Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Sumeria, Gilgamesz, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Sumerów. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Sumerów spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia Sumerami.

Opis nacji - Sumeria

Nazwa - Civilization 6: Sumeria, Gilgamesz, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Epickie zadania

Dodatkowa nagroda w postaci wioski plemiennej za przejęcie obozu barbarzyńców. Koszty poboru jednostek z miast-państw są zmniejszone o połowę.

Przygody Enkidu

Mogą wypowiedzieć wojnę każdemu, kto walczy z ich sojusznikami. Podczas wojny ze wspólnym przeciwnikiem zarówno oni, jak i ich sojusznicy dzielną się łupami z plądrowania oraz zdobytym doświadczeniem bojowym, jeśli znajdują się w odległości mniejszej lub równej 5 heksagonów.

Oczywiste jest, że powyższe umiejętności, jaki cała nacja najlepiej sprawdza się w grze wieloosobowej. Skup się na osiągnięciach drzewka ideologicznego, które pozwoli ci korzystać z większego wachlarza działań dyplomatycznych. Zawieraj umowy z sojusznikami i razem z nimi próbuj podbić pozostałe nacje. Zauważ, że jeśli twoi sojusznicy zostali zaatakowani to możesz przyłączyć się do ich wojny i nie poniesiesz z tego tytułu żadnych konsekwencji. Trzymaj się blisko sojuszniczych jednostek, by dzielić z nimi łupy i punkty doświadczenia, niezależnie czy wypływają one od ciebie, czy to sojusznik zadał ostateczny cios. Zwróć uwagę, że Sumerowie otrzymują dodatkowe nagrody, jeśli skutecznie walczą z barbarzyńcami, więc koniecznie skorzystaj z odpowiednich doktryn i niszcz napotkany obóz. Z uwagi na wieloosobowy charakter rozgrywki, Sumeria może wypożyczać jednostki bojowe miast-państw o wiele taniej, niż ma to miejsce w przypadku pozostałych nacji.

Podsumowanie

Jeśli zamierzasz walczyć ze światem w pojedynkę, to prawie na pewno twoje zmagania skazane są na porażkę. Sumerowie są najlepszymi sojusznikami w grze, a ich pełen potencjał możesz uwolnić jedynie w rozgrywce wieloosobowej, gdzie zawiążesz sojusz z innym graczem. Ostatecznie nie ma jednego sprawdzonego sposobu na wygranie scenariusza z Gilgameszem za sterami imperium, ale możesz lekko zdystansować inne nacje, jeśli skutecznie będziesz tępić barbarzyńców. Pamiętaj też, żeby prowadzić starcia ramię w ramię z sojusznikiem, dzięki czemu twoje jednostki zyskają dodatkowe punkty doświadczenia, a w skarbcu pojawi się sporo łupów. Jeśli wybierasz Sumerów do gry w pojedynkę to zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest walka o zwycięstwo w sferze naukowej lub kulturowej, a w zależności od wygenerowanych dla scenariusza przeciwnych nacji możesz pokusić się o próbę zdominowania innych graczy. Pamiętaj, że generowane przez Gilgamesza premie są korzystne dla sojuszników, co sprawi, że podczas rozgrywki będziesz otrzymywał sporo propozycji zawiązania sojuszu, więc na dłuższą metę nie pozostanie ci nic innego, jak sprzymierzenie się z kimś.