Jeśli nie będzie się to wiązało z mniejszym poborem energii niż w poprzednich generacjach do dla mnie to *uj a nie progres.
Tirem też mogę jeździć zamiast osobówką ale po co?
Przyznam szczerze, że sam zastanawiam się, czy to zwykłe trolle czy może na serio wierzą w to co mówi dziś ta strona która dumnie nazywa się prawicą.
Liczyłem na jakieś nowe tryby rozgrywki. Chętnie bym zobaczył na przykład coś pokroju tower defence, gdzie rozbudowujemy zamek by bronić się, jak najdłużej, przed coraz liczniejszymi hordami przeciwników a po przegranej dostajemy wynik i czas. Nawet nowe budynki przyjąłbym z ochotą.
A tu niestety ale jest silenie się na kolejne mapki do potyczki i kolejnych lordów, choć to wszystko można i tak pobrać sobie z workshopu a nowych trybów nie.
Jak oglądałem te filmy gdzie podmieniany był obraz w gameplayu np GTA 5 na gta toczące się w korei północnej to byłem ciekaw, kiedy ktoś postanowi zaimplementować to naprawdę do gry.
Bo tak jest, obecne LLM jak ChatGPT nie potrafią myśleć samodzielnie w tym sensie, że robią tylko to o co je poprosimy. Jeśli ma napisać tekst to pisze, jeśli ma opisać zdjęcie to to robi, jak się zapytamy o to czy ma świadomość to napisze to co wyjdzie jej z algorytmu. Nie jest możliwe by taki LLM zrobił coś nieproszony.
Ta modułowość, czyli możliwość stałego usunięcia śmieci których nie chcemy może uratować ten system.
Bo jak nie... cóż, dobrze że linux w ciągu ostatnich 10 lat mocno się rozwinął i faktycznie jest już alternatywą dla windowsa.
Tak szczerze, jeśli teraz wyjdzie nowy xbox albo ps to czym one będą się różnić od obecnych sprzętów? Mam wrażenie, że nie dobiliśmy jeszcze do limitów obecnej generacji a nowa, jeśli naprawdę ma wyjść tak szybko, będzie chyba najbardziej niepotrzebną jaka kiedykolwiek w historii powstanie.
Najlepiej samemu zdobywać informacje z różnych źródeł, zamiast bezwzględnie wierzyć w telewizję, czy strony rządowe.
Szkoda tylko, że żyjemy w takim świecie gdzie ludzie uważają że tylko telewizja kłamie ale jak powie coś jakiś patoekspert z internetu pokroju dzikiego trenera albo innego stanowskiego to wszyscy im ufają bezgranicznie bo są "spoza głównego nurtu". Zakodowali sobie że "włączyli myślenie" albo, że w internecie to na pewno nie ma manipulantów i szerzenia jakiejkolwiek propagandy :)
No jak się wydaje miałkie gierki albo kolejne remastery to tak niestety jest. Wypuszczenie w niedalekiej przyszłości PS6 będzie skokiem na kasę i niczym więcej.
W pierwszej kolejności to wymieniłbym chyba kartę graficzną na coś co obsługuje RayTracing, czyli na coś z rodziny RTX albo RX 6xxx i wyżej. Potem można wymienić procka na Ryzen 5700 albo coś z 3D cache. No i fajnie byłoby ramu dołożyć do 32 GB ale teraz jest na to baaardzo zły czas.
Ogólnie platforma AM4 cały czas daje radę i będzie dawać radę jeszcze przez parę dobrych lat, procesory bardzo wolno się starzeją więc dziś zmiana platformy nie ma sensu.
Czasy gdy wydawało się gry z krwi i kości a twórcy nie bali się eksperymentować.
Dziś wydaje się bezpieczne i niestety powtarzalne produkcje bo jeszcze nie daj boże gra okaże się klapą.
No tylko, że format DVD jako następca VHS się przyjął ale BD jako następca DVD to tak średnio.
Gdy BD się pojawiał to pozycja DVD była bardzo silna jeszcze przez parę dobrych lat, a jak już telewizory HD były powszechne w każdym domu to wtedy pojawił się streaming więc Blu-ray jest tak naprawdę formatem dla tych którzy chcą kolekcjonować filmy w HD.
Gdyby nie gry na konsolach to format byłby bardzo niszowy.
Podobne odczucie mam po przeczytaniu tego artykułu. Gdyby przenieść go na grunt samochodowy, to autor reklamowałby samochód, którym można dojechać do Warszawy. Czemu akurat do Warszawy a nie do Berlina? No nie wiadomo.
Faktem jest że PS2 miało podczerwień ale na pewno nie z tej funkcji to urządzenie jest znane.
Nie czaje, po co się ogłaszać z takimi modami? I tak chyba na tym nie zarabiają a celem jest zapewnienie rozrywki fanom GTA.
Ja jakbym wiedział że T2 tak się zachowuje po prostu trzymałbym moda w tajemnicy i najwyzczajniej pewnego dnia wypuścił go w świat. Jak się rozejdzie po internecie to już nikt tego nie usunie a mod przynajmniej wyjdzie.
A tak to wystawiają pustą bramkę.
To tak nie działa. Owszem, może coś się przeniesie z Vramu do Ramu gdy tego pierwszego zabraknie ale to nie będzie to samo jakbyś miał kartę z większą ilością Vramu. Wydajność spadnie na łeb, na szyję i jest na YT parę testów.
Gry przepadną i tyle, żadnej oficjalnej rekompensaty nie będzie, moooże paru wydawców pozwoli nam przenieść swoje gry na inne platformy ale to pewnie będzie mniejszość.
Instrukcje SSE pojawiły się już w 1999 roku wraz z Pentiumami III także to naprawdę stara technologia i też dziwne czemu HL2 ich nie obsługiwał skoro odpalenie gry na poprzedniku czyli Pentium II to raczej ciekawostka, że można ale wątpie że było grywalnie.
No to nic dziwnego bo modele Xboksów od około 2009 roku, w tym też slimy, to wolne od tej wady konsole i one psuć się nie powinny.
No nie topią się, bo nie muszą. Żeby powstało mikropęknięcie w takiej cynie wystarczy zwykłe użytkowanie, czyli grzanie i schładzanie procesora albo rdzenia karty graficznej. W przypadku laptopów wystarczy nawet nieodpowiednio go chwycić by wygięła się lekko płyta główna, która jest niestety coraz cieńsza. Problem z zimnymi lutami jest do dziś ale przez lata poprawiano produkcję, więc nie jest aż tak powszechny jak za czasów Xboxa 360 kiedy to dyrektywa RoHS wchodziła ale jednak jest.
Takie PS1 to pancerny sprzęt, porównując do tego jak dziś produkuje się elektronikę.
Tylko, że PS1 nie było ofiarą tzw. lutu bezołowiowego. Tysiące jak nie miliony Xboxów 360 i PS3 po premierze popsuły się przez zastosowanie niewłaściwego stopu cyny, o czym pamięta się do dziś. Nawet karty graficzne, szczególnie GeForce z tamtych lat również psuły się na potęgę. Z czasem problem stał się mniejszy ale istnieje do dziś ale już nie na taką skalę.
To, że konsola z artykułu jeszcze działa to cud ale pewnie przestałaby gdyby ktoś teraz na niej zaczął grać.
I niestety ale polska wersja może być najlepszym co będzie w tym rimejku. Obym się mylił.
"Przekraczać granice obecnej generacji" czytaj "Gra z powodu optymalizacji i UE5 nie będzie działać dobrze na konsolach a i na komputerach dużo lepiej nie będzie".
