Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Poniżej przedstawiono proponowane talie dostosowane do Rozróby Rastakana dla Kapłana - klasy postaci Hearthstone. Znajdziesz tutaj przeważnie talie kontrolne i combo, które pozwalają na znakomite kontrolowanie pojedynku w Hearthstone. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy skopiować znajdując się wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowej talii, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

1 - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Kapłan - Płomień Zmierzchu

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Kapłana z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Rozróba Rastakana - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Kapłana z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Rozróba Rastakana. Deck zalicza się do kategorii kontrolnej z elementami combo i został zbudowany na bazie smoczych stronników. Wśród wyselekcjonowanych kart nie zabrakło potężnego, dodatkowego Bohatera - Anduina, Żniwiarza Cieni. W prezentowanej talii znajdziesz mechanizmy pozwalające na szybki dobór kart, a także karty pozwalające na wyrządzanie bezpośrednich i obszarowych obrażeń. Poniżej zamieszczamy wykaz potrzebnych kart, specjalny kod do szybkiego zbudowania talii oraz garść porad, które pomogą w trakcie rozgrywki.

Karty neutralne

Karty klasowe

(2)Dziki Piromanta x2

(2)Znachorka z Ognistych Drzew x2

(3)Akolita Bólu x1

(4)Łuskoczerw x1

(4)Smokowiec Zmierzchu x2

(6)Przyczajone Widmo x1

(8)Pierwotny Smokowiec x2

(9)Alexstraza x1

(1)Gorliwa Kapłanka x2

(1)Słowo Mocy: Tarcza x2

(2)Uderzenie Umysłu x2

(2)Uświęcona Pieśń x1

(2)Wizje Cieni x2

(3)Akolita Zmierzchu x2

(3)Płomień Zmierzchu x2

(6)Kabalistka Cieni x2

(7)Przerażający Krzyk x2

(8)Anduin, Żniwiarz Cieni x1

Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku:

AAECAZ/HAgbFBPsMoM4CkNMCifECvfMCDJACoQTlBPYHjQjyDNHBAsnHAujQAsvmAvzqAuiJAwA=

Anduin, Żniwiarz Cieni - jak używać dodatkowego Bohatera?

Anduin, Żniwiarz Cieni to bardzo potężny Rycerz Śmierci, który wygra dla Ciebie nie jeden pojedynek - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Anduin, Żniwiarz Cieni to bardzo potężny Rycerz Śmierci, który wygra dla Ciebie nie jeden pojedynek. Po zagraniu, otrzymujesz 5 punktów pancerza i dodatkowo natychmiast likwidujesz wszystkich stronników posiadających 5 lub więcej punktów ataku. Co więcej, zmieni się także moc specjalna Bohatera i teraz będziesz w stanie wyrządzać po 2 punkty obrażeń.

 1. Postać Pustki - Aktywna umiejętność Anduina, Żniwiarza Cieni. Za 2 punkty many możesz wyrządzić 2 punkty obrażeń wybranemu celowi. Co bardzo istotne, zdolność ta odświeża się za każdym razem, gdy zagrasz jakąś kartę.
 2. Okrzyk Bojowy - Po zagraniu Anduina, Żniwiarza Cieni aktywujesz Okrzyk Bojowy, który natychmiast likwiduje wszystkich stronników posiadających 5 lub więcej punktów ataku. Uważaj, aby przez przypadek nie zlikwidować wzmocnionego Akolity Zmierzchu lub Alexstrazy.
 3. Combo - Przy użyciu Postaci Pustki możesz wyprowadzać potężne kombinacje. Przykładowo, jeśli zostawisz na ręce dwa zaklęcia Uderzenia Umysłu możesz wyrządzić aż 16 punktów obrażeń (przy założeniu, że dysponujesz 10 kryształami many). Combo jest bardzo proste i wygląda w następujący sposób:

Używasz mocy specjalnej Bohatera.

Zagrywasz Uderzenie Umysłu.

Moc specjalna.

Kolejne Uderzenie Umysłu.

