Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Paladyn w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Poniżej przedstawiono proponowane talie dostosowane do Rozróby Rastakana dla Paladyna - klasy postaci Hearthstone. Znajdziesz tutaj przeważnie talie kontrolne, które pozwalają na znakomite kontrolowanie pojedynku w Hearthstone. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy skopiować znajdując się wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowej talii, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Paladyn - Arthas, Gniew Zemsty

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Paladyna z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Rozróba Rastakana - Paladyn w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Paladyna z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Rozróba Rastakana. Deck zalicza się do kategorii kontrolnej i został oparty na trudnych do wyeliminowania stronnikach. Wśród wyselekcjonowanych kart nie zabrakło Legendarnych jednostek, jak np. Strażnik Słońca Tarim i Tyrion Fordring. W prezentowanej talii znajdziesz mechanizmy pozwalające na całkowite wyczyszczenie planszy z wrogich stronników, a także karty dzięki którym będziesz w stanie wyrządzić wiele obrażeń bezpośrednich. Poniżej zamieszczamy wykaz potrzebnych kart, specjalny kod do szybkiego zbudowania talii oraz garść porad, które pomogą w trakcie rozgrywki.

Karty neutralne

Karty klasowe

(2)Dziki Piromanta x2

(2)Żrący Bagienny Szlam x2

(4)Ciałostrojna x2

(4)Łamacz Zaklęć x1

(6)Genn Szarogrzywy x1

(6)Kairn Krwawe Kopyto x1

(6)Wichrogniewna Harpia x1

(8)Król Lisz x1

(2)Hydrolożka x2

(2)Krysztalista Kangor x1

(2)Protektor Argentu x1

(2)Równość x2

(4)Dark Królów x2

(4)Duch Tygrysa x1

(4)Konsekracja x2

(4)Srebrytowy Czempion x2

(6)Gniew Zemsty x2

(6)Kolcogbrziety Wierzchowiec x2

(6)Strażnik Słońca Tarim x1

(8)Tyrion Fordring x1

Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku:

AAECAaToAgqkA7cE8gX6Bv4HucECws4CzfQC/fsC74YDCtwD9AXPBooHrwf2B5YJs8ECiMcClugCAA==

Genn Szarogrzywy - zasady talii parzystej

Umieszczając w talii Genna Szarogrzywego musisz spełnić określone warunki, aby móc skorzystać z jego bonusu - Paladyn w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Umieszczając w talii Genna Szarogrzywego musisz spełnić określone warunki, aby móc skorzystać z jego bonusu. W Twojej talii mogą znaleźć się tylko i wyłącznie karty o parzystym koszcie many, aby obniżyć koszt startowej mocy specjalnej Bohatera do 1 kryształu many. Oznacza to, że już od pierwszej tury będziesz mógł stworzyć Rekruta Srebrnej Dłoni.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Paladyn w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

 1. Wysoki priorytet - Hydrolożka, Protektor Argentu, Żrący Bagienny Szlam i/lub Ciałostrojna, Dar Królów. W pierwszej turze i tak korzystasz z mocy specjalnej Bohatera więc szukaj kart, które zagrasz w turach kolejnych.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Dzikiego Piromanty, jeśli od samego początku dysponujesz Monetą. Będzie to wielce pomocne w trakcie walki z taliami agresywnymi.
 3. Karty, których unikać - W celu aktywowania zdolności Ciałostrojnej, zawsze tasuj następujące karty: Krysztalista Kangor, Wichrogniewna Harpia, Król Lisz lub Tirion Fordring (jeśli obu masz na ręce).

Ciałostrojna - zasady działania karty

Ciałostrojna to bardzo potężny stronnik, ale musisz pamiętać, aby spełnić określone warunki w celu aktywacji jej Okrzyku Bojowego - Paladyn w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Ciałostrojna to bardzo potężny stronnik, ale musisz pamiętać, aby spełnić określone warunki w celu aktywacji jej Okrzyku Bojowego. Poniżej zamieszczamy istotne informacje, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać jej potencjał.

