Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Siła zaklęć | Zdolności w Hearthstone poradnik Hearthstone: Heroes of Warcraft

Siła zaklęć

Zdolność Siła zaklęć działa na zasadzie wzmocnienia, dodając 1 pkt - Siła zaklęć | Zdolności w Hearthstone - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Zdolność Siła zaklęć działa na zasadzie wzmocnienia, dodając 1 pkt. do obrażeń zadanych przez ofensywne zaklęcia. Jeśli na stole znajduje się więcej kart z taką zdolnością, ilość dodatkowych obrażeń sumuje się i wlicza do wszystkich użytych zaklęć. Trzeba mieć jednak na uwadze, że Siła zaklęć działa tylko na karty zadające obrażenia, a nie leczące. Dodatkowo, jeśli zostanie wykorzystane zaklęcie zadające kilka oddzielnych ataków jak np. Tajemne pociski (1), to zamiast zwiększyć obrażenia pocisków, zostaje dodany kolejny atak za każdą kartę z Siłą zaklęć na stole. Oznacza to, że jeśli w normalnym zagraniu zaklęcie wysyła 3 losowe pociski, przy dwóch kartach z Siłą zaklęć na stole, zostanie wysłanych 5 losowych pocisków, każdy z 1 pkt. obrażeń.

Zdolność może zostać wyciszona i nie ma ograniczeń na ilość aktywnych kart z tą zdolnością, za wyjątkiem limitu wystawionych kart na stole.

Porady:

  • Karty z tą zdolnością są często celem nr. 1, dlatego warto zabezpieczyć je np. Prowokacją czy Boską tarczą.
  • Im większa ilość takich kart na polu walki, tym większe wzmocnienie kart zaklęć. Dodatkowo, efekt jest aktywowany od razu po przyzwaniu jednostki, dzięki czemu można użyć wzmocnionego zaklęcia w tej samej turze.
  • Karty tego typu, są szczególnie przydatne w dla klasy Maga, jako że posiada on największą ilość zaklęć ofensywny w grze i dają mu one najbardziej korzystne efekty.

Przykładowe karty: Kobolt geomanta (2), Mag z Dalaranu (3), Arcymag (6).