Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

W tym rozdziale znajdziesz polecane gotowe talie dla kapłana - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

W tym rozdziale znajdziesz polecane gotowe talie dla kapłana. Są w nich talie do trybu Standard, Dzicz, a także talia oparta na podstawowych kartach.

Standard - Rok Mamuta

Kapłan, Skaziciel

Karty Klasowe (21)

Karty Neutralne (9)

Wyciszenie x2 (0)

Brudny Szczur x1 (2)

Przebudzenie Stworzycieli x1 (1)

Zbieracz Łupów x2 (2)

Wyrocznia Kryształu x2 (1)

Dziki Piromanta x1 (2)

Mikstura Szaleństwa x2 (1)

Barnes x1 (4)

Słowo Mocy: Tarcza x2 (1)

Eliza, Pierwsza Badaczka x1 (5)

Wizje Cieni x2 (2)

Kairn, Krwawe Kopyto x1 (6)

Słowo Cienia: Ból x2 (2)

Czyhający w Fosie x1 (6)

Mirażysta x2 (3)

N'Zoth, Skaziciel x1 (10)

Słowo Cienia: Śmierć x1 (3)

 

Turtolianka Nadskorupia x2 (4)

 

Onyksowy Goniec x1 (5)

 

Mikstura Smoczego Ognia x2 (6)

 

Opis kart

Wyciszenie x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Wyciszenie x2

Zaklęcie za pomocą którego możesz wyciszyć wybranego stronnika. W ten sposób pozbawiasz go dodatkowych zdolności, np. stronnik traci Prowokację lub którąś z form Agonii. Przykładowa kombinacja: Wykorzystujesz Czyhającego w Fosie do zlikwidowania dużego zagrożenia ze strony przeciwnika po czym używasz na nim Wyciszenia. W te sposób po likwidacji tego stronnika nie przywrócisz wrogiej jednostki do gry.

Przebudzenie Stworzycieli x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Przebudzenie Stworzycieli x1

Karta tworzy specjalne zadanie, które polega na zagraniu 7 stronników z Agonią. Nagrodą jest Amara, Strażniczka Nadziei, która kosztuje 5 punktów many, posiada statystyki 8/8 oraz Prowokację i dodatkowo ustawia zdrowie Twojego Bohatera na 40 punktów niezależnie od tego ile zdrowia Ci zostało.

Wyrocznia Kryształu x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Wyrocznia Kryształu x2

Stronnik o statystykach 1/1 z Agonią. Po zlikwidowaniu kopiuje losową kartę z tali przeciwnika i dodaje ją do Twojej ręki. Dobre zagranie na 1 turę.

Mikstura Szaleństwa x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Mikstura Szaleństwa x2

Karta za pomocą której możesz przejąć kontrolę nad stronnikiem przeciwnika, który posiada 2 lub mniej punktów ataku. Należy tutaj wspomnieć, że jeśli jednostka przeżyje, powróci do przeciwnika w następnej turze więc lepiej upewnij się najpierw, że będziesz w stanie ją zlikwidować.

Słowo Mocy: Tarcza x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Słowo Mocy: Tarcza x2

Za 1 many dodajesz wybranemu stronnikowi +2 punkty zdrowia i dodatkowo dobierasz kartę. Karta przydatna w każdej fazie gry. Większa pula zdrowia stronnika pozwala na wykonanie wymian z większą ilością stronników przeciwnika.

Brudny Szczur x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Brudny Szczur x1

Brudny Szczur wyciąga z ręki przeciwnika losową kartę stronnika i umieszcza ją na planszy. Przydaje się przeważnie w starciu z kontrolnymi taliami. Nie zaleca się używać go w 2 turze ponieważ może wyciągnąć z ręki przeciwnika kartę z którą w żaden sposób nie będziesz w stanie sobie poradzić. Brudny Szczur przeważnie wykorzystywany jest w końcowej fazie rozgrywki, gdy dysponujesz możliwością eliminacji jednostki, która pojawi się na stole. Karta przydatna w kombinacji z Miksturą Smoczego Ognia jeśli jesteś pewny/na, że nie wyciągniesz z ręki przeciwnika żadnego smoka.

Zbieracz Łupów x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Zbieracz Łupów x2

Karta, która po zagraniu posiada statystyki 2/1, ale po jej zlikwidowaniu dobierasz jedną kartę z talii. Zbieracz Łupów może pójść na wymianę ze stronnikami posiadającymi mniejszą ilość zdrowia, ale przeważnie wykorzystywany jest do doboru kart.

Wizje Cieni x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Wizje Cieni x2

Za 1 punkty many odkrywasz kopię 3 zaklęć z Twojej talii z których jedno możesz dobrać na rękę. Karta przydatna gdy potrzebujesz zaklęcia do zlikwidowania stronnika przeciwnika, jak np. Słowo Cienia: Ból lub Słowo Cienia: Śmierć.

