Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Poniżej przedstawiono proponowaną talię dostosowaną do Rozróby Rastakana dla Łotrzyka - klasy postaci Hearthstone - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Poniżej przedstawiono proponowaną talię dostosowaną do Rozróby Rastakana dla Łotrzyka - klasy postaci Hearthstone. Znajdziesz tutaj zarówno talie agresywne, combo, jak i kontrolne dzięki czemu będziesz w stanie dobrać odpowiedni deck do własnego stylu gry w Hearthstone. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy skopiować znajdując się wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowej talii, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Łotrzyk - Valeera, Zguba Królów

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Łotrzyka z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Rozróba Rastakana - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Łotrzyka z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Rozróba Rastakana. Talia zalicza się do kategorii combo i została zbudowana na bazie Legendarnej broni Łotrzyka - Zguba Królów. Zgubę Królów można wzmacniać przy pomocy zaklęć lub specjalnie wyselekcjonowanych stronników. W późniejszej fazie rozgrywki dysponujesz potężną bronią (zazwyczaj z 10+ ataku) z dodatkową właściwością Kradzieży Życia co tworzy z Łotrzyka niezwykle groźnego przeciwnika dla każdego Bohatera. Poniżej zamieszczamy wykaz potrzebnych kart, specjalny kod do szybkiego zbudowania talii oraz garść porad, które pomogą w trakcie rozgrywki.

Karty neutralne

Karty klasowe

(1)Majtek z Południowych Mórz x2

(2)Toksykolożka x2

(4)Straszliwy Korsarz x2

(5)Kapitan Zielonoskóry x1

(0)Przygotowanie x2

(1)Gromirang x1

(1)Zabójcza Trucizna x2

(1)Zguba Królów x1

(2)Jaskiniowa Błyskogrzebka x2

(2)Trucizna Pijawki x1

(3)Bukanier Okrutnik x2

(3)Wachlarz Ostrzy x2

(3)Wyprawa Łupieżcza x2

(4)Nawałnica Ostrzy x1

(4)Za burtę! x2

(6)Zniknięcie x2

(7)Sprint x2

(9)Valeera, Ostrze Pustki x1

Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku:

AAECAYO6AgbIA6gIqc0Csc4CgNMCu+8CDMQBywP2BJsF1AXuBoYJ5dECovcCyfsCzowD1YwDAA==

Jak korzystać ze Zguby Królów?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe właściwości można stwierdzić, że Zguba Królów jest bardzo niebezpieczną bronią - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki
 1. Zguba Królów to niezwykle groźna broń, jednak trzeba nauczyć się z niej korzystać. Zanim zaczniesz rozgrywkę warto poznać kilka zasad, które ułatwią Ci wzmacnianie tego oręża.
 2. Zguba Królów nie może zostać doszczętnie zniszczona - Gdy wykorzystasz wszystkie ładunki broni, Zguba Królów przenosi się z powrotem do talii, ale nie zostaje zniszczona. Oznacza to, że bezustannie możesz z niej korzystać!
 3. Zguba Królów zachowuje wszystkie bonusy - Raz wzmocniona broń zachowuje na stałe wszelkie bonusy. Przykładowo, wzmocniłeś Zgubę Królów przy pomocy Zabójczej Trucizny i broń posiada teraz 3 punkty ataku. Nawet jeśli zostanie wykorzystana lub zniszczona, będzie posiadać 3 punkty ataku przy następnym użyciu.
 4. Kradzież Życia - Używając Trucizny Pijawki, przydzielasz Zgubie Królów właściwość Kradzieży Życia. Podobnie, jak w przypadku wzmocnienia ataku, Kradzież Życia pozostaje na broni na stałe.
 5. Dobór broni - po każdym zużyciu Zguby Królów, możesz ją ponownie dobrać. Wykorzystaj do tego celu takie karty, jak Jaskiniowa Błyskogrzebka lub Wyprawa Łupieżcza.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe właściwości można stwierdzić, że Zguba Królów jest bardzo niebezpieczną bronią. Nie tylko zapewnia przetrwanie Twojemu Bohaterowi (Kradzież Życia), ale także pozwala na łatwe eliminowanie nawet najgroźniejszych stronników lub wyrządzanie ogromnych szkód portretowi przeciwnika.

Valeera, Ostrze pustki - jak używać dodatkowego Bohatera?

