Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

W tym rozdziale znajdziesz polecane gotowe talie dla paladyna - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

W tym rozdziale znajdziesz polecane gotowe talie dla paladyna. Są w nich talie do trybu Standard, Dzicz, a także talia oparta na podstawowych kartach. Zauważ, że stale aktualizujemy talie w zależności od dodatki. Obecnie znajdziesz tu talię meta roku Kruka oparte na dodatku Wiedźmi las.

UWAGA - nowe talie z nowszych dodatków znajdziecie na osobnych stronach poradnika, np. Talie Projekt Hukatomba!

Standard - Rok Kruka

Paladyn, Dowódca

Niniejsza talia dla klasy Paladyna w grze Hearthstone reprezentuje agresywny styl gry - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Niniejsza talia dla klasy Paladyna w grze Hearthstone reprezentuje agresywny styl gry. W talii znalazło się bardzo dużo stronników o niskim koszcie many dzięki czemu będziesz w stanie zacząć atakować portret przeciwnika od samego początku pojedynku. W talii znalazły się same karty o nieparzystym koszcie many ze względu na jednostkę Baku, Pożeraczka Księżyca. Dzięki takiemu zestawieniu, moc specjalna Twojego Bohatera będzie przyzywać 2 Rekrutów Srebrnej Dłoni zamiast jednego. Rozgrywka polega na przyzywaniu jak największej ilości rekrutów, aby później wzmocnić ich za pomocą Niezidentyfikowanego Młota, Przywódcy Rajdu, Czempiona Wichrogrodu lub Nowy Poziom!

Chcesz taką talię? Skopiuj poniższy kod do gry!

Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku: AAECAZ8FAqcFnvgCDkbxBfUF+QqbwgLrwgKDxwK4xwLjywKVzgL70wLR4QLW5QK15gIA

Karta

Opis

Weteranka Acherusa - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Weteranka Acherusa

Za 1 punkt many otrzymujesz stronnika 2/1, który dodatkowo przydziela wybranemu sojuszniczemu stronnikowi +1 punkt ataku. Biorąc pod uwagę tak niski koszt many, Weteranka Acherusa jest świetną jednostką, która nie dość, że sama w sobie reprezentuje 2 punkty ataku to dodatkowo umożliwia przygotowanie słabszej jednostki do wykonania korzystnej wymiany lub zwiększa ilość obrażeń wyrządzanych portretowi przeciwnika.

Giermek Argentu - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Giermek Argentu

Stronnik, który świetnie sprawdza się w 1 turze. Wprawdzie posiada statystyki 1/1, ale do tego dysponuje Boską Tarczą, która może sprawić, że Giermek Argentu zlikwiduję jednostkę przeciwnika i przetrwa do następnej tury.

Dar Mocy - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Dar Mocy

Za 1 punkt many możesz przydzielić jednostce +3 punkty ataku. Dar Mocy przydaje się w momencie, gdy musisz wyprowadzić wymianę z inną jednostką lub gdy chcesz wyrządzić więcej szkód portretowi przeciwnika.

Świetlik - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Świetlik

Po zagraniu tworzysz na planszy stronnika 1/2 i dodatkowo otrzymujesz do ręki kolejnego stronnika 1/2. Świetliki mogą być przydatne w początkowych turach rozgrywki do prowadzenia wymian z jednostkami posiadającymi 1 punkt zdrowia.

Zagubieni w Dżungli - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Zagubieni w Dżungli

Za 1 punkt many przyzywasz dwóch Rekrutów Srebnej Dłoni o statystykach 1/1. Bardzo dobre zagranie, szczególnie na początku pojedynku lub w połączeniu z jednostkami i czarami wzmacniającymi, jak np. Dowódca Rajdu, Nowy Poziom!

Prawa Obrończyni - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Prawa Obrończyni

Kolejna jednostka dysponująca statystykami 1/1 oraz Boską Tarczą, a dodatkowo posiada zdolność Prowokacji. Przydaje się w momencie, gdy chcesz nieco przyblokować przeciwnika i ochronić pozostałe jednostki na planszy.