Niesamowite jest to jak stoczył się internet. Kiedyś symbol decentralizacji, wszystko na różnych stronach i na różnych hostingach. Dzisiaj większość osób korzysta z kilku stron na krzyż które stoją na kilku światowych hostingach. Pada jeden hosting, pada pół internetu.
Dodajmy jeszcze AI które pisze zawsze w tym samym drętwym stylu i mamy przepis na katastrofę.
No i niby czego brakuje PS5? Jaki ma sens w tej chwili PlayStation 6? To chyba pierwsza generacja, gdzie mam wrażenie, że nie wykorzystano potencjału sprzętu jeszcze obecnej generacji. Czy komputery jakoś bardzo się oddaliły jeśli chodzi o specyfikację? Wyszła jakaś gra która wyciska 100% mocy z konsoli? Może GTA 6 będzie taką grą ale to dopiero za rok.
Skok na kasę i tyle.
Coś tak czuję, że jedyne co w tym rimejku będzie dobre to polska wersja. Polacy starają się, by sercem była wierna oryginałowi a deweloperzy samą grę robią już od nie wiadomo jak dawna i końca nie widać a te publiczne dema nie napawają optymizmem.
I rozumiem, że potrafisz przytoczyć wszystko czego nauczyłeś się w szkole przez kilkanaście lat nawet obudzony w środku nocy?
Na tym TV akurat bardzo dobrze bo konsola jest wewnętrznie podpięta bezpośrednio do płyty głównej telewizora bez żadnych pośredników typu kabel composite czy inne które pogarszają jakość.
Dlaczego? Rockstar doił gta 5 przez 12 lat, choć gra nie była na to przygotowana (samo rockstar zresztą też). GTA Online to gra która trzyma się na trytytkach, wszystko jest zbugowane i niespójne. Teraz tworząc gta 6 wiedzą że gra musi być przygotowana na maksymalną i jak najdłuższą eksploatację.
Gta 6 to będzie gra nie na 10 lat, jak 5, ale na 20 albo i lepiej. Zapiszcie moje słowa.
Oczywiście średnio mi się to podoba.
Jeśli chłodzenie na pewno dolega, jest wymieniona pasta, wentylator wchodzi w obroty i mimo to dalej grzeje się to chyba został już tylko restart biosu, może pamięta coś z poprzedniego procesora jaki tam mógł kiedyś siedzieć. Te i5 nie były prądożerne, IHS był jeszcze lutowany więc nie miały problemu z temperaturami.
A jeśli nie bios to wygląda mi to na uszkodzony procesor, może ktoś się bawił na niej napięciami i jest teraz zdegradowany.
PS. możesz jeszcze sprawdzić w bios albo w windows jakie napięcia dostaje procesor.
Kupiłeś samą płytę czy razem z komputerem? Bo to płyta wyciągnięta z biurowego komputera Dell.
No i pytanie, czy tam masz oryginalne chłodzenie do tej płyty? Bo te oryginalne raczej nie powinno dać się zamontować w zwykłej obudowie bo jest na śruby których płyta sama w sobie nie ma. A jeśli jakieś inne, nieoryginalne to jestem ciekaw czy na pewno ta płyta jest kompatybilna z takimi.
Dziwnie się ogląda ten trailer. W sensie jak oglądam 1 i 2 to mimo wieku te gry wyglądają naprawdę dobrze, modele co prawda kanciaste ale tekstury ostre.
Potem jak jest pokaz Gothica 3 to gra wygląda, jakby ktoś robił fanowski "rimejk" 1 albo 2 w jakimś Unity z modelami które są wrzucone do jakiegoś skryptu co dodaje poligony i tyle. Nigdy mi się graficznie nie podobała 3 a i sam gameplay również i może to dlatego jestem tak negatywnie do tej części nastawiony.
Kiedyś HD 7770 wywalał mi artefakty, włożyłem kartę do piekarnika ale tak jak to powinno się robić i po wyjęciu fakt, lekko zbrązowiała ale działała normalnie a artefaktów brak. W takim stanie podziałała mi jeszcze przez jakiś czas aż jej nie wymieniłem i co ciekawe, działa do dziś ale teraz leży na strychu jako zapasowa.
Wniosek? Można piec ale trzeba to robić z głową.
Przesunięcie premiery musiałoby być ostatecznością, 26 maja został wybrany nieprzypadkowo.
spoiler start
26 maja zmarł Ray Liotta, aktor podkładający głos pod głównego bohatera GTA VC.
spoiler stop
Jak tak pomyśleć, to może to też znaczyć, że następny Half Life nie będzie mieć 3 w tytule więc nie będzie potrzebna taka domena.
Już niedługo dojdziemy do takiego momentu, gdy przeglądając internet nie spotkamy w nim człowieka ani żadnej rzeczy przez niego stworzonej. To smutna prawda.
Tak jak kolega wyżej pisze, komputery były na tyle mocne, że dało się wygenerować animacje 3D na wideo ale na tyle słabe, że nie dało się generować tego 1:1 w czasie rzeczywistym. Tak w dużym skrócie.
Jeśli się wie czemu akurat 26 maja został wytypowany to raczej mało prawdopodobne jest, że dojdzie do obsuwy, chyba że w ostateczności.
Half-Life 3 przed GTA 6? Dajcie jeszcze czarnego papieża i możemy rozpoczynać koniec świata.
Procesor i karta graficzna w obecnych laptopach jest lutowane BGA i żeby wymienić chipy potrzeba mieć zarówno profesjonalny sprzęt jak i czas. Raczej na gwarancji się w to nie bawią więc najprawdopodobniej wymienili całą płytę główną.
O ile misje to kwestia mocno dyskusyjna to z fizyką samochodów się zgadzam. Nie rozumiem dlaczego wielu ubóstwa ten model jazdy rodem z poduszkowca.
to znaczy tylko tyle, że byłeś w tamtych latach bananem, zdecydowana większość ludzi ledwo wiązała koniec z końcem
Kiedyś seria xx50 to były tanie karty dla niewymagających graczy.
Dzisiaj już nie ma takich kart...
Niekoniecznie, bo to będzie hulać na ulepszonym silniku który wiele pewnie namiesza. Będzie raczej tak, że gra bez RT będzie wyglądać tak samo jak oryginał ale będzie mieć wyższe wymagania, coś jak Mafia 2 DE.
Późny kapitalizm czyli mniej za więcej.
Przypomnę tylko, że taki GTX 1070 miał 8GB, 3050 miał 8GB i rtx 5060 też ma mieć 8GB a karty te dzieli dobrych kilka lat.
Poszaleli? Kiedyś kupiłem trylogię na jakiejś stronce z kluczami za kilkanaście złotych. Kto normalny kupi te gry w takiej cenie?
Widziałem moda dodającego widok z trzeciej osoby wraz ze sterowaniem jak we współczesnych grach. Możesz wypróbować, nazywa się Modern Camera Mod.
Tak, to steam wymyślił dystrybucję cyfrową, nikt nigdy przedtem ani potem by na to nie wpadł xD
Już widzę jak w dobie super szybkiego internetu dalej zamawialibyśmy gry na płytach.
Cieszy mnie, że polski dystrybutor zdaje sobie sprawę, że rodzimy dubbing jest niezwykle istotny i powinien mieć głosy z oryginalnej części a nie tylko zupełnie nowych aktorów. Już się bałem, że potrzebny będzie mod dodający dubbing AI.
My czy ty? Na GOL jest przecież całkiem dużo ludzi, którzy zaczynali z grami od lat 80' czy samego początku lat 90', a nie dopiero od 2005 roku. Wiele osób widziało Gothic wiosną 2002, gdy wyszła polska wersja, a część osób nawet w 2001 roku odpalając grę po niemiecku. Prasa pisała o grze w zapowiedziach jeszcze przed jej światową premierą.