Słowo Cienia: Ból x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Słowo Cienia: Ból x2

Zaklęcie za pomocą którego możesz natychmiast zlikwidować stronnika, który posiada 3 lub mniej punktów ataku. Bardzo przydatna karta w starciu przeciwko każdej talii tym bardziej, że często spotkasz się z jednostkami 2/6 lub 2/7, które dzięki temu zaklęciu nie będą stanowić dla Ciebie problemu.

Dziki Piromanta x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Dziki Piromanta x1

Dziki Piromanta posiada statystyki 3/2 i dodatkowo po każdym zagranym zaklęciu zadaje 1 punkt obrażeń wszystkim stronnikom znajdującym się na planszy. Przy odpowiednim wzmocnieniu tej jednostki za pomocą zakęcia Słowo Mocy: Tarcza możesz skutecznie czyścić planszę z pomniejszych stronników przeciwnika.

Mirażysta x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Mirażysta x2

Za 3 punkty many otrzymujesz stronnika o statystykach 2/3, który dodatkowo przyzywa kopię 1/1 wybranej sojuszniczej jednostki znajdującej się na planszy. Celem Mirażysty są przeważnie stronnicy z Agonią, jak np. Kairn, Krwawe Kopyto.

Słowo Cienia: Śmierć x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Słowo Cienia: Śmierć x1

Zaklęcie za pomocą którego możesz natychmiast zlikwidować stronnika, który posiada 5 lub więcej punktów ataku. Bardzo przydatna karta w starciu przeciwko każdej talii tym bardziej, że w każdej z nich znajdziesz stronników o dużej ilości punktów ataku.

Barnes x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Barnes x1

Karta która dysponuje statystykami 3/4 i dodatkowo przyzywa kopię 1/1 stronnika znajdującego się w Twojej talii. Jeśli będziesz mieć szczęście to możesz trafić na takich przydatnych stronników, jak np. Turtolianka Nadskorupia lub Kairn, Krwawe Kopyto.

Turtolianka Nadskorupia x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Turtolianka Nadskorupia x2

Bardzo solidna jednostka o statystykach 2/6 i Prowokacją. Dodatkowo, po likwidacji przydziela losowemu przyjaznemu stronnikowi na planszy +1/1. Wielu Bohaterów może mieć problem z wyprowadzeniem 6 punktów ataku w jednej turze co pozwoli Ci zyskać nieco czasu.

Eliza, Pierwsza Badaczka x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Eliza, Pierwsza Badaczka x1

Stronnik o statystykach 5/5, który po zagraniu wtasowuje do Twojej talii zamknięty pakiet kart Un'Goro. Pakiet jest zaklęciem o koszcie many 2 po otwarciu którego dostajesz do ręki 5 losowych kart z dodatku.

Onyksowy Goniec x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Onyksowy Goniec x1

Karta o statystykach 3/4 z Okrzykiem Bojowym, który wskrzesza losową sojuszniczą jednostkę, która została zlikwidowana w trakcie gry. Wskrzeszone jednostki posiadają pełną liczbę punktów ataku i zdrowia.

Kairn, Krwawe Kopyto x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Kairn, Krwawe Kopyto x1

Niezwykle silna jednostka o statystykach 4/5 z Agonią, która dodatkowo po zlikwidowaniu przyzywa kolejnego stronnika 4/5. Kairn, Krwawe Kopyto jest najlepszym celem dla Mirażysty.

Mikstura Smoczego Ognia x2 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Mikstura Smoczego Ognia x2

Zaklęcie, które pozwala na zadanie 5 punktów obrażeń wszystkim stronnikom na planszy, które nie należą do grupy Smoków. W większości przypadków pozwala na całkowite zresetowanie planszy. Problem pojawia się jedynie, gdy trafisz na talie opartą na Smokowych stronnikach co aktualnie jest rzadkością.

Czyhający w Fosie x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Czyhający w Fosie x1

Karta o statystykach 3/3, która posiada Okrzyk Bojowy i Agonię. Po zagraniu likwiduje wybraną jednostkę, a gdy sama zostaje zlikwidowana, przywraca ją do gry. Czyhający w Fosie może zostać wykorzystany w dwojaki sposób:

 • Do likwidacji zagrożenia ze strony przeciwnika. Po takim zagraniu można użyć Wyciszenia, aby zlikwidowany stronnik nie powrócił do gry.

Do zlikwidowania Własnej jednostki z Agonią, jak np. Kairn, Krwawe Kopyto.

NZoth, Skaziciel x1 - Kapłan w Hearthstone | Gotowe talie - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

N'Zoth, Skaziciel x1

Karta o statystykach 5/7, która dodatkowo przywraca do gry wszystkie jednostki z Agonią, które zginęły w danej rozgrywce. Zagranie N'Zotha, Skaziciela przeważnie kończy rozgrywkę na Twoją korzyść ze względu na to, że za pomocą jednej karty zapełniasz całą planszę mocnymi stronnikami z którymi przeciwnik musi poradzić sobie na nowo.