Moc specjalna.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

 1. Wysoki priorytet - Gorliwa Kapłanka, Akolita Bólu i/lub Słowo Mocy: Tarcza. Inne karty warte zatrzymania to m.in. Płomień Zmierzchu (w starciu z taliami agresywnymi) i/lub Smokowiec Zmierzchu. Pamiętaj, że do aktywacji Okrzyku Bojowego Płomienia Zmierzchu potrzebujesz innego smoka.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Dzikiego Piromanty, jeśli od samego początku dysponujesz Słowem Mocy: Tarcza lub Monetą. Takie połączenie jest szczególnie korzystne w trakcie starcia z taliami agresywnymi.

Smoki - istotne informacje

W prezentowanej talii Kapłana znalazło się wiele smoczych stronników - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

W prezentowanej talii Kapłana znalazło się wiele smoczych stronników. Efektywne ich wykorzystywanie to klucz do kontrolowania przebiegu pojedynku. W trakcie rozgrywki warto pamiętać o kilku kwestiach:

 1. Aktywacja Okrzyków Bojowych - Niektórzy smoczy stronnicy muszą spełnić określony warunek, aby aktywować swój Okrzyk Bojowy. W większości przypadków będziesz musiał posiadać na ręce co najmniej jednego dodatkowego smoka. Jest to szczególnie istotne przy zagrywaniu Płomienia Zmierzchu.
 2. Smokowiec Zmierzchu - Stronnik, który posiada bazowe statystyki 4/1, ale otrzymuje +1 punkt zdrowia za każdą kartę w ręce. Przykładowo, gdy masz 5 kart w ręce, Smokowiec Zmierzchu będzie miał 6 punktów zdrowia przy zagraniu.
 3. Pierwotny Smokowiec - Bardzo solidny stronnik o statystykach 4/8, który dodatkowo dysponuje Prowokacją i Okrzykiem Bojowym. Przy zagraniu wyrządza 2 punkty obrażeń WSZYSTKIM pozostałym stronnikom więc uważaj, aby przez przypadek nie zlikwidować własnych, istotnych jednostek.
 4. Pozostałe jednostki z Okrzykiem Bojowym - Zwróć uwagę na to, że Znachorka z Ognistych Drzew, Akolita Zmierzchu i Łuskoczerw nie są smokami, ale wymagają posiadania co najmniej jednego smoczego stronnika na ręce, aby aktywować ich Okrzyk Bojowy.

Wizje Cieni - jak ich używać?

Wizje Cieni to bardzo potężne zaklęcie, które może pomóc Ci wybrnąć z niejednej trudnej sytuacji - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Wizje Cieni to bardzo potężne zaklęcie, które może pomóc Ci wybrnąć z niejednej trudnej sytuacji. Za 2 punkty many możesz odkryć kopię zaklęcia, które znajduje się w Twojej talii. Aby poprawnie korzystać z Wizji Cieni warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 1. Odkrywanie zaklęć - Przed zagraniem Wizji Cieni zastanów się, jakie zaklęcie możesz w ten sposób zyskać. Co bardzo istotne, losujesz zaklęcia spośród tych, które znajdują się jeszcze w talii. Nie możesz odkryć zaklęć, które już masz w ręce.
 2. Układanie combo - Wizje Cieni są przeważnie wykorzystywane do odkrycia dodatkowych kopii zaklęcia Uderzenie Umysłu, aby wykończyć przeciwnika. W niektórych przypadkach możesz jednak pokusić się o odkrycie dodatkowej kopii Uświęconej Pieśni lub Słowa Mocy: Tarcza.

Dobór Kart

Dobór kart to niezwykle istotna kwestia w każdej talii nastawionej na wykonanie combo - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Dobór kart to niezwykle istotna kwestia w każdej talii nastawionej na wykonanie combo. Nie inaczej jest w przypadku prezentowanej talii Kapłana. Na szczęście, w decku znajdziesz wiele mechanizmów, które pozwolą na zdobycie dodatkowych kart lub losowych zaklęć.

