencji.

W trakcie przechodzenia See the Future nie tylko wyzwolimy mieszkańców pewnego miasta zamienionych w duchy, ale również uratujemy potępionego rycerza, który w ramach podzięki przekaże w nasze ręce kilka istotnych tajemnic oraz artefaktów. Ponadto w ramach dodatku uzyskamy dostęp do areny noszącej nazwę The Colosseum. Wkraczając na jej teren, otrzymamy możliwość wzięcia udziału w turnieju wzorowanym na walkach gladiatorów i podejmiemy się próby pozyskania kilku wyjątkowych nagród.

Rozszerzenie See the Future zostanie wydane za pośrednictwem serwisu Xbox Live Marketplace w maju bieżącego roku. Dodatek będzie kosztować 560 punktów MS – niemal połowę mniej niż pierwsze DLC do Fable II, noszące tytuł Knothole Island. Możemy więc założyć, że See the Future zaoferuje nam nieco mniej atrakcji niż poprzednie rozszerzenie. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – sami autorzy twierdzą, że ich najnowszy dodatek do Fable II jest zdecydowanie spójniejszy fabularnie i ciekawszy. Może się zatem okazać, że inwestycja w niego będzie zdecydowanie bardziej opłacalna niż wydanie pieniędzy na Knothole Island.

Fable II trafiło do sprzedaży w drugiej połowie października 2008 roku. Najnowsze dzieło słynnego Petera Molyneux zdobyło uznanie nie tylko wśród krytyków i członków jury wielu światowych konkursów na najlepsze gry ubiegłego roku, ale również graczy, którzy nabyli już ponad 2,6 miliony egzemplarzy gry. Wiele osób zarzucało produkcji prostotę i nadmierne ukłony w kierunku graczy casualowych, lecz nie przeszkodziło to w uznaniu efektu prac deweloperskich Lionhead Studios za wyjątkowo udany kawałek kodu.