Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Indie, Gandhi, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Indii. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Indie spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia Imperium Indyjskim.

Opis nacji - Indie

Nazwa - Civilization 6: Indie, Gandhi, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Dharma

Miasto otrzymuje premie za wierzenia, które mają w nim chociaż jednego wyznawcę.

Ciekawa zdolność, która działa najlepiej w sytuacji, gdy do walki o religijną dominację przystępuje wielu graczy. Możesz biernie chłonąć bonusy, które dostarczają inne wierzenia, a im więcej różnych religii zagości na twoim terytorium, tym będziesz silniejszy. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś w tym samym czasie skierował swoją religijną armię na terytoria innych nacji i tam walczył o swoje wpływy. Możesz nawet pozwolić by twoje miasta zostały opanowane przed przedstawicieli innych religii, ale nie zapominaj, żeby utrzymywać chociaż znikomą liczbę wyznawców swojego panteonu.

Nazwa

Działanie

Satjagraha

+5 do wiary za każdą odkrytą cywilizację (wliczając Indie), która nie prowadzi wojny i założyła religię. Przeciwnicy otrzymują podwójne zmęczenie wojną jeśli walczą przeciwko Gandhiemu.

Zwróć uwagę, że premia przydzielana jest już od chwili założenia stolicy. Jeśli odpowiednio wcześnie skupisz się na eksploracji to w perspektywie całej rozgrywki możesz zgromadzić ogromną liczbę punktów wiary, co też jest oczywiście uzależnione od liczby graczy, którzy biorą udział w scenariuszu. Warto przy okazji zauważyć, że zwiększone zmęczenie wojną sprawia, że możesz swobodnie wypowiadać wojnę innym nacjom, a to one będą ponosić większe konsekwencje. Wykorzystaj ten fakt w walce o dominację, albo przynajmniej po to, by spowolnić rozwój innych nacji. Ostatecznie przeciwnicy będą wyczerpani przedłużającą się wojną i sami wyjdą z wnioskiem o zawieszenie broni, co sprawi, że jeszcze dodatkowo zarobisz.

Podsumowanie

Indie pozwalają podszkolić swoje umiejętności w realizacji zwycięstwa poprzez szerzenie wiary. Rozgrywka jest stosunkowo bezpieczna i pozwala uniknąć większości zagrywek militarnych, co nie oznacza, że powinieneś zaniedbywać ten obszar gry. Zwróć jednak uwagę na fakt, że prowadząc stonowaną politykę dyplomatyczną możesz przez dłuższy czas trzymać się poza zasięgiem przeciwników, a jeśli stworzysz skuteczne systemy obronne to na dłuższą metę przeciwnik sam zrezygnuje z rozwiązań siłowych. Wszelkie bonusy wspierają drogę ku szerzeniu religii, ale przeszkadzaj innym nacjom, jeśli będą chciały szerzyć własne wierzenia na twoim terenie. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym zakresie jest całkowite odpuszczenie własnego terytorium i walka o każde miasto leżące poza twoimi granicami.