Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Poniżej przedstawiono proponowane talie dostosowaną do Wyjścia z Cienia dla Maga - klasy postaci Hearthstone - Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Poniżej przedstawiono proponowane talie dostosowaną do Wyjścia z Cienia dla Maga - klasy postaci Hearthstone. Znajdziesz tutaj przeważnie talie ofensywno - kontrolne, które pozwolą Ci odnieść szybkie zwycięstwo w pojedynku Hearthstone. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy skopiować znajdując się wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowej talii, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Mag - Wysłannik Kalegosa

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Maga z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Wyjście z Cienia - Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Przedstawiona poniżej talia dla klasy Maga z gry Hearthstone została specjalnie dopasowana do najnowszego rozszerzenia - Wyjście z Cienia. Deck zalicza się do kategorii kontrolnej z elementami combo. W prezentowanej talii znajdziesz wiele kart Smoków, które świetnie ze sobą współgrają i tworzą dobre synergie. W poniższej talii nie zabrakło kilku zupełnie nowych stronników, jak np. Khadgar, czy Kalegos. Poniżej zamieszczamy wykaz potrzebnych kart, specjalny kod do szybkiego zbudowania talii oraz garść porad, które pomogą w trakcie rozgrywki.

Karty neutralne

Karty klasowe

(2)Protektorka Słonecznej Furii x2

(2)Znachorka z Ognistych Drzew x2

(2)Żrący Bagienny Szlam x2

(3)Technik Kontroli Umysłu x2

(4)Łuskoczerw x2

(4)Smokowiec Zmierzchu x2

(5)Pupil Smoczej Paszczy x1

(5)Ziliax x1

(6)Mchlak x1

(7)Nieugięta Bramkarka x2

(9)Alexstraza x1

(12)Górski Olbrzym x2

(2)Khadgar x1

(2)Księga Duchów x2

(3)Kruczy Posłaniec x2

(3)Laleczka Voodoo x1

(3)Wezwanie Przywoływacza x2

(7)Astromantka x1

(10)Kalegos x1

Kod talii, który należy skopiować wewnątrz gry Hearthstone, w trakcie tworzenia nowego decku:

AAECAf0ECMUEy+wCt/ECw/gCoIAD7IkDlpoDip4DC94F+waKB+EHjQjO7wKJ8QLbiQPoiQPnlQODlgMA

Khadgar - kiedy i jak użyć tej karty?

Khadgar to to bardzo mocny legendarny stronnik, który podwaja efekt Przywoływania dodatkowych stronników - Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Khadgar to to bardzo mocny legendarny stronnik, który podwaja efekt Przywoływania dodatkowych stronników. Ze względu na tę kartę, w prezentowanej talii Maga znalazły się dwie kopie Wezwania Przywoływacza oraz Astromantka.

 1. Wezwanie Przywoływacza - Niszczysz wybranego stronnika, ale za to na jego miejsce przyzywasz dwóch losowych stronników o tym samym koszcie many. Wezwanie Przywoływacza zazwyczaj wykorzystuje się w kombinacji z Górskimi Olbrzymami. Gdy użyjesz tego zaklęcia w momencie, gdy Khadgar jest na planszy, przyzwiesz aż 4 stronników! Warto tutaj także zaznaczyć fakt, że Wezwanie Przywoływacza może zostać użyte na stronniku przeciwnika w celu wyeliminowania zagrożenia.
 2. Astromantka - Stronnik za 7 many, który przy zagraniu przyzywa losowego stronnika o koszcie many równym ilości kart w ręce. Przykładowo, jeśli na ręce posiadasz 8 kart, przyzwiesz stronnika o koszcie many 8. Zagranie Astromantki w momencie, gdy Khadgar znajduje się na planszy spowoduje przyzwanie dwóch stronników zamiast jednego.

Kalegos - kiedy i jak użyć tej karty?

Kalegos to smoczy, Legendarny stronnik, który został dodany w rozszerzeniu Wyjście z Cienia - Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Kalegos to smoczy, Legendarny stronnik, który został dodany w rozszerzeniu Wyjście z Cienia. Kalegos reprezentuje bardzo solidne body na planszy ze względu na statystyki 4/12 i kosztuje aż 10 punktów many, ale posiadanie go w swojej talii przynosi wiele korzyści.

 1. Zdolność pasywna - Kalegos jest smokiem, a więc może aktywować zdolność Łuskoczerwa i Znachorki z Ognistych Drzew. Po zagraniu, w każdej turze możesz rzucić jeden (pierwszy) czar zupełnie za darmo!
 2. Okrzyk Bojowy - Kalegos posiada bardzo mocny Okrzyk Bojowy, który pozwala na Odkrycie losowego zaklęcia. Co ciekawe, Odkryte zaklęcie możesz rzucić od razu i zupełnie za darmo! Na pewno wiele razy pozwoli Ci to na wygranie pojedynku.

Smoki - Istotne informacje

W prezentowanej talii Maga znalazło się wiele smoczych stronników, jak np - Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

W prezentowanej talii Maga znalazło się wiele smoczych stronników, jak np. Smokowiec Zmierzchu, czy Pupil Smoczej Paszczy. Efektywne ich wykorzystywanie to klucz do kontrolowania przebiegu pojedynku. W trakcie rozgrywki warto pamiętać o kilku kwestiach:

 1. Smokowiec Zmierzchu - Stronnik, który posiada bazowe statystyki 4/1, ale otrzymuje +1 punkt zdrowia za każdą kartę w ręce. Przykładowo, gdy masz 5 kart w ręce, Smokowiec Zmierzchu będzie miał 6 punktów zdrowia przy zagraniu.
 2. Łuskoczerw - Łuskoczerw nie zalicza się do grupy smoków, ale za to wymaga posiadania co najmniej jednego smoczego stronnika na ręce, aby aktywować jego Okrzyk Bojowy. Za 4 many otrzymasz stronnika 5/4 ze zdolnością Zrywu co pozwoli na natychmiastowe wyeliminowanie zagrożenia.
 3. Znachorka z Ognistych Drzew - Kolejny stronnik, który do aktywacji Okrzyku Bojowego wymaga posiadania co najmniej jednego smoka na ręce. Gdy ten warunek zostanie spełniony, możesz Odkryć losowy czar.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek w Hearthstone zaczyna się fazą tzw - Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Każdy pojedynek w Hearthstone zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

 1. Wysoki priorytet - Górski Olbrzym, Księga Duchów i/lub Wyzwanie Przywoływacza. Najlepszym możliwym rozpoczęciem pojedynku jest posiadanie Górskiego Olbrzyma na ręce i wprowadzenie go do gry już w 4 turze.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Laleczki Voodoo, która przyda się w trakcie walki z innym Magiem. Inną dobrą kartą będzie Nieugięta Bramkarka, jeśli walczysz przeciwko talii agresywnej.

Defensywa

Twoją główną defensywą będą stronnicy z Prowokacją, jak Nieugięta Bramkarka, Ziliax lub inni stronnicy ze sporą ilością zdrowia, którym możesz przydzielić Prowokację przy użyciu Protektorki Słonecznej Furii - Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Twoją główną defensywą będą stronnicy z Prowokacją, jak Nieugięta Bramkarka, Ziliax lub inni stronnicy ze sporą ilością zdrowia, którym możesz przydzielić Prowokację przy użyciu Protektorki Słonecznej Furii. Należy także pamiętać o Techniku Kontroli Umysłu, który może ukraść przeciwnikowi jednego stronnika.

 1. Nieugięta Bramkarka - Stronnik, który kosztuje wprawdzie 7 punktów many, ale możesz obniżyć jego koszt o 1 kryształ many za każdego wrogiego stronnika na planszy.
 2. Technik Kontroli Umysłu - Stronnik za 3 many o statystykach 3/3. Technik Kontroli Umysłu może ukraść jednego losowego stronnika przeciwnika i przenieść go na Twoją stronę planszy w momencie, gdy przeciwnik posiada co najmniej 4 stronników.
 3. Zilliax - Niezwykle przydatny stronnik z Prowokacją, Magnetyzmem, Kradzieżą Życia, Zrywem i Boską Tarczą.
 4. Żrący Bagienny Szlam - Z uwagi na dużą liczbę Łotrzyków i Wojownik na ladderze, w tali Maga znalazły się dwie kopie tego stronnika. Żrący Bagienny Szlam przyda się do niszczenia broni przeciwnika.

Ofensywa

Największą siłą ofensywną prezentowanej talii dla Maga są Górskie Olbrzymy - Mag w Hearthstone - dobra talia - Wyjście z Cienia - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Największą siłą ofensywną prezentowanej talii dla Maga Górskie Olbrzymy. Jeśli uda Ci się wprowadzić tego stronnika na planszę na początku rozgrywki, przeciwnik będzie w niezłych tarapatach. Poza tym, staraj się wykorzystywać inne jednostki do atakowania na portret przeciwnika.

 1. Górski Olbrzym - Stronnik o statystykach 8/8. Gdy użyjesz na nim Wyzwania Przywoływacza, możesz przyzwać dwóch Gigantów, lub stronnika o statystykach 7/8 i Prowokacją.
 2. Losowe zaklęcia - Znachorka z Ognistych Drzew może Odkryć dla Ciebie ofensywne zaklęcie, jak np. Kula Ognia lub Lodowy Pocisk. Warto także pamiętać o tym, że Kalegos także może wylosować dla Ciebie jakiś ofensywny czar.