Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawy budowania decka | Podstawy Hearthstone Heroes of Warcraft poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Gra w Hearthstone: Heroes of Warcraft bez kart jest niemożliwa, wiadomo. Ale jak je dobrać, co wrzucić do swojego decka, aby miało to ręce i nogi? Poprzez stosowanie się do paru zasad w trakcie budowania talii można znacznie zwiększyć swoją szansę na wygraną!

Zalety budowania własnych decków

  1. Tworząc własną talię doskonale wiesz co się w niej znajduje dlatego też łatwiej będzie nią operować w trakcie rozgrywki. Dodając karty do decka na pewno zastanawiasz się nad ich zastosowaniem, synergią i korzyściami, które wiążą się z grą takimi kartami, a nie innymi.
  2. Większość osób grających w trybie Rankingowym doskonale zna decki, które aktualnie znajdują się w mecie (szczególnie na wyższych rangach). Jeśli napotkają inną wersję danej talii mogą kompletnie się pogubić ponieważ nie będą wiedzieć z jakimi zagrożeniami będą musieli się zmierzyć. Dzięki temu mogą zużyć swoje removale na kompletnie złych celach, a to poskutkuje trudnościami w późniejszych turach, gdy pojawią się na stole prawdziwe zagrożenia. To jest największa Twoja przewaga!
  3. Tworząc własny deck dopasowujesz go do swojego stylu gry. Jeśli w trakcie rozgrywki czujesz się komfortowo to na pewno wpłynie to pozytywnie na ilość wygranych. Każdy ma inny styl gry dlatego też jedni lepiej czują się grając kontrolne decki, a inni agresywne. Jeśli zmuszasz się do grania deckiem, którego nie lubisz, ale jest w mecie możesz zniechęcić się do gry.
  4. Nie musisz czekać na ustabilizowanie się mety i wyłonienie najlepszych decków. Kto wie, może to akurat Twój deck będzie najbardziej popularny w nadchodzącym sezonie?
  5. Dobra zabawa i satysfakcja!

Podstawy budowania własnej talii

Krzywa Many (Mana Curve)

Krzywą Many można określić jako stosunek ilości kart do ich kosztu, który jest przedstawiony na wykresie. System ten w łatwy sposób pozwala zorientować się, czy w decku nie znalazło się za dużo kart o niskim koszcie bądź o bardzo dużym koszcie many. Dzięki temu można uniknąć sytuacji w której zbyt szybko pozbędziesz się wszystkich kart lub nie będziesz w stanie nic zagrać przez pierwsze tury (karty o zbyt dużym koszcie). Karty należy dobierać w taki sposób, aby mieć szansę na zagranie czegoś w każdej turze. Wiadomo, że kart o niskim koszcie (1, 2, 3 many) musi być więcej niż tych o dużym koszcie many (6, 7 i więcej), aby mieć większą szansę dobrego startu.

Dobieranie kart

Im więcej kart posiadasz na ręce tym masz większe pole do manewru i możliwość zareagowania na sytuację, która aktualnie zaistniała na stole. Dlatego też karty, które zapewnią możliwość dobierania kolejnych kart są bardzo ważne w każdej talii. W Hearthstone istnieją różnego rodzaju "dobierajki", jak np. Akolita Bólu, Lazurowy Smokowiec, czy też różnego rodzaju czary, jak Sprint. Uważaj jednak, aby w Twojej talii nie znalazło się zbyt dużo dobierajek ponieważ może to poskutkować szybkim dotarciem do fazy fatygi.

Removale czyli możliwość neutralizowania kart przeciwnika

W każdej talii muszą znaleźć się karty, które zapewnią możliwość natychmiastowego wyeliminowania stronnika/ków przeciwnika. W grze można znaleźć naprawdę potężne miniony o niskim koszcie, jak np. U Shamana za 4 many 7/7. Bardzo ważne jest, aby móc taką kartę zneutralizować ponieważ otrzymując co najmniej 7 obrażeń na turę szybko można przegrać rozgrywkę. Każda z klas ma do dyspozycji własne removale, jak np. Egzekucja u Wojownika, czy Sap u Łotrzyka. Paladyn może zmniejszyć atak takiego stronnika do 1, a Mag zamienić w owcę 1/1. Możliwości jest naprawdę sporo.

Synergia kart

Karty do talii należy dobierać w taki sposób, aby mogły ze sobą współgrać. Efektów synergii jest naprawdę sporo, a przykładowymi mogą być np. wzmacnianie ataku bądź punktów zdrowia jednostek, które są już wystawione na stole, przyzywanie dodatkowych stronników, wskrzeszanie wcześniej zabitych stronników, aktywacja dodatkowych efektów (agonia) i wiele wiele innych. Jeśli w twojej talii znajdą się karty, które dobrze ze sobą współgrają i mogą powodować dodatkowe efekty masz dodatkowe możliwości zagrywki.