Porady ogólne dotyczące rozgrywki

 • Staraj się tak wymieniać karty na ręce, aby znaleźć zagranie na pierwszą/drugą turę: Wyrocznia Kryształu, Zbieracz Łupów. W starciu z taliami agresywnymi można także zostawić Turtoliankę Nadskorupią.
 • Po zagraniu Wyroczni Kryształu w 1 turze możesz zorientować się jaką talią gra przeciwnik. Taka informacja będzie bardzo pomocna ponieważ będziesz w stanie od razu zareagować na nadchodzące zagrożenie ze strony oponenta.
 • Przy prowadzeniu wymian z jednostkami przeciwnika staraj się leczyć własnych stronników, aby trudniej było ich wyeliminować.
 • Wizje Cieni odkrywają 3 zaklęcia z Twojej talii z których jedno będziesz w stanie dobrać na rękę. Po zagraniu Elizy, Pierwszej Badaczki w dostępnych zaklęciach znajdzie się także pakiet Un'Goro więc będziesz miał/a możliwość wykorzystania go więcej razy, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba.
 • Pakiet Un'Goro stworzony przez Elizę, Pierwszą Badaczkę skrywa w sobie 5 losowych kart. Przy otwieraniu go zwróć uwagę na to ile kart aktualnie masz na ręce, aby nie spalić żadnej dodatkowej karty.
 • Staraj się wprowadzać na planszę najważniejsze jednostki w odpowiednich turach, jeśli jest to oczywiście możliwe, np. Barnes w turze 4, Kairn, Krwawe Kopyto w turze 6.
 • Talia bazuje na stronnikach z Agonią. Upewnij się, że kilka takich jednostek zostało zlikwidowanych zanim zagrasz N'Zotha, Skaziciela.
 • Nie zagrywaj Onyksowego Gońca jeśli w rozgrywce nie zginął żaden sojuszniczy stronnik. Wyjątkiem od tej reguły są naprawdę fatalne sytuacje.
 • Wykorzystuj moc specjalną Bohatera do utrzymywania poziomu własnego zdrowia na odpowiednim poziomie. Jest to szczególnie ważne w starciu z taliami agresywnymi.
 • Pamiętaj, że Czyhający w Fosie może natychmiast zlikwidować wrogą jednostkę. Zadbaj jednak o to, aby od razu go wyciszyć.
 • Czyhający w Fosie może zostać także wykorzystany na własnych jednostkach. Gdy Twój stronnik posiada 1 punkt zdrowia możesz najpierw nim zaatakować na portret przeciwnika, a potem zlikwidować. Gdy Czyhający w Fosie zginie, zlikwidowana wcześniej jednostka powróci do rozgrywki w pełni zdrowia. Zanim jednak zrobisz takie zagranie, upewnij się najpierw, że w następnej turze będziesz miał możliwość zlikwidowania tej jednostki.
 • W starciu z Magami bazującymi na zamrażaniu planszy zachowaj Słowo Cienia: Ból na Proroków Zagłady. W ten sposób oszczędzisz większość własnych jednostek.
 • W talii znalazło się zaklęcie, które jest w stanie zadać 5 obrażeń obszarowych. Pamiętaj jednak, że Mikstura Smoczego Ognia zadaje obrażenia WSZYSTKIM jednostkom na planszy, a więc może zlikwidować także Twoich stronników. Wykorzystuj ten czar mądrze.

Podstawowa talia

Karty neutralne (14)

Karty kapłana (16)

Młodsza inżynier (2) x2

Słowo mocy: Tarcza (1) x2

Rzeczny krokoliszek (2) x2

Święty cios (1) x2

Grizli żelaznoskóry (3) x2

Wizja umysłu (1) x2

Kapłanka Straceńczego Słońca (3) x2

Gorliwa kapłanka (1) x2

Ogrzy mag (4) x2

Słowo cienia: Ból (2) x2

Tarczowy z Sen'jinu (4) x2

Słowo cienia: Śmierć (3) x2

Uzdrawiaczka Mrocznołuskich (5) x2

Rozbłysk świętości (5) x2

 

Kontrola umysłu (10) x2

Bardzo solidna talia dla Kapłana, posiadająca świetną kontrolę pola walki, dobre zdolności uzdrawiania i pewne jednostki. Skupia się przede wszystkim na powolnej grze, kontrolowaniu pola walki poprzez eliminowanie groźnych jednostek przeciwnika i przejmowaniu kontroli nad jego najmocniejszymi kartami. Dodatkowo, w tali znajduje się wiele kart uzdrawiających lub wzmacniających życie, a podstawowymi wadami są braki w ofensywie i mała ilość zaklęć obszarowych.

Początkowy etap: Postaraj się wystawić słabsze jednostki, najlepiej Gorliwą kapłankę (1) lub Młodszą inżynier (2), by zdobyć dodatkowe karty i ew. wyeliminować jednostki przeciwnika.

Środkowy etap: Utrzymuj kontrolę nad stołem przy użyciu takich kart jak np. Słowo cienia: Ból (3) czy Rozbłysk światłości (5). Samemu staraj się wystawić jak najwięcej jednostek i wzmocnić je dostępnymi kartami.

Końcowy etap: Jeśli przeciwnik wystawi silne karty, użyj Kontroli umysłu (10) lub Słowo cienia: Ból (3), by się ich pozbyć i otworzyć sobie drogę do wrogiego bohatera.

Zalety

Wady

+ Solidne i pewne karty

+ Bardzo dobra kontrola pola walki

+ Dobre zdolności uzdrawiające i wzmacniające

+ Mocne zdolności defensywne

- Słabe możliwości ataku

- Stosunkowo wolna gra

Dzicz (Wild)

Heavy Buffs Priest

Karty neutralne (12)

Karty kapłana (18)

Strażniczka światłości (1) x2

Wyciszenie (0)

Tarczownik (1) x2

Gorliwa kapłanka (1) x2

Protektorka Słonecznej Furii (2)

Słowo mocy: Tarcza (1) x2

Obrońca Argusa (4)

Wewnętrzny żar (1) x2

Stróż Mogu'szanu (4)

Boski duch (2) x2

Beztwarzowy manipulator (5)

Studnia światła (2) x2

Berserker z Gurubaszi (5)

Świetlista istota (4) x2

 

Rozbłysk świętości (5) x2

 

Świątynny nadzorca (6) x2

 

Kontrola umysłu (10)

Siła kapłana leży w jego kartach wzmacniających oraz uzdrawiających i to właśnie znajduje się w tej talii. Gra skupia się przede wszystkim na potężnych wzmocnieniach pojedynczych jednostek i wykorzystaniu ich do ataku na przeciwnika. Dodatkowo, talia zapewnia całkiem przyzwoity napływ kart i zdolności uzdrawiających uszkodzone jednostki. Pasuje raczej do wolnej gry, ale przy odpowiednich kartach można zakończyć pojedynek w kilku turach.

Początkowy etap: Przyzywaj jednostki takie jak Gorliwa kapłanka (1) czy Strażniczka światłości (1) i użyj ich do eliminacji słabszych jednostek oraz wyciągania dodatkowych kart. Do ewentualnej obrony możesz wykorzystać Tarczownika (1).

Środkowy etap: Kontynuuj ataki słabszymi jednostkami. Postaraj się również wystawić osłonę w postaci Prowokacji, a następnie użyj zaklęć takich jak Wewnętrzny żar i Boski duch, by znacznie wzmocnić Berserkera z Gurubaszi (5) lub Świetlistą istotę (4).

Końcowy etap: Kontynuuj wcześniej opisane ataki i staraj się wykończyć oponenta. Jeśli wystawi naprawdę mocną jednostkę lub kartę z Prowokacją, możesz użyć Kontroli umysły (10), by zgarnąć ją dla siebie i stworzyć okienko do ataku.

Zalety

Wady

+ Bardzo dobre karty wzmacniające i uzdrawiające

+ Dobry napływ kart

+ Potencjalnie silna ofensywa

+ Przyzwoita obrona

- Może mieć problemy przeciwko taliom opartym na zaklęciach

- Polega w dużej mierze na skuteczności wzmocnionych jednostek

Smoczy Kapłan

Karty neutralne (17)

Karty kapłana (13)

Bajkowy smok (2) x2

Słowo mocy: Tarcza (1) x2

Młodsza inżynier (2) x2

Słowo cienia: Ból (2) x2

Protektorka Słonecznej Furii (2)

Słowo cienia: Śmierć (3) x2

Ranny mistrz ostrzy (3) x2

Rozbłysk świętości (5) x2

Kapłanka Straceńczego Słońca (3) x2

Święty ogień (6)

Obrońca Argusa (4) x2

Świątynny nadzorca (6) x2

Łamacz zaklęć (4)

Kontrola umysłu (10) x2

Smokowiec zmierzchu (4) x2

 

Lazurowy smokowiec (5) x2

 

Onyxia (9)

 

Talia kapłana skupiająca się na dobrej kontroli przebiegu gry i średnich jednostkach. Istotnym jest tu utrzymanie kontroli przy pomocy zaklęć kapłana przy jednoczesnym wyprowadzaniu wzmocnionych ataków. Talia polega również na nietypowych zdolnościach smoczych kart.

Początkowy etap: Zacznij od wystawiania tanich jednostek jak np. Bajkowy smok (2) czy Młodsza inżynier (2). Jednocześnie staraj się utrzymać kontrolę przy pomocy swoich zaklęć. Dobrym zagraniem jest wystawienie Rannego mistrza ostrzy (3) w trzeciej rundzie i wyleczenie go w kolejnej, co zapewnia silną kartę na wczesnym etapie.

