Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szaman - Thrall, Przeobraziciel Mogu w Hearthstone - dobra talia - Wybawcy Uldum poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Szamana z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Wybawcy Uldum - Szaman - Thrall, Przeobraziciel Mogu w Hearthstone - dobra talia - Wybawcy Uldum - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Szamana z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Wybawcy Uldum. Deck zalicza się do kategorii kontrolnej i bazuje na ukończeniu nowego Zadania - Splugawiona Woda. Po ukończeniu Zadania, moc Szamana zmienia swoją funkcję - za 2 punkty many Twoje Okrzyki Bojowe w danej turze aktywują się dwukrotnie. W prezentowanej talii znajdziesz wiele kart o niskim koszcie many, które możesz zagrywać od samego początku pojedynku. W decku nie zabrakło także zupełnie nowych kart, jak np. Bojowa Osa, czy Przeobraziciel Mogu. Poniżej zamieszczamy wykaz potrzebnych kart, specjalny kod do szybkiego zbudowania talii oraz garść porad, które pomogą w trakcie rozgrywki.

Karty neutralne

Karty klasowe

(2)Dziarski Gorzelnik x2

(2)Młodsza Inżynier x2

(2)Poszukiwaczka Zadań x2

(2)Szczur Linowy Ligi Z.Ł.A. x2

(3)Technik Kontroli Umysłu x1

(2)Życiopijca x2

(5)Barista Lynchen x1

(7)Chichocząca Laborantka x2

(1)Splugawiona Woda x1

(1)Śluzożłop x2

(1)Wstrząs Ziemi x2

(2)Totem Ligi Z.Ł.A. x2

(2)Żywiołak Pustyni x2

(3)Bagienny Rozbryzgiwacz x2

(3)Bojowa Osa x2

(7)Przeobraziciel Mogu x2

(9)Dreszczołak x1

Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku:

AAECAfWfAwTeBe/3Ar2ZA+GoAw2cAp8D/wXv8QLi+AKLhQO0kQPGmQO7pQPPpQPUpQPVpQP5pQMA

Dreszczołak - jak i kiedy używać tego Legendarnego stronnika?

Dreszczołak to jedna z unikatowych, Legendarnych kart Szamana - Szaman - Thrall, Przeobraziciel Mogu w Hearthstone - dobra talia - Wybawcy Uldum - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Dreszczołak to jedna z unikatowych, Legendarnych kart Szamana. Kosztuje wprawdzie aż 9 punktów many, ale za to dysponuje bardzo potężnym Okrzykiem Bojowym. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać tę kartę!

  1. Okrzyk Bojowy - Dreszczołak, po zagraniu aktywuje wszystkie wcześniejsze Okrzyki Bojowe, które udało Ci się zagrać w danej partii. Co bardzo istotne, cele tych Okrzyków Bojowych wybierane są zupełnie losowo więc nie zawsze będziesz w stanie przewidzieć efekt końcowy użycia Dreszczołaka.
  2. Wyczekaj odpowiedni moment - Zanim zagrasz Dreszczołaka zastanów się co dzięki temu zyskasz. Postaraj się przeanalizować zagrane wcześniej Okrzyki Bojowe - przykładowo, jeśli zagrałeś wcześniej Życiopijcę, a przeciwnik ma tylko 3 punkty zdrowia, będziesz mógł go spokojnie dobić.
  3. Wyczekaj moment - Barista Lynchen to niezwykle mocna karta, która zagrana w odpowiednim momencie może otworzyć Ci drogę do wygrania całego pojedynku. Zanim zagrasz tę kartę zastanów się, czy znajdujący się na planszy stronnicy będą Ci potrzebni i czy posiadasz odpowiednią ilość miejsca na ręce. Pamiętaj, że nadmiarowe karty zostaną spalone. Najlepszym momentem do zagrania Baristy Lynchen jest chwila w której możesz zyskać dodatkowych stronników wyrządzających bezpośrednie obrażenia, jak np. Bojowa Osa.

Barista Lynchen - jak i kiedy używać tego Legendarnego stronnika?

Barista Lynchen to karta, która przy zagraniu kopiuje wszystkich przyjaznych stronników z Okrzykiem Bojowym znajdujących się na planszy i dodaje ich do Twojej ręki - Szaman - Thrall, Przeobraziciel Mogu w Hearthstone - dobra talia - Wybawcy Uldum - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Barista Lynchen to karta, która przy zagraniu kopiuje wszystkich przyjaznych stronników z Okrzykiem Bojowym znajdujących się na planszy i dodaje ich do Twojej ręki.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Szaman - Thrall, Przeobraziciel Mogu w Hearthstone - dobra talia - Wybawcy Uldum - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

  • Wysoki priorytet - Śluzożer, Poszukiwaczka Zadań, Młodsza Inżynier i/lub Totem Ligi Z.Ł.A. Twoim celem jest zagrywanie stronników z Okrzykiem Bojowym na planszę od samego początku pojedynku, aby jak najszybciej ukończyć Zadanie - Splugawiona Woda.
  • Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Żywiołaka Pustyni w starciu z taliami agresywnymi. Dobrym pomysłem jest także zatrzymanie na ręce Trzęsienia Ziemi w starciu z Kapłanem.

Defensywa

Prezentowana talia Szamana całkiem dobrze radzi sobie w defensywie - Szaman - Thrall, Przeobraziciel Mogu w Hearthstone - dobra talia - Wybawcy Uldum - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Prezentowana talia Szamana całkiem dobrze radzi sobie w defensywie. Do dyspozycji masz stronników z Prowokacją, jak Chichocząca Laborantka. Do likwidowania wrogich stronników możesz korzystać z generowanych Sługusów, Żywiołaka Pustyni lub Przeobraziciela Mogu.

  • Chichocząca Laborantka - Stronnik za 7 punktów many, który nie powala pod względem statystyk, ale za to dysponuje bardzo przydatnym Okrzykiem Bojowym. Zagrywając tę kartę przyzwiesz dodatkowo dwa Mechy 1/2 z Prowokacją i Boską Tarczą. Po ukończeniu Zadania możesz przywołać aż 4 takich stronników co może skutecznie zatrzymać przeciwnika na co najmniej 2 tury.
  • Żywiołak pustyni - Stronnik za zaledwie 2 punkty many, który wyrządza wszystkim wrogim jednostkom 1 punkt obrażeń. Warto mieć na uwadze fakt, że przy korzystaniu z dodatkowej mocy specjalnej Bohatera, Żywiołak Pustyni może wyrządzić aż 2 punkty obrażeń.
  • Przeobraziciel Mogu - Stronnik o solidnych statystykach 3/4 oraz Zrywem. Wyjściowy koszt tego stronnika to aż 7 punktów many, ale można go obniżyć o 1 punkt za każdego innego stronnika na planszy. Często dojdzie do sytuacji w której zagrasz Przeobraziciela Mogu zupełnie za darmo.

Ofensywa

Do ataku na portret przeciwnika możesz wykorzystywać wszystkich dostępnych na planszy stronników lub zaklęć wygenerowanych przez Sługusów - Szaman - Thrall, Przeobraziciel Mogu w Hearthstone - dobra talia - Wybawcy Uldum - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Do ataku na portret przeciwnika możesz wykorzystywać wszystkich dostępnych na planszy stronników lub zaklęć wygenerowanych przez Sługusów. Warto także pamiętać o tym, że w prezentowanej talii znalazły się dwa źródła bezpośrednich obrażeń, jak Życiopijca i Bojowa Osa.