Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

W niniejszym rozdziale poradnika przedstawiono proponowane talie dostosowane do rozszerzenia Popioły Rubieży dla Czarnoksiężnika - klasy postaci w Hearthstone. Znajdziesz tutaj przeważnie talie agresywne i kontrolne, które pozwalają na wyrządzanie ogromnych obrażeń lub znakomite kontrolowanie przebiegu pojedynku w Hearthstone. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy skopiować znajdując się wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowej talii, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Czarnoksiężnicy władają potężną mroczną magią, która spopiela, zatruwa i niszczy ich wrogów - Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Czarnoksiężnicy władają potężną mroczną magią, która spopiela, zatruwa i niszczy ich wrogów. W trakcie walki mogą korzystać z pomocy Demonów, które wykonują ich każde polecenie. Czarnoksiężnik nie wacha się poświęcić własnego zdrowia lub życia któregoś ze swoich stronników, aby zrealizować swój cel. Cechą charakterystyczną Czarnoksiężnika jest jego moc specjalna, która za 2 punkty zdrowia pozwala dobrać jedną kartę.

Czarnoksiężnik - Gul'dan Wędrowiec Pustki

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Czarnoksiężnika z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Popioły Rubieży. Talia zalicza się do kategorii agresywnej dzięki czemu w krótkim czasie będziesz mógł bezustannie nękać przeciwnika atakami i spychać go do głębokiej defensywy. W proponowanej talii znalazło się kilka zupełnie nowych kart, jak Potworny Sługa, Zaklinator Obronny, Przeterminowana Handlarka czy Matrona Nocnic.

Prezentowana talia Czarnoksiężnika bazuje na jednostkach o niskim koszcie Many, które w szybkim tempie mogą zapełnić planszę i bezustannie nękać przeciwnika atakami na jego portret - Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Prezentowana talia Czarnoksiężnika bazuje na jednostkach o niskim koszcie Many, które w szybkim tempie mogą zapełnić planszę i bezustannie nękać przeciwnika atakami na jego portret. Pomniejsze jednostki można dodatkowo wzmacniać przy pomocy takich stronników jak Magiczny Dywan i Uwięziony Złomochlik.

Karty neutralne

Karty klasowe

(1)Dzik Szablozębny x2

(1)Entuzjastyczna Pomocniczka x2

(1)Giermek Argentu x2

(1)Płomienna Magini x2

(1)Zaklinator Obronny x1

(2)Zefrys Wspaniały x1

(3)Magiczny Dywan x2

(4)Zdziczały Spaczoskrzydły x2

(1)Ogień Duszy x2

(1)Płomienny Chochlik x2

(1)Potworny Sługa x2

(1)Wędrowiec Pustki x2

(2)Przeterminowana Handlarka x2

(2)Uwięziony Złomochlik x2

(4)Matrona Nocnic x2

(6)Ręka Gul'dana x2

Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku:

AAECAfqUAwL8owPevgMOMIgF9QXOB8IItZ8D/aQD/acD+a4DsLYDurYDtbkDtrkDx7kDAA==

Zefrys Wspaniały - jak używać tego Legendarnego stronnika?

Zefrys Wspaniały to Legendarny neutralny stronnik, który pojawił się w grze Hearthstone w rozszerzeniu Wybawcy Uldum. Stronnik ten kosztuje 2 punkty Many, posiada statystyki 3/2 oraz niezwykle przydatny Okrzyk Bojowy, który może zostać wykorzystany w wielu sytuacjach i zapewne nie raz zaskoczy Twojego przeciwnika.

Należy tutaj zaznaczyć fakt, Okrzyk Bojowy tego stronnika można aktywować dopiero w momencie, gdy w Twojej talii nie ma duplikatów - Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Należy tutaj zaznaczyć fakt, Okrzyk Bojowy tego stronnika można aktywować dopiero w momencie, gdy w Twojej talii nie ma duplikatów. Oznacza to, że zazwyczaj można go zagrać w środkowej lub końcowej fazie rozgrywki.

  1. Okrzyk Bojowy - po zagraniu Zefrys Wspaniały daje Graczowi do wyboru jedną z trzech możliwych kart. Karty dostosowują się do ilości punktów Many, które Graczowi zostały w danej turze i do aktualnej sytuacji na planszy. Przykładowo, jeśli Gracz potrzebuje kilku dodatkowych punktów ataku, aby zakończyć pojedynek Zefrys Wspaniały na pewno mu je dostarczy. Gdy przeciwnik posiada 7 stronników na planszy, a Zefrys Wspaniały zostanie zagrany z zapasem 8 punktów Many zapewne da Graczowi kartę Wypaczona Otchłań i wyczyści pole gry.
  2. Zakres kart - Zefrys Wspaniały ma jednak ograniczone pole manewru i może zaproponować Graczowi wyłącznie karty z zestawu klasycznego i nie muszą być one dostosowane do konkretnej klasy postaci. Oznacza to, że grając np. Łowcą Demonów możesz wylosować karty innych klas postaci.

Magiczny Dywan - jak zagrywać tę kartę?

Magiczny Dywan to karta, którą ciężko wyeliminować w początkowej fazie gry ze względu na dużą ilość punktów zdrowia. Gdy Magiczny Dywan pozostaje na planszy, każda zagrana jednostka o koszcie Many 1 dostaje wzmocnienie +1 ataku oraz zdolność Zrywu.

Przypominamy, że Zryw pozwala jednostkom na natychmiastowe zaatakowanie innego stronnika w danej turze, ale atak nie może być przeprowadzony na portret wrogiego Bohatera - Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Przypominamy, że Zryw pozwala jednostkom na natychmiastowe zaatakowanie innego stronnika w danej turze, ale atak nie może być przeprowadzony na portret wrogiego Bohatera. Magiczny Dywan to jednostka, która na pewno przysporzy nie lada problemów przeciwnikowi.

Magiczny Dywan to jednostka, która sprawia, że stronnicy o niskim koszcie Many dostają spore wzmocnienie, dlatego nie warto zagrywać jej na pusty stół. W turze, w której chcesz zagrać Magiczny Dywan postaraj się wprowadzić do gry co najmniej jedną lub dwie dodatkowe jednostki, aby skorzystać z dodatkowego wzmocnienia.

Matrona Nocnic - jak zagrywać tę kartę?

Matrona Nocnic to nowa zwykła karta Czarnoksiężnika, która pojawiła się w grze Hearthstone w rozszerzeniu Popioły Rubieży. Stronnik ten kosztuje 4 Many, posiada bardzo dobre statystyki 5/5 oraz dwie umiejętności: Okrzyk Bojowy oraz Zryw.

Tak wysokie statystyki i zdolność Zrywu mają swoją cenę, ponieważ Matrona Nocnic przy zagraniu odrzuca z ręki Gracza kartę o najwyższym koszcie Many - Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Tak wysokie statystyki i zdolność Zrywu mają swoją cenę, ponieważ Matrona Nocnic przy zagraniu odrzuca z ręki Gracza kartę o najwyższym koszcie Many. Negatywny efekt tej karty można na szczęście obrócić w spory atut! Zanim zagrasz Matronę Nocnic upewnij się, że nie stracisz żadnej karty, która będzie Ci potrzebna w dalszej fazie pojedynku. Najlepszym możliwym momentem na zagranie tej karty jest chwila, w której posiadasz także kartę Ręka Gul'dana. W takim przypadku zagrywasz Matronę Nocnic na planszę, odrzucasz Rękę Gul'dana i dodatkowo dobierasz aż 3 karty zupełnie za darmo!