Środkowy etap: Eliminuj kolejne jednostki oponenta i sam na niego nacieraj. Jeśli masz dużą ilość kart, możesz przywołać Smokowca zmierzchu (4) i nałożyć na niego Prowokacje, co zapewni dobrą obronę.

Końcowy etap: Nacieraj dalej na bohatera oponenta. Jeśli wystawi mocne jednostki, użyj na nich Kontroli umysły (10) lub Słowa cienia: Śmierć (3). Gdy pojawi się możliwość użycia Onyxii (9), wystaw ją by uzyskać dobrą kontrolę w jednostkach i wykończyć przeciwnika.

Zalety

Wady

+ Dobre zdolności ofensywne

+ Świetna kontrola pola walki

+ Duża ilość zdolności uzdrawiających

- Dosyć niepewna obrona

- Brak dobrych kart wzmocnień

Kapłan Mechów

Karty neutralne (10)

Karty kapłana (20)

Naganiacz mechów (2) x2

Gorliwa kapłanka (1) x2

Pajęczy czołg (3) x2

Słowo mocy: Tarcza (1) x2

Mechaniczny Yeti (4) x2

Skurczmajster (2) x2

Załogowy szatkownik (4) x2

Słowo cienia: Ból (2) x2

Ochydziarz (5)

Mroczny kultysta (3) x2

Szatkownik Szmondaka (8)

Wybraniec Velena (3) x2

 

Szaleństwo cieni (4)

 

Rozbłysk świętości (5) x2

 

Ulepszony reperobot (5) x2

 

Vol'jin (5)

 

Kabalistka cieni (6) x2

Talia kapłana oparta w sporej mierze na Mechach z duża przewagą na początku meczu, jak również całkiem solidna w środkowym i końcowym etapie. Łączy w sobie zalety kart z grupy Mechów oraz wzmocnień klasowych kapłana. Posiada również bardzo skuteczne kombinacje przeciwko stronnikom z niskim współczynnikiem ataku.

Początkowy etap: Na początku staraj się grać jak najagresywniej. Zacznij od wystawienia Naganiaczem mechów (2) w pierwszej lub drugiej turze, a następnie kontynuuj zalewanie pola walki Mechami jak Pajęczy czołg (3), Mechaniczny Yeti (4) czy Załogowy szatkownik (4). Wykorzystaj również wzmocnienia Słowo mocy: Tarcza (1) oraz Wybraniec Velena (3), aby podnieść statystyki swoich jednostki. Najlepszym celem dla wzmocnień jest Pajęczy czołg (3) lub Mechaniczny Yeti (4).

Środkowy etap: Normalnymi jednostkami atakuj wrogiego bohatera, natomiast wzmocnione miniony wykorzystaj do eliminowania stronników przeciwnika. Wystaw również Mrocznych kultystów (3), aby ograniczyć odrobinę ruchy przeciwnika. Pamiętaj również o leczeniu wzmocnionych jednostek mocą bohatera.

Końcowy etap: Jeśli potrzebujesz kart wystaw Gorliwą kapłankę (1), ale tylko wtedy, gdy masz przynajmniej jedną ranną jednostkę na polu walki. Wykorzystaj Rozbłysk świętości (5), by pozbyć się grupy słabszych lub rannych minionów, a przy tym wyleczyć swoich własnych stronników i wyciągnąć kilka dodatkowych kart przy pomocy Gorliwej kapłanki (1). Zagrożenia z atakiem o wartości 4 lub wyższym eliminuj przy użyciu Skurczmajstera (2) oraz Słowa cienia: Bólu (2) lub, aby przejąć nad nimi kontrolę, Szaleństwa cienia (4) i Kabalistki cieni (6).

Zalety

Wady

+ Bardzo silna w początkowym etapie; całkiem solidna w dalszych

+ Świetne karty wzmacniające i kontrolujące

- Brak solidnych zaklęć ofensywnych

- Może mieć problemy z taliami mocno opartymi na kontroli

Święty Czempion

Karty neutralne (8)

Karty kapłana (22)

Ranny kvaldir (1) x2

Krąg uzdrawiania (0) x2

Dziki piromanta (2) x2

Słowo mocy: Tarcza (1) x2

Ranny mistrz ostrzy (3) x2

Szybkie uzdrowienie (1) x2

Sylvana Bieżywiatr (6) x1

Gorliwa kapłanka (1) x2

Ysera (9) x1

Wskrzeszenie (2) x2

 

Słowo cienia: Śmierć (3) x2

 

Kradzież myśli (3) x2

 

Kapłanka Auchenaiów (4) x2

 

Święta czempionka (4) x2

 

Rozbłysk świętości (5) x1

 

Vol'jin (5) x1

 

Bomba światła (6) x1

 

Kabalistka cieni (6)x1

Talia ta opiera się na kartach, które pomogą w kontrolowaniu przebiegu pojedynku. Składa się z mocnych minionów, które mogą zostać wzmocnione poprzez leczenie bądź też zamieniają uzdrawianie na możliwość zadawania obrażeń (Kapłanka Auchenaiów (4)). Deck oparty jest w dużej mierze na Świętej czempionce (4), którą można zbuffować poprzez leczenie dowolnej postaci.

