Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Drzewko technologii - porady, informacje ogólne Poradnik Sid Meier's Civilization VI

Na tej stronie poradnika do gry Civilization 6 możesz znaleźć podstawowe informacje na temat drzewka technologii. Możesz dowiedzieć się m.in. na jakich zasadach opracowuje się technologie w Cywilizacji VI, jak obniżać koszt prowadzenia badań i jak planować odblokowywanie kolejnych wynalazków.

Nowe technologie w Civ 6 - jak odkrywać?

Zdobycze technologiczne są najważniejszym aspektem rozgrywki, który wraz z rozwojem ustroju decyduje o pozycji twojej nacji na arenie międzynarodowej. Pod żadnym pozorem nie możesz nigdy rozpocząć kolejnej tury jeśli nie wybierzesz kolejnej technologii do opracowana.

Poszczególne badania rozmieszczone są na drzewku, które dla każdego z nich przewiduje inną gałąź. Oczywiście niektóre z nich przeplatają się ze sobą co sprawia, że często aby opracować interesującą cię technologię będziesz musiał najpierw zająć się badaniami, które to umożliwią. Poszczególne zależności widoczne są na drzewku za pośrednictwem przerywanych linii, które zamieniają się w linie ciągłe dopiero po opracowaniu danej technologii. Jeśli widzisz, że do interesującego cię badania prowadzi linia ciągła i przerywana to znak, że nie wszystkie warunki zostały spełnione. Możesz wtedy oczywiście zaznaczyć interesującą cię technologię, a zaraz przy niej pojawi się cyferka, która oznacza jej położenie w kolejce badań. Im wyżej jest na liście tym szybciej będziesz miał do niej dostęp.

Połączenia pomiędzy badaniami są bardzo pomocne w planowaniu. Linie ciągłe oznaczają zakończone badania. - Civilization 6: Drzewko technologii - porady, informacje ogólne - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry
Połączenia pomiędzy badaniami są bardzo pomocne w planowaniu. Linie ciągłe oznaczają zakończone badania.

Rozwój technologiczny może być podporządkowany dwóm scenariuszom: możesz opracować każdą dostępną technologię w danej epoce i dopiero przejść do następnej albo interesować się tylko tym co jest dla ciebie aktualnie potrzebne. Dostęp do wszystkich badań daje gwarancje, że w każdej chwili będziesz mógł skorzystać ze wszystkiego co oferują twórcy i będziesz gotowy na każdą sytuację. Dodatkowo gdy będziesz chciał prowadzić badania, które wykraczają poza zasięg drzewka nie będziesz musiał cofać się do badań z poprzednich epok, tylko z miejsca sięgniesz po to czego potrzebujesz. Warto pamiętać, że czas potrzebny do opracowania poszczególnych badań jest ściśle początkowo kosztowały cię wiele cennych tur, teraz możesz wykonać w jedną lub dwie tury.

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie