Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Druid | Bohaterowie w Hearthstone poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Druid

Bohater: Malfurion Stormrage - Druid | Bohaterowie w Hearthstone - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Bohater: Malfurion Stormrage

Moc specjalna: Zmiennokształtność - +1 do ataku w tej turze, +1 do pancerza

Wyjątkowy atut: Wybierz jedno

Druid jest niesamowicie wszechstronną klasą posiadająca, jako jedyna, dostęp do zdolności Wybierz jedno. Dzięki temu oraz bogatej gamie kart minionów i zaklęć, druid potrafi odnaleźć się w każdej możliwej sytuacji i grać na równi z niemal wszystkimi klasami.

Specjalna moc druida, Zmiennokształtność, pozwala mu wzmocnić swoją postać o 1 pkt. ataku i pancerza. Warto tutaj zaznaczyć, że jeżeli przeciwnik zagra kartą Błyskotron 3000 (5) i Druid zyska broń, za pomocą swojej mocy specjalnej może dodać +1 do ataku broni. Bonus do obrażeń w postaci 1 punktu zniknie po skończonej turze. Punkty pancerza znikają dopiero po otrzymaniu obrażeń i mogą być gromadzone na postaci bez żadnego limitu. Zapewnia to nie tylko możliwość ataku dla bohatera w każdej niemal chwili, ale również dobry sposób na absorbowanie obrażeń zadanych przez przeciwnika.

Klasa posiada również wiele kart ze zdolnością Wybierz jedno. Dzięki temu druid może wybrać odpowiedni efekt z dwóch dostępnych opcji i użyć go w grze. Przykładem może być karta Opiekun gaju (4), która pozwala na zadanie 2 pkt. obrażeń lub użycia wyciszenia na przeciwniku. Dodatkowo, druid posiada wiele zaklęć i minionów pełniących większość funkcji dostępnych w grze, dając mu tym samym dostęp do zdolności leczniczych, zadawania obrażeń obszarowych, wyciszenia czy wzmacniania swoich kart. Klasa nie posiada jednak kart broni, przez co nie może atakować bezpośrednio swoim bohaterem, chyba że użyje specjalnej mocy.

Ostatnią specjalną techniką druida, jest wzrost many. Dzięki kartom Gwałtowny wzrost (2), Orzeźwienie (0) i Pretendentka z Darnassus (2) gracz może zwiększyć ilość posiadanych kryształów many. Gwałtowny wzrost (2) daje pusty kryształ many, co pozwala na szybszy dostęp do wysokopoziomowych jednostek. Natomiast karta Orzeźwienie (0), daje graczowi dodatkowe 2 kryształy many do końca tury, dzięki czemu może, przykładowo, zagrać kartą za 4 pkt. many w drugiej turze. Z kolei Pretendentka z Darnassus (2) ma trochę inne działanie ponieważ gdy wrzucasz ją na stół dodaje kryształ many, jednak gdy zginie, pozyskany kryształ zostanie odebrany. Zagrana w 2 turze pozwala na wrzucenie w 3 turze miniona na 4 many, jak np. Załogowy Szatkwonik (4) co znacznie przyśpieszy rozgrywkę. Wszystkie te karty pozwalają na użycie silnych kart na wczesnych etapach gry, gdzie przeciwnik może nie być w stanie ich usunąć.

Zalety

Wady

+ Duża elastyczność i wszechstronność

+ Zdolność Wybierz jedno

+ Dobre zdolności ofensywne i defensywne

+ Możliwość zwiększania puli many

- Brak mocnych jednostek ofensywnych

- Polega w dużej mierze na swoich kartach klasowych

- Dobór kart. Czasami minion na 7 many, który dobiera jedynie 2 karty, wydaje się zbyt wolny.

Przykładowe karty: Dziki ryk (3), Drzewiec wiedzy (7), Księżycowy ogień (0).