Początkowy etap: Staraj się wylosować w pierwszych turach Gorliwą kapłankę (1), Rannego kvaldira (1) bądź Rannego mistrza ostrzy (3). Miej na uwadze, że za sprawą jednego Kręgu uzdrawiania (0) możesz mieć na planszy we wczesnej fazie miniony 2/4 (Ranny kvaldir (1) ) lub 4/7 (Ranny mistrz ostrzy (3) ) a przy tym dobierać dzięki temu karty z sprawą kapłanki.

Środkowy etap: Staraj się prowadzić korzystne wymiany z minionami przeciwnika i utrzymuj własne jednostki przy życiu. Jeśli kontrolujesz przebieg pojedynku możesz spokojnie skorzystać z Kradzież myśli (3), aby podkraść nieco kart przeciwnika.

Końcowy etap: Jeśli potrzebujesz kart wystaw Gorliwą kapłankę (1), ale tylko wtedy, gdy masz przynajmniej jedną ranną jednostkę na polu walki. Wykorzystaj Rozbłysk świętości (5), by pozbyć się grupy słabszych lub rannych minionów, a przy tym wyleczyć swoich własnych stronników i tym samym zbuffować Świętą czempionkę (4). Kombinacja Kapłanka Auchenaiów (4) + Krąg uzdrawiania (0) bądź Bomba światła (6) może szybko wyczyścić planszę z minionów przeciwnika.

Zalety

Wady

+ Bardzo silna w początkowym etapie; całkiem solidna w dalszych

+ Olbrzymia możliwość leczenia

+ Możliwość buffowania Świętej czempionki, aby znacząco wzmocnić jej atak

+ Całkiem solidny burst przy pomocy Kapłanki Auchenaiów i Szybkiego uzdrowienia

- Jeśli nie wylosujesz karty pozwalającej na wyczyszczenie stołu może być ciężko w środkowej fazie gry

- Może mieć problemy z taliami agresywnymi.

Kapłan Justycjariusz

Karty neutralne (11)

Karty kapłana (19)

Zombiak (1) x2

Krąg uzdrawiania (0) x2

Dziki piromanta (2) x2

Słowo mocy: Tarcza (1) x2

Pan Śmierci (3) x2

Gorliwa kapłanka (1) x2

Ranny mistrz ostrzy (3) x2

Światło Naaru (1) x2

Śluzożer (5) x2

Słowo cienia: Śmierć (3) x2

Justycjariuszka Mariel (6) x1

Kradzież myśli (3) x2

 

Kapłanka Auchenaiów (4) x2

 

Rozbłysk świętości (5) x1

 

Vol'jin (5) x1

 

Bomba światła (6) x2

 

Kabalistka cieni (6) x1

  
  
  
  
  

Talia za pomocą której będziesz w stanie dobrze kontrolować przebieg pojedynku. Przy pomocy tych czarów i minionów możesz konwertować efekt leczenia na zadawanie obrażeń (Kapłanka Auchenaiów (4)). W starciu z trudniejszymi przeciwnikami (jak np. Handlock) 2 x Bomba światła (6) skutecznie powstrzyma większe zagrożenia.

Początkowy etap: Staraj się wylosować w pierwszych turach Gorliwą kapłankę (1), Zombiaka (1) bądź Rannego mistrza ostrzy (3). Jeśli przeciwnik będzie wrzucał miniony z małą ilością ataku to przy pomocy wczesnych jednostek i Gorliwej kapłanki (1) będziesz w stanie dobierać karty.

Środkowy etap: Staraj się prowadzić korzystne wymiany z minionami przeciwnika i utrzymuj własne jednostki przy życiu. Jeśli kontrolujesz przebieg pojedynku możesz spokojnie skorzystać z Kradzież myśli (3), aby podkraść nieco kart przeciwnika. Pan Śmierci (3) lub Śluzożer (5) może spowolnić nieco tempo pojedynku.

Końcowy etap: Jeśli potrzebujesz kart wystaw Gorliwą kapłankę (1), ale tylko wtedy, gdy masz przynajmniej jedną ranną jednostkę na polu walki. Wykorzystaj Rozbłysk świętości (5), by pozbyć się grupy słabszych lub rannych minionów. Również kombinacja Kapłanka Auchenaiów (4) + Krąg uzdrawiania (0) bądź Bomba światła (6) może szybko wyczyścić planszę z minionów przeciwnika. Justycjariuszka Mariel (6) zwiększy Twoją przeżywalność lub zadawane obrażenia jeśli Kapłanka Auchenaiów (4) będzie na stole.