 1. Gorliwa Kapłanka - kultowy stronnik Kapłana, który jest w stanie dobrać kartę za każdym razem, gdy którykolwiek stronnik zostanie uzdrowiony. Co bardzo istotne, Gorliwa Kapłanka może być zagrana już w 1 turze i dysponuje aż 3 punktami zdrowia przez co bardzo ciężko ją zlikwidować na tak wczesnym etapie pojedynku.
 2. Słowo Mocy: Tarcza - Zaklęcie, które za 1 punkt many zwiększa zdrowie wybranego stronnika o 2 punkty i dodatkowo dobiera jedną kartę z talii.
 3. Akolita Bólu - Stronnik o statystykach 1/3, który dobierze 1 kartę za każdym razem, gdy otrzyma obrażenia.
 4. Znachorka z Ognistych Drzew - Stronnik 2/2, który posiada Okrzyk Bojowy. Jeśli posiadasz na ręku smoka, możesz odkryć kopię losowego zaklęcia.

Defensywa

Defensywa to mocna strona każdej talii nastawionej na kontrolowanie przebiegu pojedynku - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Defensywa to mocna strona każdej talii nastawionej na kontrolowanie przebiegu pojedynku. W niniejszym decku znajdziesz wiele mechanizmów, które umożliwią Ci przetrwanie do momentu w którym wykonasz kończącą kombinację.

 1. Obrażenia obszarowe - W niniejszym decku znajdziesz stronników zdolnych do zadawania obrażeń obszarowych, jak Płomień Zmierzchu, Pierwotny Smokowiec i Dziki Piromanta.
 2. Akolita Zmierzchu - Stronnik 2/4 z Okrzykiem Bojowym. Akolita Zmierzchu może zamienić swój atak z atakiem innego stronnika, jeśli masz w ręku smoka. Możesz w ten sposób zneutralizować poważne zagrożenie po stronie przeciwnika. Co ciekawe, Akolita Zmierzchu może zostać zagrany w kombinacji z Kabalistką Cieni w celu przeniesienia jednostki przeciwnika na własną stronę planszy.
 3. Przyczajone Widmo - Stronnik 4/6, który przy zagraniu likwiduje z obydwu talii wszelkie zaklęcia o koszcie many 1. Możesz w ten sposób zlikwidować bardzo istotne czary przeciwnika, jak np. Jaspisowy Odłamek, Naturalizacja, Śmiertelny Wir lub Zimna Krew. Zwróć uwagę na to, że w talii Kapłana znalazło się zaklęcie Słowo Mocy: Tarcza, które także może zostać zniszczone.
 4. Przerażający Krzyk - Zaklęcie, które natychmiast wtasowuje wszystkich stronników do talii przeciwnika. Przerażający Krzyk pozwala na zyskanie dodatkowej tury na wyeliminowanie przeciwnika.

Ofensywa - combo

W celu wyeliminowania przeciwnika musisz zebrać potrzebne karty do wykonania określonego combo - Kapłan w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

W celu wyeliminowania przeciwnika musisz zebrać potrzebne karty do wykonania określonego combo. Zanim tego dokonasz może minąć wiele tur dlatego też przez cały czas trwania pojedynku musisz kontrolować jego przebieg i oszczędzać istotne karty.

 1. Uderzenie Umysłu - Zaklęcie, które zadaje 5 punktów obrażeń portretowi przeciwnika. W kombinacji z Anduinem, Żniwiarzem Cieni jest niezwykle skuteczne. Co bardzo istotne, za pomocą Wizji Cieni możesz zdobyć dodatkowe kopie tej karty.
 2. Alexstraza - Jednostka, która natychmiast obniża poziom zdrowia przeciwnika do 15 punktów, czyli pozostawia go w zasięgu combo. Pamiętaj, że za pomocą 3 ataków w formie Anduina, Żniwiarza Cieni i 2 zaklęć Uderzenie Umysłu będziesz w stanie wyrządzić 16 punktów obrażeń.
 3. Dodatkowe Obrażenia - Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie wykonać odpowiedniej kombinacji, wykorzystuj tanie zaklęcia lub stronników o niskim koszcie many do odświeżania mocy specjalnej Anduina, Żniwiarza Cieni.