Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czarnoksiężnik | Bohaterowie w Hearthstone poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Czarnoksiężnik

Bohater: Guldan - Czarnoksiężnik | Bohaterowie w Hearthstone - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Bohater: Gul'dan

Moc specjalna: Moc krwi - Dobierz kartę i otrzymaj 2 pkt. obrażeń

Wyjątkowy atut: Demony

Czarnoksiężnik jest dosyć specyficzną klasą, potrafiącą odstraszyć wielu początkujących graczy. Powodem tego jest duża ilość kart, które ranią samego bohatera. Już sama moc tej klasy, zadaje 2 pkt. obrażeń przy każdym użyciu, a wiele kart z talii Czarnoksiężnika, potrafi uszkodzić go jeszcze bardziej. Z powodu tego wyjątkowe stylu gry, klasę można znacznie częściej zobaczyć u graczy zaawansowanych. Pomimo tego, że za każde użycie mocy specjalnej, Czarnoksiężnik otrzyma 2 pkt. obrażeń, wciąż dysponuje najmocniejszą mocną specjalną w grze. To właśnie większa ilość kart daje przewagę taktyczną nad przeciwnikiem, a utracone zdrowie można przywrócić na wiele sposobów.

Specjalną mocą tej klasy jest Moc krwi. Dzięki tej umiejętności, gracz może dobrać jedną kartę z tali na turę, odnosząc przy tym 2 pkt. obrażeń. Chodź potencjalnie jest to moc szkodliwa, potrafiąca sprowadzić Czarnoksiężnika do niskiego poziomu zdrowia, to przy odpowiednim wykorzystaniu, może stać się jedną z najpotężniejszych mocy bohaterów w grze. Płacąc odrobiną życia, gracz może wyciągać kolejne karty, dzięki czemu nie musi marnować miejsca w tali na karty z taką samą zdolności. Dodatkowo, dzięki swojej mocy, czarnoksiężnik nadaje się idealnie na strategię opartą na dużej ilości tanich jednostek i nie pozwala mu pozostać bez kart w dłoni. Należy tutaj wspomnieć, że w Hearthstone są mechaniki gry, które promują dużą ilość kart na ręce (jak przy kartach Smokowiec Zmierzchu (4), Górski Olbrzym (12)), a także promujące małą ilość punktów zdrowia, jak w przypadku Ognistego Olbrzyma (20). Za pomocą swojej mocy specjalnej, Czarnoksiężnik może korzystać z nich wszystkich.

Kolejną zaletą czarnoksiężnika, są demony - grupa minionów znajdująca się niemal wyłącznie w kartach tej klasy. Karty demonów są zazwyczaj obusiecznymi mieczami, dającymi jednocześnie mocne jednostki i zdolności, jak i negatywne efekty w postaci utraty życia bohatera czy jednostek na stole. Używając ich jednak z rozwagą i w odpowiednich kombinacjach, można w miarę łatwo stworzyć solidny odział we wczesnym etapie gry, dając tym samym dużą przewagę nad oponentem. Dzięki grupie demonów, jak i Mocy krwi, czarnoksiężnik jest wyśmienitą klasą do taktyki szybkiej eliminacji oponenta, poprzez wystawianie dużej ilości tanich jednostek i atakowanie bezpośrednio jego bohatera.

Zalety

Wady

+ Możliwość doboru kart w dowolnej chwili

+ Karty demonów

+ Duża ilość tanich jednostek

+ Dobre czary ofensywne

+ Wszechstronność

- Moc i karty odejmujące życie bohatera

- Słabe zdolności defensywne

Przykładowe karty: Portal przywołania (4), Wyssanie życia (3), Wędrowiec Pustki (1).