Zalety

Wady

+ Talia dobra na każdym etapie gry

+ Olbrzymia możliwość leczenia

+ Całkiem solidny burst przy pomocy Kapłanki Auchenaiów, Światła Naaru i Zombiaków

- Talia niezbyt ekscytująca, powolna

- Może mieć problemy z taliami agresywnymi.

Archiwum - poprzednie dodatki

Smoczy Kapłan

Karty neutralne (11)

Karty kapłana (19)

Żrący Bagienny Szlam (2) x1

Gorliwa Kapłanka (1) x2

Historyczka Othłariona (2) x2

Słowo mocy: Tarcza (1) x2

Brann Miedziobrody (3) x1

Pisklę Zmierzchu (1) x2

Strażnik Zmierzchu (4) x2

Słowo cienia: Ból (2) x2

Lazurowy Smokowiec (5) x2

Smoczy Agent (2) x2

Plugawiciel (5) x2

Słowo cienia: Śmierć (3) x2

Zimnopaszcza (7) x1

Szponokapłan Konfraterni (3) x2

 

Drakonid Tajny Agent (5) x2

 

Mikstura Smoczego Ognia (6) x2

 

Pogrzebanie (6) x1

Talia Kapłana skupiająca się na dobrej kontroli przebiegu gry. W decku znajdziesz smokowych stronników, których możesz łączyć w ciekawe kombosy, np.: dobranie dodatkowej karty, zadanie obrażeń przy wrzuceniu stronnika na planszę, taunty i inne.

Początkowy etap: Postaraj się o dobranie jednostek o niskim koszcie many, np. Pisklę Zmierzchu (1), Gorliwa Kapłanka (1), Smoczy Agent (2), Historyczka Othłariona (2). Pamiętaj, że musisz posiadać na ręce co najmniej jednego smoka, aby reszta kart mogła korzystać ze swoich dodatkowych właściwości.

Środkowy etap: Staraj się wykorzystywać własne jednostki do eliminowania zagrożeń ze strony przeciwnika. Smoczy stronnicy będą mieć sporą ilość zdrowia więc będziesz w stanie przeprowadzać korzystne wymiany. Do natychmiastowej eliminacji niewygodnych kart wykorzystuj Słowo cienia: Ból (2) i Słowo cienia: Śmierć (3).

Końcowy etap: Jeśli na planszy pojawi się duża ilość stronników przeciwnika lub nie chcesz angażować smoków do wymiany z kartami oponenta, użyj Mikstury Smoczego Ognia (6). Karta ta zadaje 5 punktów obrażeń wszystkim stronnikom na planszy poza smokami więc zawsze musisz mieć to na uwadze, aby przez przypadek nie zniszczyć własnych jednostek. Zimnopaszcza (7) to świetny taunt, który narobi przeciwnikowi nie lada problemów. W końcowym etapie gry kontynuuj eliminację jednostek przeciwnika przy jednoczesnym wyprowadzaniu ataków na jego portret.

Zalety

Wady

+ Dobra siła ofensywna

+ Świetna kontrola pola walki

+ Możliwość leczenia własnych jednostek lub Bohatera

- Talia może wydawać się powolna

- Może mieć problemy z deckami agresywnymi

Reno Kazakus

Karty neutralne (13)

Karty kapłana (17)

Żrący Bagienny Szlam (2) x1

Święty Cios (1) x1

Historyczka Othłariona (2) x1

Gorliwa Kapłanka (1) x1

Technik Czarnoskrzydłego (3) x1

Słowo mocy: Tarcza (1) x1

Brann Miedziobrody (3) x1

Pisklę Zmierzchu (1) x1

Strażnik Zmierzchu (4) x1

Słowo cienia: Ból (2) x1

Smokowiec Zmierzchu (4) x1

Smoczy Agent (2) x1

Lazurowy Smokowiec (5) x1

Słowo cienia: Śmierć (3) x1

Plugawiciel (5) x1

Szponokapłan Konfraterni (3) x1

Justycjariuszka Mariel (6) x1

Kradzież Myśli (3) x1

Reno Jackson (6) x1

Kapłan Uczty (4) x1

Żmij Książkowy (6) x1

Kozakus (4) x1

Zimnopaszcza (7) x1

Rozbłysk Świętości (5) x1

Nefarian (9) x1

Raza Spętany (5) x1

 

Wydobyte Zło (5) x1

 

Drakonid Tajny Agent (5) x1

 

Mikstura Smoczego Ognia (6) x1

 

Pogrzebanie (6) x1

Deck bazujący na karcie Reno Jackson (6), która po zagraniu leczy Twojego Bohatera do 30 punktów zdrowia jeśli w talii dysponujesz po 1 kopii danej karty. Znajdziesz tutaj smoczych stronników i inne, dość zróżnicowane karty, które pozwolą Ci na kontrolę planszy. Kozakus (4) może wytworzyć dla Ciebie zabójczy trunek, a Raza Spętany (5) sprawi, że będziesz w stanie korzystać z mocy specjalnej Bohatera całkowicie za darmo! Krzywa many została skonstruowana w taki sposób, że nie powinno być problemów z graniem kart w każdej turze.

