Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szaman | Bohaterowie w Hearthstone poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Szaman

Bohater: Thrall - Szaman | Bohaterowie w Hearthstone - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Bohater: Thrall

Moc specjalna: Wezwanie totemu - Przyzwij losowy totem

Wyjątkowy atut: Przeciążenie

Szaman jest bardzo ciekawą klasą, posiadającą bardzo dobrą zdolność kontroli otoczenia, jak również wyjątkową zdolność Przeciążenie. Dzięki dużej ilości kart zaklęć, Szaman jest klasą bardzo elastyczną, potrafiącą dostosować się do wielu różnych stylów gry.

Moc klasy, Wezwanie totemu, pozwala na przywołanie jednego losowego totemu. Wylosowany może zostać jeden z czterech różnych totemów, pełniących takie funkcje jak prowokacja, leczenie czy zadawanie bezpośrednich obrażeń. Niestety, jest to jedna z najgorszych mocy specjalnych w grze. Można jednak trochę nadrobić jej braki używając Śmiałka z Gromowych Urwisk (5), który przy każdym użyciu mocy specjalnej wzmacnia totemy o 2 pkt. ataku.

Szaman posiada całkiem sporą kolekcję oręża z którego może korzystać w trakcie rozgrywki. Aktualnie ma do dyspozycji 4 rodzaje broni z których najpotężniejszą jest Zgładziciel (5). Po wyekwipowaniu bohatera w tę broń, zyskuje on efekt Furii Wichru dzięki czemu może atakować dwukrotnie w ciągu jednej tury. Broń zadaje 2 pkt. obrażeń przy każdym uderzeniu, ale można ją wzmocnić Kruszyskalnym Orężem (1) do 5, a nawet 8 pkt. (przy dwukrotnym wzmocnieniu) obrażeń przy każdym uderzeniu!

Klasa Szamana posiada również interesującą zdolność - Przeciążenie. Jest to zdolność dostępna tylko dla tej klasy i daje dostęp do mocnych zaklęć z pewnym efektem ubocznym. Przy każdym podpisie zdolności Przeciążenie, znajduje się odpowiednia liczba, np. (2). Oznacza to, że jeśli karta z tą zdolnością zostanie użyta, w następnej turze gracz będzie posiadał o 2 kryształy mniej do wykorzystania. Kara znika po jednej turze i chodź może się to wydawać dużym ograniczeniem, to daje graczowi możliwość wykorzystania bardzo mocnych zaklęć przy małym koszcie many. Na szczęście w grze pojawiła się karta Wstrząs Lawy (2), która nie dość, że zadaje 2 pkt. obrażeń to dodatkowo odblokowuje wszystkie niedostępne w danej turze kryształy many! Dzięki temu nie ponosisz żadnej kary za skorzystanie z Przeciążenia w ostatniej turze.

Zalety

Wady

+ Dobre zdolności ofensywne

+ Duża elastyczność

+ Duży burst przy pomocy zaklęć

- Dosyć słaba obrona

- Brak mocnej specjalizacji

- W większości przypadków nie wylosujesz potrzebnego totemu

Przykładowe karty: Wstrząs ziemi (1), Burza z piorunami (3), Żądza krwi (5).