Ale ja mówię o graczach którzy poznali Gothica a nie ogólnie zaczęli przygodę z grami. Oczywiście, byli ludzie (a prasa to już na pewno) którzy grali w goticzka gdy ten miał niedawno polską premierę ale większość raczej zna grę z czasów kiedy był dodawany do CD Action i innych gazetek, przecież to nie były czasy gdy kupowało się gry a już na pewno nie premierowo.
Właśnie Gothic jak na 2001 rok wyglądał dosyć dobrze, a przynajmniej nie wyróżniał się na tle innych gier. Szkoda tylko, że my Gothica pamiętamy raczej z okolic 2005 roku bo wtedy stał się u nas popularny i jak na ten rok to faktycznie grafiką nie zachwycał.
Chyba dobijamy do jakiejś granicy technologii, kiedyś przyrost energii z każdą generacją był dość mały. Za parę lat trzeba będzie mieć własną elektrownie w domu by udźwignąć karty graficzne.
A braliście pod uwagę to, że w tej grze zbyt realistycznie nie da się oddać tych zamków? Wykorzystano to co już jest w grze i są one co najwyżej inspirowane.
To prawda dlatego PS3 jest złym wyborem jeśli chcemy grać głównie w gry multiplatformowe bo na tej konsoli są zawsze w najgorszej wersji. Ale za to ma dużo gier ekskluzywnych w które warto zagrać.
Próbowałeś poszukać w opcjach PS3 coś w stylu włączenia 1080p/720p? Może masz wyłączone te rozdzielczości w konsoli dlatego gra odpala się w niższej, zgodnie z tym co powie konsola. Bo na twoim zdjęciu właśnie widać, że jest tutaj niska rozdzielczość załączona.
Ja tutaj nie bardzo widzę popsute tekstury, bardziej ostre krawędzie modeli, tak jakby konsola była podpięta czinczami a nie przez HDMI.
Chyba pomyliłeś częstotliwość 2,4 Ghz na jakiej pracują sieci wi-fi jak i 5 Ghz na której pracują nowsze routery z 5G które jest tylko nazwą technologii sieci komórkowej :)
Wygląda na to, że tą aktualizacją do HL rozpieprzyli CS 1.6 który współdzieli pliki, przy odpalaniu pojawia się błąd.
Problemem zapewne jest sama przejściówka z DP na DVI.
120Hz i DVI jest trochę nietypowe i taka konfiguracja pewnie wymaga kabla jak i wejścia typu Dual Link by móc przesłać więcej danych niż zazwyczaj, pytanie też czy ta przejściówka obsługuje mniej znane standardy DVI.
PS. widzę w specyfikacji, że monitor ma HDMI który jest nowszym standardem więc lepiej będzie użyć tego złącza.
Absolutnie nie widzę powodu żeby miało to być przeprowadzone na discordzie a nie tu na forum. Nawet lepiej by się to czytało na forum bo było by bardziej przejrzyście zwłaszcza jak jest ten system odpowiadania na posty, przypominało by to trochę to jak to wygląda na wykopie czy reddicie.
Wiesz w jakim stanie jest ta grafika? Czy była katowana, czy kolega wymieniał pastę i czy wiesz ile lat już ją posiada?
Ten GTX i ogólnie 10xx jak i 16xx to taki max jaki bym wkładał do 3 i 4 generacji Intela, RTX nie ma sensu a już na pewno nie do ray tracingu.
Tak, wymiana sprzętu nie wchodzi w grę bo nie ma na tę chwilę takiej potrzeby. Po prostu chciałem tanim kosztem go jeszcze trochę przyśpieszyć. Dlatego też zastanawiam się który Core 2 Quad przyśpieszy tego kompa, nie będzie zbyt drogi jak i będzie też wydajniejszy od e8400 bo w odległej przyszłości ten komputer prawdopodobnie posłuży mi jako retro PC do gier i chciałbym żeby w aplikacjach jedno i dwu wątkowych był szybszy od mojego core 2 duo.
MSI P35 neo, to wyższy model i kiedy kupowałem ją te naście lat temu kierowałem się tym by obsługiwała wszystkie procesory na 775 w tym i Quady bo miałem w planach upgrade kiedy to był jeszcze komputer do gier ale zamiast tego po prostu wymieniłem całą platformę.
Ale to nie ma być komp do grania :D Tam siedzi teraz jakiś radeon HD niskoprofilowy który można wyhaczyć za 10 zł na allegro i jest idealny do tego kompa :)
Myślę nad wymianą procesora bo tylko to mogę jeszcze ulepszyć.
Mówisz, że jeśli chodzi o system to nie odczułeś różnicy ale kiedy to było i na jakim systemie?
Właśnie widziałem że q9300 na allegro można dość tanio wyrwać. Przeglądałem jakie modele były dostępne w serii core 2 quad i taki odpowiednik tych najwyższych core 2 duo to będzie coś z serii q9xxx, ale którego wybrać najlepiej, żeby nie okazało się że ostatecznie będzie wolniejszy od e8400 bo słaba wydajność pojedynczego rdzenia.
Używałem swego czasu linuxa jako systemu "domowego" i po tych wszystkich przygodach wiem, że linux to nie jest system do użytku na co dzień. W serwerach jak najbardziej okej ale w domu nie chce.
Na tym kompie jest od dawna Windows 10 właśnie z uwagi na brak wsparcia 7. Uruchamia się bardzo szybko, nawet nie wiem czy nie szybciej niż na moim nowszym, głównym kompie ale to chyba przez to że mam parę dysków zainstalowanych w tym też HDD. Ogólnie sama 10 chodzi dość sprawnie, myślę że dzięki dyskowi SSD i raczej poszedłbym w kierunku upgrade niż optymalizacji.
Cześć, domyślam się co niektórzy mogą sobie pomyśleć ale już wyjaśniam o co mi chodzi :)
Mam w domu drugi komputer używany praktycznie tylko do internetu, absolutnie nikt na nim nie gra. Siedzi w nim Core 2 Duo E8400, 8 GB ramu, dysk SSD i jakaś najtańsza karta graficzna byleby tylko obraz był. Komputer jest ulepszony praktycznie na maxa, za wyjątkiem procesora bo można tam włożyć jakiś Core 2 Quad.
Ogólnie komputer nawet dość dobrze chodzi, nie najgorzej radzi sobie z przeglądaniem internetu i gdybym musiał korzystać z niego na co dzień (oprócz grania w gry ofc) to myślę, że nie narzekałbym. No ale to nie jest nowy sprzęt i czuć, że brakuje tego "pazura" jaki można odczuć w pracy na dzisiejszych komputerach. Przeglądanie internetu pochłania prawie całą moc procesora, pokazuje zużycie od 80 do 100%, oglądanie filmów na YT w 1080 i 60 fps jest praktycznie niemożliwe.
Myślę, czy 4 rdzenie w postaci procesora Core 2 Quad coś zmieni, teraz jest dość wysoki model core 2 duo włożony, więc nie wiem czy nie trzeba będzie kupować jakiegoś adekwatnego procesora ale te najwyższe modele kosztują tyle co nowe procesory. Wymieniać całej platformy nie chce bo szkoda wyrzucać coś co jeszcze służy.
Miał ktoś podobny problem? Te 4 rdzenie na tej platformie mogą coś pomóc? I jaki najlepiej byłoby dobrać model?
16 GB to rozsądny max dla tej platformy. Zmiana z 4 wątków na 8 wątków też zrobi różnicę w grach, kiedyś jak te procki miały premierę nie miało to znaczenia ale dziś gdy gry wymagają więcej niż 4 wątki...