Boska Łaska - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Boska Łaska

Zaklęcie za pomocą którego uzupełnisz karty na ręce. Biorąc pod uwagę fakt, że w talii Paladyna znajduje się dużo jednostek i zaklęć o niskim koszcie many, możesz szybko wykorzystać wszystkie karty, którymi dysponujesz. Za pomocą Boska Łaska szybko uzupełnisz zapas i będziesz w stanie kontynuować rozgrywkę.

Dowódca Rajdu - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Dowódca Rajdu

Za 3 punkty many otrzymujesz jednostkę o statystykach 2/2, która dodatkowo wzmacnia wszystkie pozostałe sojusznicze jednostki o 1 punkt ataku.

Obrońca Skałkogórza - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Obrońca Skałkogórza

Stronnik z Prowokacją o statystykach 1/4. Może statystyki tego stronnika nie powalają, ale jest on w stanie zatrzymać jednostki przeciwnika na początku rozgrywki, a dodatkowo pozwala na wylosowanie 3 kart stronników z Prowokacją i dobrania jednej z nich na rękę. Istnieje szansa, że akurat uda Ci się wylosować takie jednostki, jak Strażnik Słońca Tarim lub Tyrion Fordring.

Niezidentyfikowany Młot - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Niezidentyfikowany Młot

Bardzo dobra broń, która posiada statystyki 2/2 i zyskuje dodatkowy efekt Okrzyku Bojowego, gdy przebywa na Twojej ręce:

  1. Przyzywa 2 dodatkowych Rekrutów Srebnej Dłoni.
  2. Przydziela Twoim stronnikom +1 punkt ataku.
  3. Przydziela Twoim stronnikom Boską Tarczę.
  4. Przydziela Twoim stronnikom Prowokację.
Grzybomanta - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Grzybomanta

Za 5 punktów many otrzymujesz stronnika 2/2 z Okrzykiem Bojowym, który wzmacnia sąsiadujące jednostki o +2/2. Ze względu na wysoki koszt tej jednostki warto zagrać ją dopiero wtedy, kiedy na planszy posiadasz co najmniej 2 innych stronników.

Nowy Poziom - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Nowy Poziom!

Esencja przedstawianej talii. To właśnie ze względu na Nowy Poziom! w talii znalazło się bardzo dużo zaklęć i jednostek, które przyzywają dodatkowych rekrutów. Za sprawą karty Nowy Poziom! wzmacniasz wszystkich Rekrutów Srebnej Dłoni o +2/2 i przydzielasz im Prowokację.

Tunelowy Czerw - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Tunelowy Czerw

7 many to dużo, jak za stronnika o statystykach 2/5, ale Tunelowy Czerw obniża swój koszt o 1 punkt many jeśli przebywa w Twojej ręce za każdym razem, gdy zginie jakaś sojusznicza jednostka. W zdecydowanej większości rozgrywek Tunelowy Czerw zagrywany jest za 0 punktów many.

Czempion Wichrogrodu - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Czempion Wichrogrodu

Jednostka za 7 many o statystykach 6/6, która dodatkowo wzmacnia wszystkie pozostałe jednostki o +1/1. Czempion Wichrogrodu pozwala zwiększyć ilość obrażeń reprezentowaną przez jednostki przebywające na planszy dzięki czemu będziesz mógł wyprowadzić korzystne wymiany lub zakończyć cały pojedynek.

Wycinacz - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Wycinacz

Broń o statystykach 4/3, która przywołuje dwóch Rekrutów Srebrnej Dłoni po każdym ataku Twojego Bohatera. Wycinacz przydaje się do likwidowania jednostek lub gdy potrzebujesz dodatkowych obrażeń, które chcesz ukierunkować na portret przeciwnika.

Baku, Pożeraczka Księżyca - Paladyn w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Baku, Pożeraczka Księżyca

Jeżeli w talii znajdują się karty o nieparzystym koszcie many, na starcie pojedynku ulepszasz moc specjalną Bohatera. Za sprawą tego stronnika za 2 punkty many będziesz w stanie przyzwać dwie jednostki 1/1. Baku, Pożeraczka Księżyca dysponuje także solidnymi statystykami 7/8.

