Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Długość gry - ile czasu zajmuje przejście? Poradnik Sid Meier's Civilization VI

Na tej stronie poradnika do Civilization VI odpowiadamy na pytanie ile czasu zajmuje przejście gry. Możesz dowiedzieć się m.in. jaka jest orientacyjna długość pojedynczej kampanii oraz ile czasu będziesz musiał łącznie spędzić z grą chcąc zdobyć 100% trofeów do platyny.

1 - Civilization 6: Długość gry - ile czasu zajmuje przejście? - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry
  1. Podanie dokładnej długości kampanii w przypadku takiej gry jak Civilization 6 nie jest możliwe, gdyż na czas gry ma wpływ mnóstwo czynników. Jest to ponadto typ produkcji, która zachęca do wielokrotnego jej przechodzenia, np. z myślą o innego rodzaju zwycięstwie w kampanii czy o poprowadzeniu innej nacji do wygranej.
  2. Zaliczenie kampanii po raz pierwszy i na normalnym poziomie trudności powinno ci zająć około 15-20 godzin. Jest to przy założeniu, że poświęcisz trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi samouczkami, oraz że kampania przedwcześnie nie zakończy się po zwycięstwie którejś z cywilizacji sterowanych przez SI.
  3. Zwiększenie poziomu trudności, wydłużenie kampanii oraz wybranie większej mapy świata mogą znacząco wydłużyć grę. Będziesz przede wszystkim musiał podejmować więcej decyzji w każdej turze. Więcej czasu możesz też spędzić np. na eksploracji świata gry czy prowadzeniu wielkich wojen z innymi nacjami.
  4. Duże dodatki Gathering Storm oraz Rise and Fall skutecznie zachęcają do powtarzania kampanii. Każde z tych rozszerzeń wprowadza mnóstwo nowości i zmian do rozgrywki, których nie będziesz w stanie doświadczyć powtarzając scenariusz tylko raz.
  5. Zdobycie platynowego trofeum lub kompletu osiągnięć w Cywilizacji VI jest trudne i bardzo czasochłonne. Trofea gry wymuszają między innymi wygranie kampanii na najwyższym poziomie trudności bóstwa (Deity), uzyskanie wszystkich rodzajów zwycięstw w kampanii (np. militarnego lub religijnego), czy wykonanie specyficznych czynności dostępnych tylko dla niektórych nacji. W przypadku najtrudniejszych osiągnięć będziesz musiał zaliczyć dużą część scenariusza tylko z myślą o nich. "Platyna" w Civilization 6 może ci w rezultacie zająć kilkadziesiąt lub nawet ponad sto godzin.