Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Chiny, Qin Shi Huang, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Chin. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Chiny spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia Chinami.

Opis nacji - Chiny

Nazwa - Civilization 6: Chiny, Qin Shi Huang, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Cykl dynastyczny

Eureki i inspiracje redukują czas potrzebny na badania o 60%, zamiast 50%.

Bardzo ważna i korzystna premia, którą możesz wykorzystać niezależnie od obranego sposobu na wygranie scenariusza. Z oczywistych przyczyn największy potencjał ma dal osiągnięcia zwycięstwa naukowego, ale nie zapominaj, że aby ją wykorzystać musisz realizować założenia eureki i inspiracji, co nie będzie możliwe jeśli będziesz skupiał się jedynie na zagadnieniach związanych z nauką. Odpowiednie wykorzystanie zdolności może dać ci znaczną przewagę nad innymi graczami, lub pozwoli nadrobić straty, jeśli nie jesteś jeszcze zbyt biegły w mechanikach gry.

Nazwa

Działanie

Pierwszy imperator

Gdy budujesz cuda świata starożytnego i klasycznego, możesz wykorzystać potencjał budowniczych żeby zredukować koszt cudu o 15%. Budowniczowie mają 4 ładunki zamiast 3.

Kolejna zdolność, która może zapewnić ci sporą przewagę bez większego wysiłku z twojej strony. Pamiętaj, żeby wcześniej planować dokładne rozmieszczenia całego miasta i na jego podstawie budować cuda. W przypadku tej mechaniki możesz łatwo osiągnąć spore korzyści, tym bardziej, że chińscy budowniczowie dysponują zwiększoną liczbą ładunków. Tak jak w przypadku poprzedniej zdolności, jest szczególnie silna w rękach gracza obytego z mechanikami gry. Dla początkującego gracza odpowiednie korzystanie z pełnego potencjału zdolności może być trudne, ponieważ żeby zmaksymalizować korzyści należy wiedzieć, które cuda są najkorzystniejsze dla danego typu zwycięstwa, a przy okazji, które dzielnice odnoszą największe korzyści z sąsiedztwa cudów. Zwróć uwagę, że premia odnosi się tylko do cudów, które należą do epoki klasycznej i starożytności, co oznacza,m że jeśli uruchomisz scenariusz od średniowiecza, to automatycznie tracisz wszelkie korzyści z tej zdolności.

Podsumowanie

Bez wątpienia Chiny mają bardzo dużą szansę na zwycięstwo naukowe lub kulturowe, Nie oznacza to, że nie możesz sięgnąć po pozostałe sposoby, ale na pewno najtrudniej będzie ci zrealizować założenia religijne. Zredukowane koszty badań sprawią, że Chiny znacznie szybciej uzyskają dostęp do nowszych jednostek, surowców strategicznych a także kolejnych modeli ustroju. Jest to dobra nacja dla początkujących graczy, a bardzo silna w rękach dobrego stratega. Jeśli trafisz na Chiny w scenariuszu to spróbuj jak najszybciej je pokonać na drodze wojennej, w przeciwnym razie zwycięstwo może ci się wymknąć.