To jest socket 1150, tutaj nie było takich problemów że jakiś procesor nie pasował do płyty mimo tej samej podstawki, często potrzebna była aktualizacja BIOSu i to tyle.
Tak jak kolega wyżej pisał, można kupić i7 ale nie więcej niż za 300 zł bo jest to nieopłacalne. 32GB ramu na takiej platformie raczej nie wykorzystasz a już na pewno nie w grach bo te które z tego korzystają będą słabo chodzić na takim sprzęcie.
Pomimo tego, że wątek ma parę lat to nic się nie zmieniło, to co piszą wyżej dalej jest aktualne. Tyle tylko że te i7 trochę staniały ale za to pojawiło się parę nowych generacji procesorów AMD i Intela. Pytanie ile chcesz wydać na ten komputer a jeśli dużo to musisz sobie odpowiedzieć czy jest sens reanimować przestarzałą platformę.
Zależy czy bardzo chcesz jeszcze zostawać na starej platformie i czy ci jeszcze wystarcza. Sam też mam płytę na lga 1150 i wymieniłem niedawno procka na core i7 czyli również 4 rdzenie jak w i5 ale 8 wątków które obecnie są minimum jeśli chodzi o granie i zapewne tutaj leży problem. Koszt takiego procka to 300-400 zł (więcej nie warto płacić) i za tą cene masz niewiele gorszą wydajność od nowej i3 10100f (która jest własnie mniej więcej w tej samej cenie) do której musiałbyś kupić nową płytę i nowy ram DDR4.
Zmiana na i7 z i5 (bądź też odpowiednik Xeona który można deczko taniej znaleźć) da raczej niewielki przyrost w grach ale zminimalizuje stuttery czyli nagłe ścinki podczas grania które zgaduje że właśnie u ciebie sie pojawiają, grafika jeszcze nie jest taka zła a ramu też jeszcze powinno starczyć.
A jeśli chciałbyś wymienić resztę podzespołów to na pewno 16 GB Ramu się przyda, a jeśli chodzi o grafikę to na tej podstawce nie szedłbym na pewno w żadnego RTXa, max to jakiś GTX 1070 bądź GTX 1660 ale to najpierw po wymianie procesora.
Ogólnie to podstawka jest może stara ale nie na tyle stara żeby mówić że już nic się nie da zrobić i kompletnie nie opłaca się inwestować, choć to zależy od naszych wymagań.
Ciekawe, może jednak aktualizacja bios pomogła? Ogólnie sprzęty elektroniczne to niezła magia i często nie ma się pewności co się dzieje i jak to możliwe że już działa xD
Najważniejsze że działa.
No i fajnie że się udało. Bardziej obstawiałbym że pomogło tu manualnie ustawienie parametrów, to fajnie że miałeś w biosie taką możliwość. Bios zawsze można zaktualizować ale szczerze mówiąc nie pamiętam czy kiedykolwiek mi to pomogło z pamięciami a miałem na przestrzeni lat z tym trochę problemów w różnych komputerach.
Możesz jeszcze z ciekawości pokazać zakładkę z CPU-Z a dokładnie SPD, strzelam że pewnie płyta nie rozpoznaje pamięci z racji tego że są dużo nowsze niż płyta, nie zna part number'u i parametrów kości dlatego komputer nie wiedział jak obsłużyć je.
Płyta stara jak i procek z którym działa ale jest wyższym modelem, ja miałem jakiegoś gigabyte ze średniej półki chyba więc to też mogło mieć znaczenie.
W sumie aktualizacja biosu to jedyne co ci zostaje, może w nowszej wersji będzie obsługa twoich pamięci. Zostaje ci jeszcze sprawdzenie nowego ramu w innym kompie, najlepiej coś nowszego np na intel core 4 generacji. Jeśli tam będzie działać no to już nic więcej nie zrobisz.
Jeśli gość kupił nową, niedawno wyprodukowaną kość to jej nie będzie na pewno. Zresztą tą listą to można się podetrzeć bo zazwyczaj jest tam niewiele modeli podanych a jest drugie tyle które nie są podane a będą działać na pewno.
Miałem kiedyś podobną przygodę z komputerem który miał pierwszą lub drugą generację Intel Core, tak jak u ciebie. Kupiłem wtedy nową kość DDR3 która miała być dołożona i działać ze starymi pamięciami. Nie pamiętam dokładnie już czy ta kość w ogóle nie działała czy nie działała ze starymi pamięciami ale były identyczne problemy. Kość była sprawdzana na innym, trochę nowszym komputerze i działała normalnie.
Ostatecznie po wielu bojach uznałem wraz ze swoim znajomym, że nowe, obecnie produkowane jeszcze pamięci DDR3 są w jakiś sposób niekompatybilne z pierwszymi płytami które DDR3 obsługiwały, a przynajmniej są płyty które mogą mieć problem.
Jaką masz płytę główną? Sprawdzałeś swoje pamięci w innym zestawie? Możesz jeszcze spróbować zaktualizować bios.
Kurde, stylistycznie wygląda to bardzo podobnie, okładka też taka jaką mniej więcej zapamiętałem, czerwony samochód i coś jasnego z tyłu. Ale to nie to, tutaj są areny a tam były jakieś normalne trasy no i nie ma tutaj planszy w nocy (teraz tak pomyślałem że to w sumie mogła być noc a za światło robiły latarnie uliczne).
Ogólnie dzięki wszystkim za chęć pomocy. Wspomnienie o tej grze mam bardzo mgliste i przez tyle lat była i nadal jest dla mnie zagadką (większość gier z dzieciństwa udało mi się prędzej czy później zidentyfikować), nie zdziwiłbym się gdyby po prostu nie istniała skoro tyle lat a ja jej nadal nie znalazłem. Mimo wszystko czekam na wasze propozycje, jeśli ktoś jeszcze takie ma.
Okładką nie sugerowałbym się na 100% bo to mogła być robota ludzi z tego czasopisma (o ile to było z czasopisma), mogli wziąć jakiś render z internetu a nie być faktyczną okładka gry jaka była widziana w sklepach.
A co do gry to nie, choć gameplayowo wygląda blisko tego jak tą grę sobie wyobrażam.
Też nie, tutaj są jakieś bolidy a tam były normalne samochody.
Edit: Chociaż po drobnym przemyśleniu i spojrzeniu na gameplay faktycznie jest to coś bardzo zbliżonego ale okładka na pewno tak nie wyglądała i na pewno nie jest to ta gra. Za to system strzelania (takiego przed siebie) wydaje mi się że bardzo przypominał właśnie te moją zaginioną grę.
Nie nie, to na pewno nie to. Jeśli mnie pamięć nie myli to nie było tam takich "militarnych" pojazdów, bardziej coś bliższego carmageddonowi.
A no i przypomniało mi się, że ten pierwszy poziom miał miejsce na jakiejś autostradzie bądź w mieście, na pewno była jakaś droga asfaltowa.
Cześć, niemal odkąd pamiętam chodzi mi po głowie gra w którą grałem ostatni raz (i to chyba jedyny raz) jak byłem w przedszkolu czyli to bedzie jakieś 20 lat temu. Niestety za wiele nie pamiętam oprócz takich rzeczy jak:
-Okładka gry która zawierała jakiś czerwony samochód, raczej nie wyścigowy a jeśli już to coś w podobie do wozu z carmageddona. Pamiętam że było to plastikowe opakowanie jak do płyty CD więc być może to nie była jakaś premierowa/sklepowa wersja a płyta z czasopisma.
-Pierwsza plansza chyba działa się w nocy, ewentualnie to był jakiś późny wieczór, na pewno nie był to dzień.
