Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Norwegia, Harald III Srogi, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Norwegii. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Norwegię spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia Norwegią.

Opis nacji - Norwegia

Nazwa - Civilization 6: Norwegia, Harald III Srogi, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Knarr

Po opracowaniu technologi szkutnictwa jednostki mogą wypływać na pola oceaniczne. Jednostki morskie walczące w zwarciu regenerują punkty zdrowia na terenie neutralnym. Jednostki nie ponoszą kosztu ruchu przy okrętowaniu i wyokrętowaniu.

Grom z

północy

Umożliwia atakowanie wybrzeża przez wszystkie jednostki morskie walczące bezpośrednio.

Norwegia jest kolejnym krajem obok Anglii i Hiszpanii, który największą siłę czerpie z jednostek morskich. Tak jak przystało na wikingów, norweskie jednostki mogą wypływać na pola oceaniczne znacznie wcześniej, niż jest to dostępne dla pozostałych nacji. Dzięki temu możesz prowadzić eksplorację na szerszą skalę, ale nie zapomnij w czasie wyboru ustawień scenariusza zaznaczyć, aby wylosowana mapa oferowała jak największą powierzchnię zbiorników wodnych. Szczególnie korzystny dla starć na otwartym morzu jest fakt, że twoje jednostki są w stanie regenerować punkty zdrowia, gdy pozostają na neutralnym terenie. Generalnie grając Norwegią powinieneś skupiać się na tworzeniu miast na różnych kontynentach, by połączyć je potem szlakami handlowym.

Zdolność Grom z północy pozwala atakować jednostki nieprzyjaciela, jeśli tylko pojawią się na terenach przybrzeżnych. Raczej nie będziesz miał zbyt wielu okazji, żeby jej użyć, ale na pewno przyda się gdy będziesz bronił swoich miast przed inwazją innych graczy. Twórz miasta na wybrzeżu i formuj silną flotę, czym zdeklasujesz rywali na morzu.

Podsumowanie

Ciężko wskazać jeden kierunek w którym powinieneś podążać grając Norwegią. Pamiętaj, że nadmorskie miasta i dzielnice portowe generują przede wszystkim duże ilości złota i punktów produkcji, dzięki czemu będziesz mógł rekrutować i utrzymywać wiele jednostek jednocześnie. Rozgrywka tą nacją przeznaczona jest z pewnością dla zaawansowanych graczy, więc zanim spróbujesz swoich sił skup się na zrozumieniu wszystkich mechanik rządzących rozgrywką. Omówione powyżej zdolności możesz wykorzystywać bardzo wszechstronnie o ile tylko uda ci się rozpocząć rozgrywkę w pobliżu większego zbiornika wodnego. W przeciwnym wypadku najlepiej zrestartuj scenariusz i licz na lepsze rozstawienie. Biorąc pod uwagę spore przychody w złocie najlepszym sposobem na wgraną może być dominacja, ale możesz też skorzystać z długiej linii brzegowej, by zapełnić ją wieloma nadmorskimi kurortami, które przybliżą cię do zwycięstwa kulturowego.