Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Boska tarcza | Zdolności w Hearthstone poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Boska tarcza

Zdolność Boska tarcza, pozwala karcie na jednorazowe zaabsorbowanie obrażeń - Boska tarcza | Zdolności w Hearthstone - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Zdolność Boska tarcza, pozwala karcie na jednorazowe zaabsorbowanie obrażeń. Dotyczy to obrażeń od innych minionów, jak i tych zadanych przez zaklęcia czy zdolności specjalne. Boska tarcza absorbuje obrażenia podczas obrony i ataku, ale nie blokuje efektów zaklęć, które nie zadają bezpośrednich obrażeń, jak np. Skrytobójstwo (5) czy efekt Zamrożenie z karty Stożek Zimna (3).

Karta z tą zdolnością może zostać wyciszona i nie może być w danej chwili więcej, niż jednego takiego efektu na danej karcie.

Porady:

  • Boska tarcza jest idealna to pozbywania się silnych jednostek bez utraty własnych.
  • Najlepszymi połączeniami z Boską tarczą, są zdolności Furia wichru i Szarża. Pierwsza daje możliwość dwukrotnego ataku, co pozwala na zdjęcie mocniejszych jednostek używając tylko jednego miniona z Boską tarczą. Druga pozwala na natychmiastowy atak po przyzwaniu jednostki i pozwala ją zachować do następnej tury.
  • Zdolność zwiększa również skuteczność kart z Prowokacją, przedłużając życie tej karty i jej skuteczność.
  • Ilość obrażeń w ataku nie ma znaczenia. Boska tarcza absorbuje jeden atak, dlatego, by pozbyć się jednostki z taką zdolnością, warto posłać najpierw słabą jednostkę do zdjęcia tarczy, a potem silniejszą aby wykończyła miniona.

Przykładowe karty: Giermek Argentu (1), Strażnik Srebrnej Luny (4), Szkarłatny krzyżowiec (3).