-Na pewno byli jacyś oponenci których można było strącić bronią którą nie pamiętam jak się ją dostawało, czy były jakieś bonusy na mapie czy wykupowało się ulepszenia, nie wiem. Broń tą używało się pod klawiszem 2, tu też nie mam pewności czy nie było to zmienione jakoś przeze mnie, raczej nie.
-Raczej była w 3D, pisze raczej bo nie wiem czy to była gra w takim poligonalnym 3D czy coś w stylu dooma lub duke nukem 3D, na 100% nie było rzutu izometrycznego a nawet chyba był widok zza kierownicy.
-Wydana na pewno nie później niż 2003/2004 rok
I to chyba tyle, absolutnie nie mam pojęcia co to mogła być za gra a nawet mam wrażenie że mogło mi się coś przyśnić.
Nie jest to żadna część carmageddona bo tą serie znam bardzo dobrze, innych podobnych gier nie kojarzę. Nie wydaje mi się żeby ktoś po takim lakonicznym opisie znalazł grę ale spróbować mogę.
Witam, czy w 2020 roku planowane jest odbanowanie wszystkich kont na forum? Chodzi mi o coś takiego jak w 2010 roku.
Kojarze gościa, na filmach wydaje się cichy i spokojny ale na swoich transmisjach wyzywa wszystkich, propaguje nazizm i nawołuje do zabijania jego wrogów.
A o co chodzi z Nelsonem? Jakiś mój duchowy następca?
Nie przeglądam tego forum tak często jak za czasów mojego królowania więc nie ogarniam :D
O ile w pierwszy punkt jestem w stanie uwierzyć, bo robiłem różne takie wątki w których sprawdzałem czy fejm się zgadza to tego drugiego przypadku za chiny nie mogę sobie przypomnieć. Nie pamiętam żebym kogoś oszukał tutaj na forum (w sensie cos ukradł ofc). Mógłbyś znaleść watek w którym się pochwaliłem?
Cześć
Zgaduje, że pod tym nickiem niewiele osób mnie zna. Udzielam się tutaj dość rzadko, raz poważniej a raz mniej. Jednak to nic w porównaniu z tym co odwalałem prawie dokładnie 10 lat temu.
Tak przyznaje się, macie teraz do czynienia z najprawdziwszym grubym300. Gościem, który w latach 2007-2012 "umilał" wam czas swoimi pokręconymi historiami, niektórymi wyssanymi z palca ale niektóre były prawdziwe, tylko lekko podkoloryzowane :D
Sam nie wiem dlaczego postanowiłem coś takiego robić. Pewnie przez to że w wieku 10 lat większość z nas robiła dziwne rzeczy za które teraz się wstydzi.
Możliwe, że niewielu pamięta o kogo chodzi, jaki gruby300? Kto to wgl był? Dla tych którzy nie pamiętają albo wgl mnie nie znają, przypomnę niektóre moje "wyczyny" na tym forum.
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10622235
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10602656 (z tego to nawet dzisiaj jestem dumny :D )
Dlaczego wam to piszę? Ponieważ jakiś czas temu, tak z parę lat, postanowiłem sobie, że napiszę taki wątek po tych dziesięciu latach. Byłem ciekaw, kim wtedy będę, czy dalej tworzenie gówno wątków będzie dawało mi satysfakcję. Jak widać nie. Po prostu przestało mi się to podobać. Z resztą w 2012 roku czyli wtedy kiedy kończyłem tutaj swoją działalność trollingową miałem inne zajęcie, ale mniejsza z tym.
Pamiętam jeszcze, jak jeden z użytkowników, nie pamiętam już dokładnie co tam pisał, powiedział mi że za parę lat gdy będe starszy zrozumiem co tutaj robiłem i jakiego debila z siebie robiłem. I miał cholerną rację.
Mam nadzieje, że będzie to przestroga dla innych dzieci, którzy też być może robią sobie jaja w internecie. Jak widać mi się tak mocno nie oberwało w normalnym życiu (w sumie to nawet wgl) ale kiedyś nie było czegoś takiego jak "życie w sieci" czyli tej fejsbuki i inne więc dzisiaj łatwo komuś "dać nauczkę" jeśli coś się dla kogoś nie spodoba.
Możecie mnie pytać o co chcecie, jeśli ktoś nie wierzy że ja to ja :D
spoiler start
Uff... Trochę mi ulżyło :D
spoiler stop
Gdyby było coś do body to pewnie bym zauważył błąd.
Ale myślę tak samo jak ty. Skoro nie mają tego sprawdzić to powinni to zignorować, strona działa jak należy mimo wszystko.
Zwracam się do was z pytaniem o egzamin zawodowy
Otóż robiłem stronę na dzisiejszym E.14 i wszystko zrobiłem dobrze tak jak trzeba. Niestety ale dopiero po egzaminie zorientowałem sie, że chyba całą stronę napisałem w znaczniku <head> (więc body było puste). Wszystko co miało być na stronie oczywiście działa ale jest w znaczniku <head>
Czy CKE może mi to jakoś ocenić? Sprawdziłem kryteria oceny z poprzednich lat i nie ma tam o zastosowaniu poprawnie znaczników <head> i <body> więc według mnie odebrać punktów mi nie mogą a bądź co bądź, wszystkie funkcje działają jak trzeba.
Słuchajcie, mam taką małą zagwozdkę. W mojej szkole jest taka laska, w sumie nie była jakoś szczególnie wyróżniająca się urodą i wyglądem, takie 6/10 bym powiedział. Ubierała się w jakieś zwykłe sweterki, fryz normalny prosty i brak makijażu, a przynajmniej mocno widocznego. Zainteresowałem się nią kiedyś i nawet chciałem zarywać, ale doszedłem do wniosku, że związki nie są dla mnie.
A teraz od jakiegoś miesiąca jej wygląd zmienił się na tyle mocno, że to zauważyłem. Zaczęła chodzić w fajnej, skórzanej kurteczce, spodnie z tych co noszą takie prawdziwe 8 albo nawet 9/10 (takie obcisłe, z suwakiem z tyłu), nawet lekki puder widać na twarzy i szminkę na ustach. Żeby tego było mało, jej profilówka na fb wygląda nieco wyzywająco (ale bez raków typu dziubki czy coś) a wcześniej miała takie zwykłe. Można powiedzieć, że podskoczyła do 7/10 albo nawet 8/10.
No i tutaj pytanie, dla kogo ona to robi? Tak jej coś się przestawiło, że lepiej będzie jak będzie ładniej wyglądać? Może robi to dla chłopaka (chociaż nie widziałem jej z nikim)? Albo w ogóle robi to dla kogoś?
Jak myślicie?
Witam
Naszła mnie ochota na zagranie w jakąś grę dla fabuły. Jakieś pare miesięcy temu przeszedłem Silent Hill 2 a jeszcze wcześniej Fahrenheit. Jaką możecie polecić grę tego typu? Najlepiej żeby działa się w obecnych czasach, może być trochę horroru i sci fi. Grałem w amnesie i lokacja nie za bardzo mi się spodobała więc nie chce jakiś lochów i zamków.
Widzę, że nie tylko mnie wzięła ochota na odświeżenie HL po tych ostatnich informacjach :D
Właśnie od niedawna odświeżam sobie serię od HL2. I jeśli już się przyczepić do czegoś archaicznego to chyba tylko do tego, że Gordon wchodzi bezdotykowo po drabinie. Bo jak dla mnie fizyka, grafika czy nawet mechanika gry nie jest aż tak staroświecka.
[3] Nie wydaje mi się, że taki niepewny interes można zastąpić prawdziwą, normalną pracą.
Jasne, można sobie tak dorobić ale lepiej mieć stałą, pewną pracę którą nie stracisz z dnia na dzień.
No to trochę niepokojące ale to nic.
Przynajmniej mam opcję zaczepki to w razie czego będę mógł przypomnieć o sobie :D
Czyli nie mogę wycofać, ponieważ ta osoba odrzuciła zaproszenie, tak?
Bo teraz mam coś takiego, że mogę użyć zaczepki czyli tak jakbym miał go w znajomych.
Witam
Zaprosiłem kiedyś pewną osobę na fb i ona nie przyjeła tego zaproszenia. Dzisiaj chciałem wycofać zaproszenie robiąc tak jak tutaj http://www.download.net.pl/jak-usunac-wyslane-zaproszenia-do-znajomych-na-facebooku/n/5661/
Ale tej osoby nawet tam nie ma, po wejściu na profil też nie ma możliwości cofnięcia zapro.
Co zatem zrobić?
[24] Skoro już chcesz, żebym mówił normalnie, to powiedz nam, skąd mamy wiedzieć która gra będzie ci lepiej chodzić skoro nie podałeś parametrów swojego komputera?
[22] Myślę, że w tej sprawie powinno rozważyć się wszystkie rozwiązania. Nie należy podejmować pochopnych decyzji. Odpowiedź powinna być zatem jak najbardziej obiektywna aby była prawdziwa. Za dużo jest spraw które dzielą a za mało tych które łączą.
Serio myślisz, że znajdziesz kupca na takie konto i to jeszcze do jakiejś wymarłej gry?
Przebieg 50 000 km
Znaczy, że niedawno, pierwszy raz od prawie 20 lat wymieniłeś olej? Jeśli to prawda, co mówiłeś w poprzednim wątku o wymienianiu oleju.
Jeszcze w ten nick od ciotki bym uwierzył, może jakaś patologia jest u ciebie czy co, ale w to że wymieniasz olej co 50k km to za hoya :D
Gta VCS jest bardziej rozbudowane, przypomina trochę Gta san andreas, ale w mieście Vice City.
Może ktoś jeszcze pamięta ten film z seriami 0 i 1 w tytule https://www.youtube.com/watch?v=UDSfMmwNU2w
Z tego co udało się ustalić, w tym filmie zawarte jest, że coś wydarzy się w ostatni piątek 13, czyli 13 listopada. No i jak widzimy, wczoraj doszło do ataków terrorystycznych w Paryżu, był nawet nieudany zamach na prezydenta Francji...
Co o tym myślicie?
Rozumiem że masz net 30 MegaBITÓW i masz pobieranie 3-4 MegaBAJTY, tak? Jeśli tak, to wszystko jest w normie.
UP: No to jednak zmienia postać rzeczy. Na przyszłość megaBITY pisze się "Mb" a megaBAJTY "MB"
Tą kartę graficzną rozdawali za darmo gdzieś że wiekszość ludzi z gównokompami ją ma? Są u nas takie w szkole, używa się ich na lekcji żeby nauczyć się jak ją zainstalować w kompie itp. I raz sprawdzaliśmy wydajność w grach i okazało się, że zintegrowana grafa w i3 jest dużo lepsza.
A o CS:GO zapomnij, dopóki to grafikopodobne coś jest w kompie.
Prosze, błagam adminów tego forum zróbcie coś z tymi wątkami o steam bo tego forum już czytać się nie da.
Witam
Jestem ciekaw, co musiałbym robić jako członek partii gdybym się do jakiejś zapisał? Musiałbym przyjeżdżać do siedziby co jakiś czas na obrady czy coś?
Ja grałem.
Sprzęt to albo pc+ emulator ps1 albo konsola ps3, ponoć jest na ps store.
Kupić można na wcześniej wspomnianym PS Store.
[4] No i właśnie ja tak samo myślę.
Rozumiem, wyjść raz na miesiąc na jakąś impreze ale nie zapijać się co weekend.
Zauważyłem, że większość znajomych ze szkoły, ale nie tylko, ma wielkie parcie na imprezy i różne takie melanże. Weekend na trzeźwo to dla nich weekend stracony, a jak ktoś nie chodzi na takie melanże, to jest dla nich no-lifem i pewnie siedzi tylko przed kompem. No i ja właśnie jestem w tej drugiej grupie. Czy coś jest ze mną nie tak?
Witam
Nie wiem czy to odpowiedni dział ale o multiplayerze działu nie ma. Tak więc niedawno założyłem serwer do LH-MP typu freeroam. Jak na razie jest to jedyny polski serwer więc myśle że każdy polak powinien grać na tym serwerze.
Staram się stopniowo dodawać różne rzeczy do serwera. Na razie zajmuje się tłumaczeniem gamemode.
IP: 46.101.176.209:16703
Serwer postawiony jest na VPSie w Niemczech.
Ten kto wymyślił skiny w CS:GO zrobił genialny interes. Nie ma to jak skubać hajs za coś co nawet nie istnieje i jak steam kiedyś padnie to figę zobaczy a nie skiny.
Nvidia GeForce 210 Najgorsza grafa z jaką się spotkałem. Nawet zintegrowana w i3 3240 była lepsza więc dopóki nie kupisz nowej, używaj zintegrowanej, powinna być nieco lepsza od i3 o której wspomniałem.
Widzę, że nikt tu nie wymienił gothica 2 :D
Jak miałem koło 9 lat to bałem się poszukiwaczy, tych zakapturzonych postaci w maskach. Ta czerwona otoczka, dźwięk i ta straszna gadka, nieźle się tego bałem, aż do tego stopnia, że miałem koszmary z nimi i bałem się spać.
Wtedy nieco się zraziłem do gothica ale patrząc na to z perspektywy czasu, wydaje mi się to śmieszne.
Wiem mniej więcej co oczekiwać po samych praktykach. Bardziej jestem ciekaw, czy muszą być po 2 klasie czy też mogą być po 3.
Witajcie
Idę teraz do 3 klasy technikum informatycznego. Z tego co nam wiadomo (a w sumie niewiele nam wiadomo), po 2 klasie mamy mieć praktyki. Tylko że w szkole jakoś nie chcą nam powiedzieć jak to ma wszystko wyglądać, czy mają być w wakacje czy jak. Miała być również rozdawana lista z najbliższymi zakładami gdzie można mieć praktykę. Niektórzy zaczęli praktyki we własnym zakresie.
Tak więc jak ma to wyglądać? Każda szkoła sama ustala czy jak?
Opozycja OSPYT'u to kasta TraktorowegoKombajna2, który dostał korone od starego "krula" MankaRecenzje. Kasta powstała już w 2009 roku, ale niedawno wróciła (9 lipiec 2k15) po rocznej przerwie. Samo OSPYT to podróbka kasty.
Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami YouTube, szczególnie fanami Krainy Grzybów, Klocucha, lub osobami związanymi z Minecraftem, radzę wam nie wdawać się nigdy w dyskusje z użytkownikami OSPYT-u. Obrońcy Sprawiedliwości Polskiego YouTube to banda trolli, którzy nie znoszą słów krytyki, a gdy się im podpadnie - wykorzystują niedoskonałość botów filtrujących treści na YT i doprowadzają do usunięcia filmów lub zablokowania kanału poprzez zgłaszanie za pedofilię i znęcanie się nad dziećmi. Filtry YouTube działają nieprecyzyjnie, więc masowe zgłoszenie kanału przez tę grupę może skutkować blokadą konta.
Kilka słów o OSPYT:
-są spadkobiercami niesławnej Kasty - grupy trolli działającej z przerwami od 2009 roku.
-najczęściej obszarem ich działań są kanały i filmy poświęcone Krainie Grzybów, Klocuchowi, czasem także Minecraftowi.
-"obrona sprawiedliwości" w ich wykonaniu to tak naprawdę hejt na "grzybiarzy" i "srajcraftowców".
-cechą charakterystyczną jest nieprzestrzeganie elementarnych zasad ortografii.
Członkowie:
-Pierwszy Krul OSPYT Return
-Ćwierć Recenzje
-KlocuchTV
-KrainaŻydówTV (ten i dwa poniższe kanały - nie wiem, czy to OSPYT, ale też radzę uważać)
-KrainaZj*bówTV (oczywiście nicki nie są oryginalnie ocenzurowane)
-KrainaCh*jówTV
-Rzecznik Rządu ZGRŁ - Kapturzysta
-Papcio Imperator Wojownik OSPYT
-Kupa z Rożna Reeułcenzje
-Obrońcy Sprawiedliwości Polskiego YouTube OFFICIAL
-Papcio Imperator
(oczywiście jest ich zapewne znacznie więcej, szczególnie, że lubią używać multikont)
Zapamiętajcie sobie dobrze te nicki i nie wdawajcie się w dyskusje z nimi, przez to im podpadłem, podobnie jak SzopDemaskuje - użytkownik słynący z analizowania psychodelicznych filmów z kanału KrainaGrzybowTV. Jeśli nie zamierzacie użerać się z trollami, nie radzę wam wdawać się z nimi w żadne rozmowy.
Z tych co podaliście to najbardziej mi pasuje Divine Divinity, jest nawet identyczny pasek zdrowia stworów z diablo który także pamiętam. Okładka też wydaje mi się znajoma. Przyjrzę się tej grze, ale wydaje mi się, że to o tą mi chodziło.
PS: Dobra poszukiwania zakończone. To na pewno było Divine Divinity.
Dzięki wszystkim za pomoc. Ciągle ta gra chodziła mi po głowie, grałem w nią jak miałem z 6-7 lat i była całkiem fajna.
Nie, raczej nie. Tam była troszkę gorsza grafika.
A jeszcze mi się przypomniało, że był taki moment w fabule gdzie byliśmy w więzieniu.
Witam
Przypomniałem sobie, że grałem kiedyś w pewną grę. Data wydania to max 2003/04. Rozgrywka była podobna do diablo (na pewno grafika i widok izometryczny). Chyba nawet wygląd menu ekwipunku był podobny ale nie jestem pewien. Przez mgłę przypomina mi się jeszcze jakiś starszy typek który mieszkał w domku i dawał jakieś questy. Pamiętam jeszcze taką sytuację, że można było rozbić jakąś butelkę z trucizną koło NPC i wtedy tracił HP.
Trochę mało podałem ale to tyle co pamiętam.
Cebula, bo mówię o darmowych vpsach, gdzie niby każdy powinien mieć tylko jeden serwer ale "Janusz" weźmie sobie parę.
Trochę zajechało może cebulą ale jestem ciekaw, czy da się połączyć kilka vps w jeden? W sensie że jest jeden główny na którym wszystko chodzi a reszta używana jest po to aby korzystać z pamięci ram, procka itp.
Nie czaję chyba o co ci chodzi...
Jeśli masz mało punktów to zabijaj stworki żeby zdobyć lvl. Innej rady nie ma.
Ewentualnie rób questy, na nich też można zdobyć trochę doświadczenia i czasami złota.

Witam
Wziąłem się za OC procka g3258. Podwyższałem tylko mnożnik procesora. Napięcia mam ustawione na AUTO ale już mi się nie podobają temperatury które osiągają 68 C podczas grania.
Czy tą opcją którą pokazałem obniżę napięcie? Czy trzeba będzie jeszcze coś zmienić.
Tak jak poprzednicy, minecraft albo cs:go bo mało jest filmików związanymi z tymi grami.
[4] Konkretnie to zależy od tego jak został wykonany procesor. Jeżeli ledwo co przeszedł testy i działa tylko na takich ustawieniach jakie ma fabryczne to o OC nie ma mowy.
Ale żeby to sprawdzić musisz zacząć podkręcać.
Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r., Nr 22, poz. 271 z późn. zm.)
Produkt niebezpieczny? To na pewno jest dobre oświadczenie czy po prostu ta ustawa wspomina też o tym?
A i czy takie oświadczenie można wysłać elektronicznie na email?
Witam
Kupiłem przedmiot na allegro w jakimś sklepie i teraz chciałbym zwrócić ten przedmiot, jednak chcą ode mnie jakieś oświadczenie. Ma ktoś może wzór takiego oświadczenia?
Niestety, to nie te czasy, kiedy można było sprawdzić jak gra chodzi na komputerze i czy jest warta zakupu. Dzisiaj albo płacisz albo nara.
No to jeśli mam powyginane piny to co z tym zrobić? Próbowałem sam igłą ale to nic nie dało.
Ciężko jest zrobić wyraźne zdjęcie tak małych elementów, ale myślę że to co trzeba to widać.

Witam
Wydaje mi się, że mam tu do czynienia z powyginanymi pinami. Co sądzicie?
Chodzi mi o te piny przy rogu socketu.
Najlepszy tekst z dzisiejszej debaty
"Jestem kandydatem niezależnym" - Bronisław Komorowski
Witam
Jak działają klawiatury sterujące MIDI takie jak te http://muzyczny.pl/132295_AKAI-LPK-25-klawiatura-sterujca-USBMIDI.html?operacja=reklama11 ??
Rozumiem, że podłączam taką pod komputer, odpalam soft np: Arturia Minimoog V i mam tak jakby prawdziwy syntezator minimooga?
Czyli mamy lukę prawną :D
Co prawda, szybciej znajdę sobie dziewczynę niż dojdzie do takiej sytuacji ale prawdopodobieństwo jest.
Eldo
Dzisiaj miałem taką roskminę, co jeśli w wyborach na prezydenta każdy z kandydatów bedzie miał równo po 50%? Czyli np: Duda 100 głosów i Komor 100. Co w takim wypadku? III tura? XD
Tak, po kablu też nie da się wejść, WiFi nie jest w ogóle wykrywane.
Próbowałem resetować ustawienia i nic to nie dało.
Ty mówisz o drugiej wersji urządzenia, ja mam pierwszą i takiego przycisku nie ma.
Z resztą, to nie o WiFi chodzi, tylko o braku jakiejkolwiek łączności z routerem.
Witam
Dzisiaj z moim routerem stało się coś dziwnego. Kiedy go odpaliłem niby diody działały jak normalnie, z wyjątkiem tej od Wi-Fi która nie miga. W komputerze nie ma oczywiście sieci. Do ustawień routera też nie da się wejść, jakby po prostu nie było połączenia.
Czym może to być spowodowane? Próbowałem już restartować ustawienia routera i nic to nie dało.
Jeśli to ważne, router zawsze był bardzo gorący dlatego skonstruowałem pseudo chłodzenie w postaci wentylatora poprostu położonego na urządzenie. :D
[11] No tak, przecież jak ma się komputer i te "wyprane majtki przez matkę" to już więcej w życiu nie potrzeba. Można spokojnie oddać połowę wypłaty dla ludzi którzy dobrze ją wydadzą, czyli dla polityków.
Najszybciej to na Allegro lub na morele albo w innych sklepach komputerwych. Możliwe też, że w jakiś sklepach komputerowych. Te bulldozery zdaje się są z 2012 roku to może ich już nie być ale mogły ostać się jakieś niewyprzedane sztuki.
Nie napisałem tego wcześniej, ale zaktualizuj już teraz bios płyty głównej żeby nie było problemów z działaniem nowego procka.
Widzę że są różne rewizje tej płyty. Musisz sprawdzić która to dokładnie. Najlepiej będzie zobaczyć czy nie ma tego napisanego gdzieś na płycie głównej.
Widzę że płyta (wszystkie rewizje) obsługuje także procesory na przyszłą podstawkę AM3+ z serii Bulldozer i myślę, że najlepiej będzie celować w takie procki.
http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3833
Oto lista obsługiwanych procesorów.
To zależy czy twoja płyta główna obsługuje jakiś cztero rdzeniowiec.
Podaj model to sprawdzimy.
No właśnie zastanawiałem się do jakiej kategorii wrzucić. Jeśli admin uważa że pasuje do polityka i religia to proszę o przeniesienie.
Witam
Trochę ciężki temat ale nie mogę go pojąć.
Patrzę sobie właśnie na sondaże wyborcze i kiedyś w sondażach internetowych JKM zdobywał pierwsze miejsce. Dzisiaj w jego miejsce wskoczył Kukiz który oprócz JOWów nie ma w zasadzie nic do zaoferowania.
Zastanawia mnie jak ktoś kto w polityce zaistniał głównie dzięki występom w TV ma tak duże poparcie i mówi tylko o tych kontrowersyjnych JOWach. Korwin wiele lat już siedzi w tym, ma doświadczenie i całą masę pomysłów na polepszenie sytuacji w Polsce a teraz został nieco zepchnięty. Może to dlatego że w telewizji nie robią na Kukiza nagonki?
Nie mówię, że Kukiz jest jakiś gorszy, wierze, że chce dobrze dla Polski i ma dobre zamiary jednak do końca nie wie jak.
Ten procesor jakiś dziwnie nieproporcjonalnie wydajnościowo do innych podzespołów. Jest dość słaby i ja bym go wymienił jak już, bo strasznie ogranicza kartę graficzną, która nie jest może najwyższych lotów ale z lepszym prockiem pokazała by mały pazur.
O GTA IV można zapomnieć, to jedno rdzeniowy procek i miałbyś góra 10 fps więc co to za gra?
[2] Ogłupiają? A no tak, po co głosować na jakiś nieznanych polityków którzy obiecują poprawę zamiast na znane i sprawdzone PO albo PIS dzięki którym polska żyje w "złotych czasach"?
Chodzę do technikum informatycznego i fizykę miałem tylko w pierwszej klasie. Czy to źle?
Pomyślcie sobie, facet potrzebny jest tylko do zapłodnienia kobiety, cała reszta spoczywa na tej kobiecie (rozwój płodu itp.) Więc jeśli powstaną sztuczne plemniki którymi będzie można zapłodnić kobietę wtedy facet do niczego nie będzie potrzebny i stanie się tak jak w filmie seksmisja.
Nie wiem jak wy ale ja już się boję tego pędu technologicznego.
Coś dziwnego...
Na wszystkich kompach w mojej sieci nie działa google, jest komunikat że nie odnaleziono serwera.
A jak u was?
Mam taki sam proc ale gorszą grafę (HD 4850 1GB) i 3 GB ramu. Jest te 25-30 fps ale gdyby nie było ścin z dupy co parę sekund na mieście to dało by się grać.
Bo ja wiem czy Xbox był szitowy...
Dla mnie był sto razy lepszy niż PS2, bo jedyne czym mogło się PS2 pochwalić to biblioteka dobrych gier. A Xbox miał takie bebechy, że gdyby microsoft celowo nie uśmiercał tej konsoli to myślę, że do dzisiaj wychodziły by gry, a przynajmniej do 2012 roku. I to nie koniecznie fify czy inne sportowe gry.
Ja grałem swego czasu na jeszcze gorszej grafice, a dokładnie na radeonie x1950 512 mb i dało się grać na full z 60 fps. Procesor jaki miałem to c2d e8400.
Tak więc do tej gry bardziej liczy się proc niż grafa.
Sam nie wiem jak dokładnie karta będzie ograniczona, ale myślę, że w grach będzie średnio o 15 max 20 fps mniej.
Płyta ta obsługuje pci-e w wersji 1.1 . O ile karty z obsługą 2.0 powinny styknąć na 99% to 3.0 może być już wybredne. Zazwyczaj tak jest w mało znanych płytach głównych. Czasami wystarczy aktualizacja biosu ale nie zawsze. Także z kupowaniem kart pci-e 3.0 na płytę 1.1 bym uważał, ale karty 2.0 muszą działać.
O prąd nie ma się co martwić bo i tak "główna żyła" którą idzie prąd to wtyczka 6 pinowa pci-e, a ona zawsze dostarcza tyle samo niezależnie od wersji PCI-E.
Do takiego zestawu myślę, że HD7770 nie będzie zły, ewentualnie HD7850 ale ta grafika będzie już trochę ograniczana, więc jak kupować to już po to aby wykorzystać później w nowym kompie.
Tak na marginesie obie te karty mają w przyszłości obsługiwać DX12 więc jeszcze trochę pożyją.
1. Grafika nawet dobra, tylko myślę, że ten procesor może nieco ograniczyć osiągi karty
2. Najłatwiej to wyciągnąć baterię biosu (taka pastylka) na około 30 minut.
Za 1k to ja już wolę kupić sobie nowego kompa, przynajmniej miałbym pewność że się nim nie znudzę.
Witam
Ostatnio wzięło mnie słuchanie muzyki z gitary basowej więc postanowiłem sam spróbować coś grać. Na początek chciałbym coś takiego bo nigdy nie wiadomo co wyniknie z tego grania.
Znalazłem to http://allegro.pl/gitara-basowa-wjb-703-wzmacniacz-30w-gratisy-i5192766855.html
Lepiej kupić coś taniego czy dopłacić do lepszej gitary?
[3] Jest coś takiego, nazywa się alkohol a i tak jest sprzedawany w sklepach.
A i tak alkohol bardziej szkodzi.
Ciężki mam wybór właśnie :D
Bo w aplikacjach które potrafią korzystać z 4 wątków to ten pentium nie ma szans. Co innego w tych, które korzystają tylko z 2.
A do tego dochodzi jeszcze sztuczna blokada w grach na 2 rdzeniach (Far Cry 4).
[2] i5 2500k nie jest zły, ale nie chcę się pchać w stare podstawki.
[3] A jak sprawa wygląda po podkręceniu tego pentiuma? Bo w testach różnie to jest, raz ta i3 jest lepsza a raz pentium.
Witam
Właśnie przymierzam się do złożenia nowego komputera. O ile wybór płyty czy pamięci ram nie był dla mnie trudny, to nie mogę zdecydować się na procesor. Niestety jest to najdroższy element w komputerze, więc jak już mam wybrać, to dobry i opłacalny.
Nie gram zbyt często w gry, a jak już to takie z którymi mój e8400 dość dobrze daję radę. Chcę wymienić platformę bo wpadło mi trochę grosza, mój procesor kiedyś nie będzie już wystarczający do nawet prostych gier.
Sprawdzałem ceny tego pentiuma i tego i3. O ile tego pentiuma można wyrwać na allegro w okolicach 300 zł to już ta i3 to chyba ze złota jest zrobiona, bo kosztuje ponad 500-600 zł a za taką cenę to mógłbym kupić, nawet starszą, używaną i5.
Tak więc co polecacie?
Czy tylko ja mam przeczucie, że Putin uciekł gdzieś bo niedługo zacznie III wojna światowa?
Witam
Wczoraj rozmawiając z kolegą wydawało mi się, że chce się o coś zapytać. Znamy się tyle lat więc jakby to było nic takiego to powiedziałby prosto z mostu. Podejrzewam, że chce przenocować u mnie z jakimś jego kolegami bo opowiadał mi że szukają noclegu.
Ja na coś takiego nie mogę się zgodzić, rodzice mi nie pozwolą.
Więc jak mogę mu grzecznie odmówić?