Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Poniżej przedstawiono proponowane talie dostosowaną do Rozróby Rastakana dla Druida - klasy postaci Hearthstone - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Poniżej przedstawiono proponowane talie dostosowaną do Rozróby Rastakana dla Druida - klasy postaci Hearthstone. Znajdziesz tutaj przeważnie talie kontrolne i combo, które pozwalają na znakomite kontrolowanie pojedynku w Hearthstone. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy skopiować znajdując się wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowej talii, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Druid - Malfurion, Księżycowy Ogień

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Druida z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Rozróba Rastakana - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Druida z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Rozróba Rastakana. Deck zalicza się do kategorii kontrolnej z elementami combo i został zbudowany ze sporej ilości zaklęć oraz kilku kluczowych stronników, jak Alexstraza i Malygos. Wśród wyselekcjonowanych kart nie zabrakło potężnego, dodatkowego Bohatera - Malfuriona, Zarazy Wcielonej. W prezentowanej talii znajdziesz mechanizmy pozwalające na szybki dobór kart, zwiększanie ilości kryształów many, a także karty pozwalające na wyrządzanie bezpośrednich i obszarowych obrażeń. Poniżej zamieszczamy wykaz potrzebnych kart, specjalny kod do szybkiego zbudowania talii oraz garść porad, które pomogą w trakcie rozgrywki.

Karty neutralne

Karty klasowe

(3)Technik Kontroli Umysłu x1

(5)Tajemny Kolos x2

(9)Alexstraza x1

(9)Malygos x1

(0)Księżycowy Ogień x2

(0)Orzeźwienie x2

(1)Jaspisowy Odłamek Mocy x2

(1)Naturalizacja x2

(3)Gwałtowny Wzrost x1

(3)Szaleńczy Skowyt x2

(4)Fluś Farmiglut x1

(4)Gałązka z Drzewa Życia x1

(4)Rozdroże x2

(4)Zamaszysty Cios x2

(6)Nasycenie x2

(6)Posiew Zarazy x2

(7)Gnomka Florystka x1

(7)Malfurion, Zaraza Wcielona x1

(10)Wielki Pomór x2

Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku:

AAECAbSKAwi0A8UE3gXkCJnTApvoAuT7AvX8AgtAX+kB/gHTA6DNAofOApjSAp7SAtvTAr/yAgA=

Malfurion, Zaraza Wcielona - jak używać dodatkowego Bohatera?

Malfuriona, Zaraza Wcielona to dodatkowy grywalny Bohater, który daje ogromną przewagę nad przeciwnikiem - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Malfuriona, Zaraza Wcielona to dodatkowy grywalny Bohater, który daje ogromną przewagę nad przeciwnikiem. Po zagraniu, otrzymujesz 5 punktów pancerza i dodatkowo masz możliwość przyzwania 2 Skarabeuszy z Prowokacją lub dwój Pająków z Trucizną. Co więcej, zmieni się także moc specjalna Bohatera i teraz będziesz w stanie wyrządzać po 3 punkty obrażeń lub zyskiwać 3 punkty pancerza.

 1. Pan Zarazy - Aktywna umiejętność Malfuriona, Zarazy Wcielonej. Za 2 punkty many możesz teraz zyskać 3 punkty ataku lub 3 punkty pancerza. Umiejętność ta może przyczynić się do przetrwania na polu walki.
 2. Skarabeusze i Pająki - W zależności od sytuacji, po zagraniu Malfuriona, Zarazy Wcielonej, możesz przyzwać Skarabeusze lub Pająki. Jeśli na planszy nie ma żadnych stronników warto zastanowić się nad Pająkami z Trucizną, aby utrudnić przeciwnikowi rozegranie następnej tury. Skarabeusze przydają się w trakcie walki z taliami agresywnymi lub w momencie, gdy przeciwnik zyskał przewagę na planszy i musisz zablokować nieco obrażeń.

Fluś Farmiglut - jak i kiedy zagrywać tę kartę?

Fluś Farmiglut to unikatowy stronnik Druida, który może przeobrazić się w kopię ostatnio zagranego stronnika jednak zawsze będzie posiadał statystyki 3/4 - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Fluś Farmiglut to unikatowy stronnik Druida, który może przeobrazić się w kopię ostatnio zagranego stronnika jednak zawsze będzie posiadał statystyki 3/4. W niniejszej talii znalazł się ze względu na swoją wszechstronność.

 1. Ofensywa - Fluś Farmiglut jest niezwykle przydatny w przygotowywaniu kończącego combo. Po zagraniu Malygosa możesz zagrać kolejną kopię tego stronnika za jedyne 4 punkty many. Co ważne, jeśli uda Ci się obniżyć koszt Malygosa do 2 punktów, będziesz mógł zagrać dwie kopie smoczego stronnika w jednej turze!
 2. Defensywa - Jeśli zostałeś zepchnięty do defensywy i musisz walczyć o przetrwanie, Fluś Farmiglut może zostać zagrany w celu umieszczenia kolejnego Tajemnego Kolosa na planszę. Zyskasz w ten sposób dodatkowe body, które przejmie na siebie część obrażeń. Co więcej, za pomocą tego stronnika możesz skopiować Alexstrazę i przywrócić zdrowie Bohatera do 15 punktów.

Gałązka z Drzewa Życia - jak używać broni?

Gałązka z Drzewa Życia to unikatowa broń Druida - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Gałązka z Drzewa Życia to unikatowa broń Druida. Wprawdzie nie dysponuje porażającymi statystykami pod względem ataku, ale za to otrzymała potężną zdolność Agonii. Poniżej znajdziesz informacje, jak wykorzystywać unikatową broń Druida.

 1. Agonia - Po wykorzystaniu ostatniego ładunku broni, Twój bohater zyskujesz aż 10 dodatkowych kryształów many do natychmiastowego wykorzystania.
 2. Ataki - Główną zasadą korzystania z Gałązki z Drzewa Życia jest odpowiednie wykorzystywanie jej ładunków. Pamiętaj, że po wykorzystaniu ostatniego ładunku otrzymujesz 10 kryształów many, które w większości przypadków wystarczą do wykonania combo i wykończenia przeciwnika.
 3. Malfurion, Zaraza Wcielona - Co ciekawe, przy wykorzystaniu broni i mocy specjalnej Malfuriona, Zarazy Wcielonej możesz uzyskać aż 4 punkty ataku przy jednym ataku.
 4. Niszczenie broni - Co ciekawe, jeśli użyjesz Gałązki z Drzewa Życia w 4 turze i przeciwnik natychmiast zlikwiduje Twoją broń, zyskasz pełną pulę kryształów many do wykorzystania w następnej turze własnej.

Gnomka Florystka - zasady działania karty

Gnomka Florystka w dużej mierze przyczyni się do wykonania efektywnego combo i wykończenia przeciwnika w jednej turze - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Gnomka Florystka w dużej mierze przyczyni się do wykonania efektywnego combo i wykończenia przeciwnika w jednej turze. Zanim zaczniesz używać tej karty, warto dobrze poznać jej mechanizm.

 1. Przygotowanie - Przed zagraniem Gnomki Florystki musisz odpowiednio przygotować rękę z kartami. Co bardzo istotne, Gnomka Florystka obniża koszt losowego stronnika z Twojej ręki więc warto ograniczyć element RNG do minimum. Zazwyczaj zagrywa się ją w momencie, gdy Malygos jest Twoim jedynym stronnikiem na ręce, aby obniżyć jego koszt do zaledwie 2 punktów many.
 2. Fluś Farmiglut - Jeśli podejmiesz ryzyko zagrania Gnomki Florystki w momencie, gdy na ręce posiadasz Malygosa i Flusia Farmigluta musisz liczyć się z tym, że traktowany jest on tak samo, jak każdy inny stronnik. Może więc dojść do sytuacji w której Fluś Farmiglut przyjmie formę Gnomki Florystki i to właśnie jego koszt zostanie obniżony.

Wzrost kryształów many

Druid to jedyna klasa w grze Hearthstone, która ma możliwość tak szybkiego zyskiwania dodatkowych kryształów many - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Druid to jedyna klasa w grze Hearthstone, która ma możliwość tak szybkiego zyskiwania dodatkowych kryształów many. Przy odpowiednim doborze kart może dojść do sytuacji w której będziesz posiadać 10 kryształów many w momencie, gdy przeciwnik będzie posiadał ich zaledwie 6. Daje Ci to ogromną przewagę w trakcie rozgrywki i pozwala na zagrywanie potężnych kart (Wielki Pomór) we wczesnej fazie pojedynku.

 1. Gwałtowny Wzrost - Za 3 punkty many otrzymujesz dodatkowy pusty kryształ many. Zagranie dość powolne jak na początek rozgrywki, ale pozwoli Ci na wykorzystanie aż 5 kryształów many w 4 turze.
 2. Nasycenie - Zaklęcie za 6 many, które może przydzielić Twojego Bohaterowi 2 pełne kryształy many (do natychmiastowego wykorzystania) lub dobrać 3 karty. Gdy uda Ci się zagrać Nasycenie w kombinacji z Tajemnym Kolosem, zyskasz niesamowite tempo.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

 1. Wysoki priorytet - Gwałtowny Wzrost, Nasycenie, Gałązka z Drzewa Życia i/lub Szaleńczy Skowyt. Twoim celem jest jak najszybsze zyskanie dodatkowych kryształów many i dobieranie dodatkowych kart.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Tajemnego Kolosa, jeśli od samego początku dysponujesz Nasyceniem. W trakcie starcia z taliami agresywnymi możesz pokusić się o zatrzymanie Posiewu Zarazy.

Dobór kart

Dobór kart to niezwykle istotna kwestia w każdej talii nastawionej na wykonanie combo - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Dobór kart to niezwykle istotna kwestia w każdej talii nastawionej na wykonanie combo. Nie inaczej jest w przypadku prezentowanej talii Kapłana. Na szczęście, w decku znajdziesz wiele mechanizmów, które pozwolą na zdobycie dodatkowych kart lub losowych zaklęć.

 1. Nasycenie i Gwałtowny Wzrost - Obydwa zaklęcia posiadają możliwość doboru kart. Zagrywając Nasycenie od razu możesz zdecydować o tym, że chcesz dobrać 3 dodatkowe karty. W przypadku Gwałtownego Wzrostu musisz dysponować 10 kryształami many, aby zyskać dodatkowe zaklęcie za 0 many pozwalające na dobór dodatkowej karty.
 2. Szaleńczy Skowyt - Zaklęcie, które za 3 punkt many pozwala na dobranie jednej karty z talii. Co więcej, otrzymujesz 1 punkt pancerza za kartą kartę w ręce.
 3. Rozdroże - Zaklęcie z kategorii Wybierz Jedno. Co bardzo istotne, efekt Rozdroża aktywuje się podwójnie więc w zależności od sytuacji możesz zdecydować, czy dobrać dwie karty, a może tylko jedną i wywołać jakiś inny efekt.
 4. Wielki Pomór - Niezwykle potężne zaklęcie za 10 many. Po zagraniu, wyrządzasz 5 punktów bezpośrednich obrażeń, zyskujesz 5 punktów pancerza, dobierasz aż 5 kart i przyzywasz Ghula 5/5.

Defensywa

Defensywa to bardzo mocna strona prezentowanej talii Druida - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Defensywa to bardzo mocna strona prezentowanej talii Druida. W decku znalazło się wiele zaklęć pozwalających na zablokowanie bardzo dużej ilości obrażeń. Dzięki kartom umożliwiającym zyskiwanie dużej ilości pancerza (Szaleńczy Skowyt, Rozdroże) możesz być spokojny o przeżycie do momentu wykonania combo.

 1. Jaspisowy Odłamek - Zaklęcie, które wzmacnia się za każdym razem, gdy zyskasz 3 punkty pancerza. Za pomocą Jaspisowego Odłamka możesz wyrządzić minimum 2 punkty obrażeń wybranemu celowi, a maksymalnie aż 6.
 2. Naturalizacja - Za 1 punkt many możesz natychmiast zlikwidować niewygodnego stronnika przeciwnika. Pamiętaj jednak, że przeciwnik dobierze za to aż 2 karty.
 3. Posiew Zarazy - Niezwykle silne zaklęcie, które przyzywa Skarabeusz 1/5 z Prowokacją. Jeśli przeciwnik dysponuje większą ilością stronników od Ciebie, zaklęcie rzuca się ponownie, aż do momentu wyrównania liczby stronników.

Ofensywa - combo

W celu wyeliminowania przeciwnika musisz zebrać potrzebne karty do wykonania określonego combo - Druid w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

W celu wyeliminowania przeciwnika musisz zebrać potrzebne karty do wykonania określonego combo. Zanim tego dokonasz może minąć wiele tur dlatego też przez cały czas trwania pojedynku musisz kontrolować jego przebieg i oszczędzać istotne karty.

 1. Zamaszysty Cios i Księżycowy Ogień - Zaklęcia, które użyjesz do wykończenia przeciwnika w momencie, gdy chociaż jeden Malygos znajdzie się na planszy. Po pojedynczym wzmocnieniu, Księżycowy Ogień zadaje 6 punktów obrażeń, a Zamaszysty Cios aż 9.
 2. Alexstraza - Jednostka, która natychmiast obniża poziom zdrowia przeciwnika do 15 punktów, czyli pozostawia go mniej więcej w zasięgu pojedynczego combo.
 3. Dodatkowe Obrażenia - Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie wykonać odpowiedniej kombinacji, możesz szukać lethala przy użyciu własnych jednostek. Pamiętaj, że Rozdroże może dwukrotnie wzmocnić każdego stronnika na planszy o 1 punkt ataku.