Valeera, Ostrze Pustki to dodatkowy Bohater dla klasy Łotrzyka - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Valeera, Ostrze Pustki to dodatkowy Bohater dla klasy Łotrzyka. Po zagraniu, dotychczasowy portret Bohatera zostaje zastąpiony nowym, z dodatkową umiejętnością. Przy zagraniu tej karty otrzymasz także 5 punktów pancerza i zdolność Ukrycia do następnej tury. Co więcej, dzięki pasywnej mocy specjalnej tego Bohatera będziesz w stanie zagrywać dodatkową kopię ostatnio użytej karty.

 1. Ukrycie - Zagranie Valeery pozwala Ci na uniknięcie bezpośrednich obrażeń w następnej turze ponieważ Twój Bohater staje się nietykalny dla stronników przeciwnika i/lub broni. Wyjątkiem są tutaj czary obszarowe, jak np. Piekielny Ogień lub moc specjalna Łowcy. Ukrycie pozwala Ci zyskać dodatkową turę na przygotowanie ostatecznego ataku na portret przeciwnika.
 2. Cień Śmierci - Pasywna moc specjalna Valeery. Na początku każdej tury otrzymujesz dodatkową kartę, Odbicie Cienia, która przeobraża się w kopię ostatnio zagranej karty. Przykładowo, gdy zagrasz Toksykolożkę, Odbicie Cienia pozwoli na zagranie kolejnej kopii tej karty.
 3. Zadbaj o miejsce na ręce - Pasywna moc Cień Śmierci aktywuje się przed dobraniem karty z talii. Oznacza to, że jeśli masz 9 kart na ręce i przechodzisz do własnej tury, następna dobrana karta zostanie spalona. Bardzo ważne jest, aby zapamiętać, że każda kolejna tura to dwie dodatkowe karty - jedna Odbicie Cienia, a druga to karta z talii.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

 1. Wysoki priorytet - Zguba Królów i/lub Jaskiniowa Błyskogrzebka. W trakcie korzystania z tej talii bardzo ważne jest, aby dysponować Zgubą Królów od samego początku. Dlatego też, jeśli nie udało Ci się dobrać broni do ręki startowej, zawsze możesz ją wyciągnąć w drugiej turze przy pomocy Jaskiniowej Błyskogrzebki.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Trucizny Pijawki, jeśli od samego początku dysponujesz Zgubą Królów lub Jaskiniową Błyskogrzebką. Jest to szczególnie istotne w trakcie pojedynku z taliami agresywnymi. Jeśli zaczynasz z Monetą możesz pokusić się o pozostawienie Wyprawy Łupieżczej - w 2 turze możesz wyciągnąć z talii 2 piratów i/lub Zgubę Królów.

Kombinacje

W talii Łotrzyka znajdziesz kilka kart z Kombinacją, które należy wykonywać, aby odpowiednio wykorzystać potencjał przedstawionej talii - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

W talii Łotrzyka znajdziesz kilka kart z Kombinacją, które należy wykonywać, aby odpowiednio wykorzystać potencjał przedstawionej talii. Przypominamy, że do aktywacji zdolności Kombinacji należy w pierwszej kolejności zagrać jakąś kartę, a następnie kartę z Kombinacją.

 1. Bukanier Okrutnik - Stronnik o statystykach 2/4. Zagrany w Kombinacji przydziela broni +1 punkt ataku. Odpowiednie używanie karty Bukaniera Okrutnika pozwala na wzmocnienie broni Zguba Królów.
 2. Wyprawa Łupieżcza - Zaklęcie, które za 3 punkty many pozwala dobrać 2 piratów z talii. Zagrane w Kombinacji dodatkowo dobiera broń - w tym przypadku Zgubę Królów. Wyprawa Łupieżcza to niezwykle silne zaklęcie, które pozwala na szybki dobór broni i natychmiastowe jej wzmacnianie, nawet w pierwszej turze (przy zagraniu z Przygotowaniem).

Dobór kart

Talia Łotrzyka pozwala na szybki dobór kart co przekłada się na prędkość wzmacniania broni Zguba Królów - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Talia Łotrzyka pozwala na szybki dobór kart co przekłada się na prędkość wzmacniania broni Zguba Królów. Wiadomo, że posiadanie większej ilości kart zapewnia większą elastyczność w trakcie rozgrywki ze względu na dostępne środki, ale także przybliża Cię do fazy fatygi. Staraj się rozsądnie korzystać z tego mechanizmu, aby nie przepełnić ręki kartami i ich nie spalić.