 1. Okrzyk Bojowy - Natychmiast po zagraniu, Ciałostrojna może zyskać efekt Prowokacji, Boskiej Tarczy, Kradzieży Życia i Furii Wichru, jeśli posiadasz w talii inne jednostki z tymi efektami. Oznacza to, że maksymalnie możesz zyskać aż 4 dodatkowe efekty na tym stronniku.
 2. Tasowanie kart - Aby w pełni wykorzystać potencjał Ciałostrojnej musisz uważnie tasować karty. Pamiętaj, że Wichrogniewna Harpia i Krysztalista Kangor to jedyni stronnicy w Twojej talii, którzy posiadają zdolności Furii Wichru i Kradzieży Życia. Zawsze wtasuj ich z powrotem do talii przed rozpoczęciem rozgrywki.

Duch Tygrysa - zasady działania karty

Duch Tygrysa to nowy rodzaj stronnika, który został dodany do Hearthstone w dodatku Rozróba Rastakana - Paladyn w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Duch Tygrysa to nowy rodzaj stronnika, który został dodany do Hearthstone w dodatku Rozróba Rastakana. Po zagraniu, Duch Tygrysa otrzymuje efekt Ukrycia przez co staje się niewrażliwy na bezpośrednie obrażenia.

 1. Przywoływanie Tygrysa - Za każdym razem, gdy użyjesz zaklęcia w momencie, gdy Duch Tygrysa znajduje się na planszy, przyzwiesz Tygrysa ze statystykami równymi kosztowi tego zaklęcia. Przykładowo, Dark Królów przyzwie Tygrysa o statystykach 4/4.
 2. Uwaga na obrażenia obszarowe - Ukrycie chroni Ducha Tygrysa przed bezpośrednimi obrażeniami, ale wciąż można go zlikwidować za pomocą zaklęć obszarowych, jak np. Piekielny Ogień.

Defensywa - stronnicy i obrażenia obszarowe

Defensywa jest bardzo mocną stroną prezentowanej talii Paladyna - Paladyn w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Defensywa jest bardzo mocną stroną prezentowanej talii Paladyna. W decku znajdziesz nie tylko stronników z Prowokacją, których ciężko zlikwidować, ale także zaklęcia pozwalające na natychmiastowe wyczyszczenie planszy ze wszystkich jednostek.

 1. Stronnicy z Prowokacją - Deck posiada kilku stronników z Prowokacją: Ciałostrojna, Strażnik Słońca Tarim, Tyrion Fordring i Król Lisz. To Twoja główna linia defensywna.
 2. Kradzież Życia - Jeśli wprowadzisz do rozgrywki Ciałostrojną ze zdolnością Kradzieży Życia, możesz w prosty sposób odzyskać nieco zdrowia.
 3. Zaklęcia wzmacniające - W przedstawionej talii znajdziesz niezwykle silne zaklęcia wzmacniające, jak Kolcogrzbiety Wierzchowiec i Dar Królów.
 4. Broń - Nie zabrakło także oręża za pomocą którego możesz likwidować jednostki przeciwnika. Poza Srebrytowym Czempionem możesz także korzystać z pomocy Spopielacza (gdy Tyrion Fordring zostanie zlikwidowany).
 5. Obrażenia obszarowe - Korzystając z kombinacji opartej na Równości możesz szybko wyeliminować cały szereg stronników przeciwnika. Zaklęcie Równość możesz połączyć z Dzikim Piromantą, Konsekracją lub Gniewem Zemsty.

Ofensywa

Wprawdzie przedstawiona talia Paladyna zalicza się do decków kontrolnych, ale zadbano także o to, aby móc wyrządzać naprawdę duże obrażenia bezpośrednie na portret przeciwnika - Paladyn w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Wprawdzie przedstawiona talia Paladyna zalicza się do decków kontrolnych, ale zadbano także o to, aby móc wyrządzać naprawdę duże obrażenia bezpośrednie na portret przeciwnika. Wszystkie dostępne środki możesz wykorzystać w celu wygrania pojedynku. Zwróć uwagę na niektóre niezwykle silne kombinacje, jak:

 1. Ciałostrojna ze wzmocnieniem - Jeśli uda Ci się wprowadzić na planszę Ciałostrojną ze zdolnością Furii Wichru i wzmocnić ją przy pomocy Daru Królów lub Kolcogrzbietowego Wierzchowca możesz zyskać niezwykle groźnego stronnika atakującego.
 2. Bronie - Bronie mogą być wykorzystane do bezpośredniego ataku na portret przeciwnika.
 3. Gniew Zemsty - Gniew Zemsty jest niezwykle skuteczny w momencie, gdy na planszy nie ma już stronników przeciwnika. Za 6 punktów many możesz wyrządzić aż 8 obrażeń.