Jak grać talią Paladyna Dowódcy? - porady

  1. Talia Paladyna bazuje na jednostkach o niskim koszcie many, aby od pierwszych tur wywierać presję na przeciwniku.
  2. Jeżeli to możliwe, staraj się tworzyć jak najwięcej Rekrutów Srebnej Dłoni, aby później wzmocnić ich za pomocą karty Nowy Poziom!
  3. Twoim celem jest jak najszybsze zakończenie pojedynku więc staraj się go nie przeciągać.
  4. Pamiętaj, że za sprawą Baku, Pożeraczka Księżyca, moc specjalna Twojego Bohatera będzie przyzywać dwóch rekrutów zamiast jednego.
  5. Jeżeli musisz, wykonuj tylko korzystne wymiany, a resztą stronników atakuj na portret przeciwnika i pozwól jemu martwić się o czyszczenie planszy.
  6. Twoim największym wrogiem są stronnicy z Prowokacją. Aby wyeliminować niewygodnych stronników skorzystaj z broni Niezidentyfikowany Młot lub Wycinacza. Jeśli to konieczne, możesz użyć Dar Mocy na którymś ze stronników, aby wykonać korzystną wymianę.

Podstawowa talia

Karty neutralne (18)

Karty paladyna (12)

Znachor (1) x2

Dar mocy (1) x2

Młodsza inżynier (2) x2

Ręka ochrony (1) x2

Rzeczny krokoliszek (2) x2

Czampion Srebrytu (4) x2

Kapłanka Straceńczego Słońca (3) x2

Konsekracja (4) x2

Ogrzy mag (4) x2

Młot gniewu (4) x2

Taczowy z Sen'jinu (4) x2

Strażnik królów (7) x2

Uzdrawiaczka Mrocznołuskich (5) x2

 

Wódz Mroźnych Wilków (5) x2

 

Czempion Wichrogrodu (7) x2

 

Stabilna talia Paladyna, skupiająca się głównie na kartach wzmacniających i silnych minionach. Dodatkowo, posiada kilka przydatnych zaklęć ofensywnych, dobre karty uzdrawiające i karty broni. Dzięki temu, gracz z tą talią może odnaleźć się niemal w każdej sytuacji, chodź raczej z preferencją ofensywną, a nie obronną.

Początkowy etap: Używaj tańszych jednostek to utrzymania kontroli nad polem walki. Pamiętaj również o przyzywaniu rekrutów mocą specjalną.

Środkowy etap: Wzmacniaj jednostki takie jak Uzdrawiaczka Mrocznołuskich (5) czy Wódz Mroźnych Wilków (5), by wyprowadzić potężne ataki. Pamiętaj również o swoich broniach, by pozbyć się niektórych jednostek.

Końcowy etap: Kontynuuj swój atak wzmocnionymi jednostkami. Jeśli potrzebujesz kart, użyj zaklęcia Młot gniewu (3), a w przypadku silnego uleczenia - Strażnik królów (7). Warto również wykorzystać Rękę ochrony (1) na wzmocnionych jednostkach, by uchronić je od ewentualnej zagłady.

Zalety

Wady

+ Duży potencjał ofensywny dzięki kartom wzmacniającym

+ Przyzwoite opcje uzdrawiania

+ Dobra obrona

- Mała ilość tanich jednostek

- Pole w dużej mierze na wzmocnionych jednostkach

Dzicz (Wild)

Level 60 Paladin

Karty neutralne (14)

Karty paladyna (16)

Dziki piromanta (2) x2

Pokora (1)

Protektorka Słonecznej Furii (2)

Równość (2) x2

Sowa żelaznodzioba (2)

Rozjemca Aldorów (3) x2

Akolita bólu (3) x2

Czempion Srebrytu (4) x2

Krwawy rycerz (3)

Konsekracja (4) x2

Łowca grubego zwierza (3)

Młot gniewu (4) x2

Widzący z Kręgu Ziemi (3)

Gniew zemsty (6) x2

Tarczowy z Sen'jinu (4) x2

Strażnik królów (7)

Harrison Jones (5)

Nakładanie rąk (8)

Pędzący kodo (5)

Tyrion Fordring (8)

Kairn Krwawe Kopyto (6)

 

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie