Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6 Gathering Storm: Fenicja, Dido, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W tym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 zapoznasz się z opisem Fenicji. Dowiesz się więcej na temat zalet tej nacji, unikatowych cech specjalnych oraz najlepszego sposobu zarządzania Fenicją. Poza tym, przeczytasz o tym, jak wykorzystać unikatową jednostkę morskią Diera i dzielnicę portową Kohton.

Nacja ta jest dostępna tylko jeśli masz zakupione i odblokowane duże rozszerzenie Gathering Storm do Cywilizacji VI.

Opis nacji - Fenicja

Fenicji to prawdziwa potęga morska, która jednak w dużej mierze będzie polegać na handlu - Civilization 6 Gathering Storm: Fenicja, Dido, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Fenicji to prawdziwa potęga morska, która jednak w dużej mierze będzie polegać na handlu. Założycielka Kartaginy pozwala na ukończenia specjalnego projektu, który pozwala przenieść stolicę do innego miasta - coś, czego nie potrafi żadna inna cywilizacja z poprzedniego dodatku i podstawowej wersji gry! Tą umiejętność można wykorzystać na kilka sposobów.

Jeśli osiedlił się blisko twoich granic wojowniczy rywal, to ewakuacja stolicy przed wrogiem w inny rejon jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Inny sposób, to wykorzystanie bonusów pomiędzy kontynentami. Wiele cudów świata i doktryn, pozwala zwiększyć zyski, jeśli twoje miasta są na innym kontynencie niż stolica. Dobrym sposobem jest rozbudowanie się na początkowym kontynencie. Potem, warto przenieść swoją stolice do miasta na innym kontynencie. Dzięki temu, szybko zwiększyć np. przypływ złota w twoich miastach. Kolejny sposób, pozwala szybko zwiększyć lojalność nadmorskich miast na innym kontynencie. Jeśli twoje miasta są zagrożone spadkiem lojalności lub dopiero co podbiłeś miasta przeciwnika, szybko zrealizuj projekt transferu stolicy na nowy kontynent. W ten sposób szybko zabezpieczysz swoje miasta przed uzyskanie niepodległości lub pokojowym podbojem wroga.

Cywilizacji Fenicji opiera się na scentralizowanej władzy, co ma odzwierciedlenie w szybszym budowaniu dzielnic w mieście, w którym jest plac rządowy. Jeśli masz możliwości rozwinąć jakieś miasto do wysokiej ilości populacji, to warto zacząć budowę dzielnic od placu rządowego. Dzięki temu, wybudujesz pozostałe dzielnice dwa razy szybciej. Możesz mieć tylko jedna taką dzielnicę w swoim imperium, więc warto wybrać mądrze miasto, w którym będzie się znajdować. Plac rządowy dodaje większą premię za sąsiedztwa (+1 zamiast dla każdego typu dzielnic), więc dobrym rozwiązaniem jest budowanie dzielnic w skupisku.

Co więcej, handel w mieście z dzielnica rządową może przynieść dobre dochody. Łącznie możesz zyskać aż 4 dodatkowe szlaki handlowe (za dzielnicę oraz 3 budynki) z takiego miasta plus szlak za dzielnicę portową/biznesową. Fenicja zyskuje najbardziej na handlu morskim. Do ochrony swoich szlaków, wykorzystaj unikatową jednostkę - Diera. Zastępuje galerę w epoce antycznej. Dzięki tej jednostce, morskie szlaki handlowe nie mogą być złupione w zasięgu 4 pól. Warto trzymać parę takich jednostek, nawet w następnych epokach, dopóki różnica technologiczna pomiędzy siła bojową morskich jednostek, nie będzie przytłaczająca.

Kolejną zaletą Fenicji jest unikalna dzielnica portowa - Kohton (ang. Cohton). Jednostki w granicach miasta z taką dzielnicą, zostaną wyleczone w ciągu jednej tury! Jest to niezwykle mocna umiejętność, która podczas obrony, może uczynić flotę Fenicji niezwyciężoną. Ten bonus jest aktywny do końca rozgrywki, więc budowanie baz morskich (miasto z dzielnica portową) blisko terytorium wroga, może być świetnym pomysłem, na prowadzenie udanych wojen na morzu. Dodatkowo, Kohton produkuje jednostki morskie i osadników dwa razy szybciej.

Ostania, niezwykle istotna cecha specjalna, to ulepszona wersja osadników. W szeregach Fenicji, ta jednostka porusza się o 2 pola szybciej na morzu, posiada zasięg widzenia większy o 2 pola (czyli maksymalnie 5 pól!) oraz nie traci punktów ruchu podczas okrętowania. Oznacza to, że osadnicy są najlepszymi zwiadowcami na początku gry, zwłaszcza jeśli twoja okolica jest usiana morzami i oceanami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie osadnika do odkrycia dużej części obszarów morskiej, blisko twoich granic. Więcej informacji w krótszym czasie, pozwoli podjąć lepszą decyzję przy umiejscowieniu kolejnego miasta.

Podsumowanie

Fenicji to prawdziwa potęga morska. Stawia na szybką kolonizację, handel i jest w stanie szybko tworzyć duże floty morskie. Najlepiej jest utworzyć rozgrywkę na mapie, na której dominują morza i oceany np. archipelag lub wyspy tektoniczne. W ten sposób będziesz mógł maksymalnie wykorzystać zalety tej nacji. Po zbudowaniu dużej sieci miast na wielu kontynentach, możesz zdecydować, który sposób na wygraną zamierzasz osiągnąć. Fenicja nie stawia na żaden konkretny typ zwycięstwa, dzięki czemu jest uniwersalna, ale będziesz musiał włożyc więcej wysiłku w zwycięstwo kulturowe lub religijne.