 1. Wyprawa Łupieżcza - jak już wcześniej wspomniano, za pomocą Wyprawy Łupieżczej możesz dobrać 2 losowych piratów z talii i/lub broń. Ze względu na tę kartę, w talii Łotrzyka znalazło się kilku piratów.
 2. Wachlarz Ostrzy - Zaklęcie, które wyrządza 1 punkt obrażeń wszystkim stronnikom przeciwnika i dodatkowo dobiera 1 kartę z talii.
 3. Sprint - Za 7 punktów many możesz dobrać aż 4 karty. Co bardzo istotne, przy użyciu Przygotowania, możesz zredukować koszt Sprintu do zaledwie 4 punktów many.

Defensywa

Defensywa nie jest najmocniejszą stroną tej talii dlatego na próżno szukać tutaj dużej ilości stronników z Prowokacją - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Defensywa nie jest najmocniejszą stroną tej talii dlatego na próżno szukać tutaj dużej ilości stronników z Prowokacją. Do dyspozycji masz zaledwie 2 takich stronników, a z ewentualnymi problemami musisz radzić sobie używając zaklęć lub Zguby Królów.

 1. Straszliwy Korsarz - Stronnik z Prowokacją o statystykach 3/3. Wyjściowy koszt many tego stronnika to 4 punkty many, ale kosztuje o 1 punkt many mniej za każdy punkt ataku Twojej broni. Wystarczy, że wzmocnisz Zgubę Królów do zaledwie 4 punktów ataku i Straszliwego Korsarza możesz zagrać zupełnie za darmo.
 2. Gromirang - Zaklęcie, które pozwala na rzut bronią w wybranego przeciwnika i wyrządzenie mu określonej liczby obrażeń. Co ciekawe, po żucie broń wraca do Twojej ręki i może zostać natychmiast użyta. Warto także zaznaczyć fakt, że Gromirang aktywuje zdolność Kradzieży Życia.
 3. Za burtę! - Zaklęcie za 4 punkty many, które pozwala na natychmiastową eliminację stronnika z pełnym zdrowiem. Za burtę! przydaje się m.in. do niszczenia niewygodnych stronników z Prowokacją i otwarcie drogi do portretu przeciwnika.
 4. Nawałnica Ostrzy - Zaklęcie, które w prawdzie niszczy Twoją broń, ale wykorzystuje jej punkty ataku i zadaje obrażenia obszarowe wszystkim stronnikom przeciwnika. Za pomocą Nawałnicy Ostrzy możesz w szybkim tempie wyczyścić planszę ze stronników przeciwnika.
 5. Zniknięcie - Bardzo mocne zaklęcie, które cofa wszystkich stronników do rąk ich właścicieli. Za pomocą tego zaklęcia możesz całkowicie unieszkodliwić linię stronników przeciwnika, a nawet ich zlikwidować, gdy nie zmieszczą się w przepełnionej ręce przeciwnika.

Ofensywa

Ofensywa to bez wątpienia najmocniejsza strona tej talii - Łotrzyk w Hearthstone - dobra talia - Rozróba Rastakana - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Ofensywa to bez wątpienia najmocniejsza strona tej talii. Gdy uda Ci się wzmocnić Zgubę Królów, możesz co turę wyprowadzać potężne ataki na portret przeciwnika. Valeera, Ostrze Pustki będzie nieocenioną pomocą w trakcie przygotowywania zabójczego ciosu.

 1. Stronnicy - Jeśli masz ku temu okazję, używaj własnych stronników w celu wyrządzenia dodatkowych szkód portretowi przeciwnika. W innym przypadku staraj się wyprowadzać korzystne wymiany z jednostkami przeciwnika.
 2. Zguba Królów - W późniejszej fazie pojedynku, gdy uda Ci się wzmocnić broń do potężnych rozmiarów, dwa lub trzy bezpośrednie ciosy mogą zakończyć cały pojedynek. Pamiętaj, aby następną turę planować zawczasu ponieważ jeden stronnik z Prowokacją może opóźnić proces wykończenia przeciwnika. W celu otwarcia drogi do celu użyj zaklęć lub stronników.
 3. Valeera, Ostrze Pustki - Pamiętaj, że pasywna moc Valeery pozwala na kopiowanie ostatnio zagranej karty. Dzięki temu możesz np. zagrać kolejnego Majtka z Południowych Mórz, który od razu zaszarżuje na portret przeciwnika lub dodatkowo wzmocnić Zgubę Królów.