Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSPWii
Okładka Vertigo (PC)
OkładkaVertigo (PC)

Vertigo

Stworzona przez zespół Icon Games kontynuacja gry Spinout, stanowiąca oryginalne połączenie zręcznościówki i gry logicznej.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vertigo Premiera

1maj2009

Wii

28gru2010

PC

15mar2011

PSP

producent: Icon Games wydawca: Playlogic Entertainment

Vertigo jest kontynuacją gry Spinout, która ukazała się w marcu 2008 roku wyłącznie na konsoli PlayStation Portable. Opisywany produkt łączy w sobie trzy różne gatunki, będąc po części grą logiczną, wyścigową oraz wymagającą podejmowania szybkich i trafnych decyzji zręcznościówką.

W trakcie właściwej rozgrywki gracz przejmuje kontrolę nad Xorberem, czyli ogromną kulą, przemieszczającą się po zawieszonych w przestrzeni platformach. Zabawa polega na bezpiecznym doprowadzeniu tego obiektu do punktu wyjścia, unikając utraty równowagi oraz znajdujących się na trasie przeszkód. Każda plansza posiada kilka dróg prowadzących do celu, a odnajdywanie alternatywnych przejść i skrótów leży wyłącznie w gestii gracza.

W Vertigo zawarto cztery tryby singleplayer - Arcade, Practice (trening), Time Trial (próby czasowe) oraz Career (kariera). Niezależnie od wybranego przez siebie trybu, do pokonania są 54 poziomy, zlokalizowane w dziewięciu wirtualnych światach. Rejony te różnią się między sobą nie tylko wyglądem plansz, ale również specyfiką napotykanych przeszkód. Oprócz trybów dla pojedynczego gracza, udostępniono także pełnoprawny multiplayer dla czterech osób. Można wybierać pomiędzy takimi trybami jak Time Trial, Xorb Football (nietypowa odmiana piłki nożnej), Xorb Bowling (kręgle) czy Death Match.

Zabawa urozmaicana jest między innymi przez możliwość kolekcjonowania power-upów, dzięki którym sterowana kula nabywa na kilka chwil unikatowe cechy. Ponadto obiekt ten można upgrade’ować, modyfikując chociażby jego powłokę. Jest to dość istotna kwestia, gdyż źle dostosowana kula może odkształcać się w wyniku kontaktu z przedmiotami z otoczenia. Zmagania obserwowane są w pełni trójwymiarowym i szczegółowo zaprojektowanym środowisku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Vertigo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Vertigo Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Balance Board
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wii
PC
PSP