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek w Hearthstone zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

Defensywa nie jest najmocniejszą stroną tej talii dlatego na próżno szukać tutaj dużej ilości stronników z Prowokacją - Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki
  1. Wysoki priorytet - Magiczny Dywan, Płomienna Magini, Płomienny Chochlik. Na początku może przydać się także Uwięziony Złomochlik i Wędrowiec Pustki.
  2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Matrony Nocnic, jeśli od samego początku dysponujesz kartą Ręka Gul'dana.

Defensywa

Defensywa nie jest najmocniejszą stroną tej talii dlatego na próżno szukać tutaj dużej ilości stronników z Prowokacją. Do dyspozycji masz zaledwie 2 takich stronników (dwie kopie Wędrowca Pustki), a z ewentualnymi problemami musisz radzić sobie używając pozostałych jednostek lub zaklęć.

W trakcie walki o kontrolę nad planszą warto pamiętać, że Magiczny Dywan przydziela jednostkom o koszcie Many 1 dodatkowe wzmocnienie w postaci +1 punktu ataku oraz zdolność Zrywu dzięki czemu w swojej turze możesz wyeliminować kilka jednostek przeciwnika używając do tego mniej istotnych jednostek - Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

W trakcie walki o kontrolę nad planszą warto pamiętać, że Magiczny Dywan przydziela jednostkom o koszcie Many 1 dodatkowe wzmocnienie w postaci +1 punktu ataku oraz zdolność Zrywu dzięki czemu w swojej turze możesz wyeliminować kilka jednostek przeciwnika używając do tego mniej istotnych jednostek. Do eliminacji niewygodnych jednostek przeciwnika możesz także wykorzystać Matronę Nocnic lub Ogień Duszy. W krytycznej sytuacji zawsze możesz polegać na intuicji Zefrysa Wspaniałego.

Ofensywa

Ofensywa jest bez wątpienia najmocniejszą stroną omawianej talii Czarnoksiężnika. Jednostki o niskim koszcie Many można wprowadzać do gry od samego początku pojedynku i od razu zacząć atakować na portret przeciwnika.

Należy także zaznaczyć fakt, że wszystkie jednostki na ręce Gracza mogą zostać wzmocnione przy użyciu karty Uwięziony Złomochlik - Hearthstone Popioły Rubieży: Czarnoksiężnik - dobra talia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Należy także zaznaczyć fakt, że wszystkie jednostki na ręce Gracza mogą zostać wzmocnione przy użyciu karty Uwięziony Złomochlik. Aktywacja zdolności tego stronnika trwa 2 tury, ale jeśli posiadasz na ręce kilka kart o niskim koszcie Many możesz w jednej turze wprowadzić do rozgrywki prawdziwą armię.

  1. Stronnicy - Jeśli masz ku temu okazję, używaj własnych stronników w celu wyrządzenia dodatkowych szkód portretowi przeciwnika. W innym przypadku staraj się wyprowadzać korzystne wymiany z jednostkami przeciwnika.
  2. Zdziczały Spaczoskrzydły - Stronnik 3/2 o koszcie Many 4. Jednostka ta kosztuje o 1 punkt Many mniej za każdy punkt obrażeń zadany wrogiemu Bohaterowi w danej turze. Oznacza to, że wyrządzając zaledwie 4 punkty obrażeń możesz zagrać tę jednostkę całkowicie za darmo. Marto także pamiętać o tym, że obniżając koszt Zdziczałego Spaczoskrzydłęgo do 1 punktu Many będzie on mógł uzyskać bonusowy efekt od Magicznego Dywanu.
  3. Zefrys Wspaniały - jeśli masz szansę wykończyć przeciwnika w danej turze, Zefrys Wspaniały na pewno to zauważy i doda do Twojej ręki odpowiednią kartę. Pamiętaj tylko, że Zefrys Wspaniały aktywuje swój Okrzyk Bojowy dopiero w momencie, gdy w Twojej talii nie ma duplikatów.
  4. Ogień Duszy - zaklęcie, które przy zagraniu wyrządza 4 punkty bezpośrednich obrażeń i odrzuca jedną losową kartę z ręki Gracza.