Początkowy etap: Na starcie szukaj stronników o małym koszcie many, np. Gorliwa Kapłanka (1), Pisklę Zmierzchu (1), Smoczy Agent (2), Historyczka Othłariona (2), Technik Czarnoskrzydłego (3). Pamiętaj, że większość kart do prawidłowego działania wymaga aby na Twojej ręce znalazła się smocza karta.

Środkowy etap: Utrzymuj kontrolę nad polem bitwy przy pomocy swoich jednostek i staraj się wywierać presję na przeciwniku. Jeśli zagra dużą ilość minionów, możesz skorzystać z paru czarów AoE, które znajdują się w decku: Rozbłysk Świętości (5), Wydobyte Zło (5), Mikstura Smoczego Ognia (6). Pamiętaj, że smocza mikstura zadaje obrażenia wszystkim celom poza smokami więc uważaj, aby nie unicestwić własnych jednostek.

Końcowy etap: W dalszym ciągu staraj się wykonywać korzystne wymiany ze stronnikami przeciwnika. Za sprawą Justycjariuszki Mariel (6) specjalna zdolność Twojego Bohatera będzie leczyć 4 punkty zdrowia, a Raza Spętany (5) sprawi, że będziesz mógł korzystać z tej zdolności zupełnie za darmo! Dzięki takiemu zagraniu przeciwnik może nie być w stanie wyeliminować Twoich stronników lub wykończyć Twojego Bohatera.

Zalety

Wady

+ Dobra kontrola pola walki

+ Duże możliwości leczenia

+ Zróżnicowanie jednostek

- Powolna talia

- Może mieć problemy z deckami agresywnymi jeśli w porę nie dobierzesz Reno

 C'Thun Priest

Karty neutralne (14)

Karty kapłana (16)

Zbieracz Łupów (2) x2

Słowo mocy: Tarcza (1) x2

Krzewicielka Zła (2) x2

Gorliwa kapłanka (1) x2

Akolita Bólu (3) x1

Słowo cienia: Ból (3) x1

Brann Miedziobrody (3) x1

Słowo cienia: Śmierć (3) x2

Apostoł C'Thuna (3) x2

Zakapturzona Akolitka (4) x2

Starszy Zmierzchu (3) x1

Guślarka Zmierzchu (5) x2

Naznaczona C'Thuna (4) x2

Rozbłysk Świętości (5) x2

Bliźniaczy Cesarz Vek'lor (7) x1

Wydobyte Zło (5) x1

Herold Zagłady (8) x1

Kabalistka Cieni (6) x1

C'Thun (10) x1

Pogrzebanie (6) x1

Talia bazująca na dobrych minionach z wysokim współczynnikiem zdrowia, które dodatkowo są w stanie buffować C'Thuna (10). Deck zdecydowanie kontrolny, który wolno się rozkręca, ale jest w stanie ustabilizować grę w środkowej fazie rozgrywki. W talii znalazły się również tzw. Dobierajki.

Początkowy etap: Postaraj się wylosować Gorliwą Kapłankę (1), Krzewicielkę Zła (2), Zbieracza Łupów (2) lub Apostoł C'Thuna (3), aby mieć co zagrać w pierwszych turach i wcześnie zacząć buffować C'Thunaa (10).

Środkowy etap: Kontynuuj wzmacnianie C'Thuna (10) i staraj się wyprowadzać korzystne wymiany ze stronnikami przeciwnika. Nie wahaj się przed korzystaniem z umiejętności specjalnej, aby wyleczyć własne jednostki. W razie konieczności Rozbłysk Świętości (5) lub Wydobyte Zło (5) pozwoli na masowe oczyszczenie planszy.

Końcowy etap: Końcowy etap rozgrywki to tak naprawdę wykorzystanie wcześniej zbuffowanego C'Thunaa (10). Pamiętaj, że jeśli Brann Miedziobrody (3) znajduje się aktualnie na stole to C'Thunaa (10) zada podwójne obrażenia co może być fatalne w skutkach dla przeciwnika ponieważ często takie zagranie kończy grę.

Zalety

Wady

+ Bardzo dobre karty z dużą ilością zdrowia

+ Możliwość dobierania kolejnych kart

+ Bardzo dobra obrona

+ Całkiem solidny atak

- Szybkie talie mogą być problemem dla Kapłana

- Jeśli w pierwszych turach nie wylosujesz kart do zagrania może być ciężko wrócić do gry w późniejszych turach