Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6 Gathering Storm: Kanały - jak odblokować? Porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

Na tej stronie poradnika do Civilization VI znajdziesz szczegółowy opis kanałów, czyli jednej z unikalnych dzielnic gry. Dowiesz się m.in. jakie profity można czerpać z budowania kanałów w Cywilizacji 6, jak je konstruować i jak odblokować Kanał Panamski będący jednym z cudów świata.

Jak odblokować kanały?

Kanały to specjalna dzielnica dostępna w dodatku Civilization 6: Gathering Storm. W celu odblokowania do niej dostępu musisz zakupić i zainstalować wspomniane duże rozszerzenie DLC.

Ta unikatowa dzielnica pozwala na ruch jednostek wodnych lub zaokrętowanych przez pola lądowe, jeśli zostaną spełnione specjalne warunki. Dzięki konstrukcji tych obiektów, możesz zwiększyć swoje możliwości militarne jako potęga morska (zwiększysz zasięg swoich jednostek morskich) lub połączyć małe morze lub jeziora (na których również możesz budować dzielnicę portową) wewnątrz kontynentu i połączyć je z oceanem. Jeśli ląd jest dość wąski, możesz stworzyć skrót dla swoich flot i kupców. Kanały liczą się jako dzielnice i umożliwiają bonusy za sąsiadowanie dla innych dzielnic.

Opis kanałów

Kanały umożliwią ci łącznie jezior, mórz i oceanów oddzielonych ląd. Kombinacji jest wile i ułatwiają ruch jednostkom morskim. Porty zbudowane w takich wewnętrznych akwenach, będą lepiej chronione przed rajdami wrogich jednostek i będą trudniejsze do złupienia. - Civilization 6 Gathering Storm: Kanały - jak odblokować? Porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry
Kanały umożliwią ci łącznie jezior, mórz i oceanów oddzielonych ląd. Kombinacji jest wile i ułatwiają ruch jednostkom morskim. Porty zbudowane w takich wewnętrznych akwenach, będą lepiej chronione przed rajdami wrogich jednostek i będą trudniejsze do złupienia.

Kanały rządzą się podobnymi zasadami przy budowaniu, co dzielnica mieszkalna. Możesz wybudować dowolną ilość kanałów, dopóki są pola, które pozwalają na ich budowę. Inżynier wojskowych może przyspieszyć budowę tego obiektu o 20% całkowitego kosztu produkcji. Możesz użyć kilku inżynierów, żeby przyspieszyć budowę. Kanały pojawiają się dość późno w drzewko technologicznym, więc musisz pamiętać o odpowiednim umiejscowieniu miast już na początku gry.

Przy budowie kanałów musisz pamiętać o następujących rzeczach:

  1. Gra pozwala na budowę kanału na odległość jednego hexa, po jednej stronie musi być pole z centrum miasta, a po drugiej pola z wodą (jezioro, morze).
Kanały musza mieć możliwość połącznie miasta z innym zbiornikiem wodnym, tylko wtedy będzie można zbudować takie dzielnice w mieście. - Civilization 6 Gathering Storm: Kanały - jak odblokować? Porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry
Kanały musza mieć możliwość połącznie miasta z innym zbiornikiem wodnym, tylko wtedy będzie można zbudować takie dzielnice w mieście.
  1. Kanał nie musi być zbudowany bezpośrednio obok centrum miasta. Na przykład na pierwszym polu jest miasto, następnie 1-2 pola jeziora, zwykłe pole (tutaj można zbudować kanał) i obszar morski. Kombinacji jest bardzo dużo, wystarczy odpowiednio umiejscowić centrum maista.
  2. Jeśli zbudujesz miasto na wąskim pasmie kontynentu, będzie automatycznie liczone jako kanał.
Kanał Panamski to specjalny cud świata, który tworzy dodatkowe kanały pomiędzy najbliższym zbiornikami wodnymi lub miastami - Civilization 6 Gathering Storm: Kanały - jak odblokować? Porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry
  1. Kanały mogą być budowane z kilku stron np. jeśli kontynent ma zwężenie na szerokość 3 pól, to po zbudowaniu miasta na środkowym polu, możesz stworzyć kanały po obu stronach miasta i umożliwić żeglugę pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi.
  2. Każdy pole kanały na trasie kupca, zapewni dodatkowe złoto. Warto tworzyć specjalnie kanały w taki sposób, aby zwiększyć dochody z handlu.
  3. Wykorzystaj budowę torów kolejowych, aby wpłynąć na lepszą trasę szlaków handlowych. Jeśli podłączysz miasto z kanałami pod tory, to kupiec chętniej wybierze taką trasę (zawsze stara się obrać najszybsze połączenie).
  4. Warto najpierw rozpocząć budowę kanału, zanim opracujesz technologię, która odkryje jakiś surowiec strategiczny. Jeśli postawisz kanał na takim polu przed odkryciem, to kanał nie zniknie, a ty będziesz automatycznie wydobywał surowiec. W innym wypadku, uniemożliwisz sobie budowę tego obiektu.

Kanał Panamski to specjalny cud świata, który tworzy dodatkowe kanały pomiędzy najbliższym zbiornikami wodnymi lub miastami. Możesz go stworzyć na jednym, dwóch lub trzech polach, które są pomiędzy zbiornikami wodnymi. Kanały będą automatycznie utworzone po bokach tego cudu, gdy skończysz budowę cudu. Kanał Panamski może być połączony z miastem lub zbudowany w granicach miasta.

Zbudowanie kanału Panamskiego jest nie lada osiągnięciem, ale za to niezwykle satysfakcjonującym i bardzo dochodowym. - Civilization 6 Gathering Storm: Kanały - jak odblokować? Porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry
Zbudowanie kanału Panamskiego jest nie lada osiągnięciem, ale za to niezwykle satysfakcjonującym i bardzo dochodowym.

Najdłuższy, nieprzerwany kanał może mieć długość 7 pól, co jest również jednym z nowych osiągnięć do zdobycia. Musisz zbudować dwa miasta (1), które będą odległe o 3 pola od siebie. Każde z tych miast musi zostać zbudowane tuż obok morza - musi ich dzielić jedno pole, tak aby można było zbudować kanał. Zanim przystąpisz do budowy cudy, musisz podłączyć oba miasta do obszarów wodnych, przez zbudowanie kanałów w tych miastach (2). Dopiero wtedy wybierz miasto, które ma większą produkcję i postaw Kanał Panamski (3).