Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Miasta-państwa naukowe, lista, emisariusze, premie Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące miast-państw naukowych w Civilization VI, a także opis korzyści związanych z utrzymywaniem wpływów w poszczególnych miastach i korzyści związane z przejmowaniem nad nimi kontroli.

Premie za emisariuszy

Dla każdego z miast naukowych przysługują takie same premie za utrzymywanie w nim odpowiedniej liczby emisariuszy. Pamiętaj, że jeśli utrzymujesz kilku przedstawicieli w kilku miastach naukowych to uzyskane w ten sposób premie łączą się.

Liczba emisariuszy

Premia

1

+2 do nauki w stolicy

3

+2 do nauki w każdym kampusie

6

Dodatkowe +2 do nauki w każdym kampusie

Nie da się ukryć, że premia do nauki jest przydatna dla każdej cywilizacji, w każdym scenariuszu i bez względu na wartość współczynnika, który zyskujemy. Im większa będzie wydajność twoich ośrodków naukowych, tym szybciej będziesz miał dostęp do nowszych technologii, co jednocześnie przełoży się na możliwość budowania elementów infrastruktury, które będą same generować premie do nauki. Pamiętaj, że premia jest przeliczana za każdy posiadany przez ciebie ośrodek naukowy, więc wysyłaj dodatkowych emisariuszy do miasta tylko w sytuacji, gdy posiadasz już przynajmniej jeden kampus. Oczywiście jest to uzależnione też od premii jakie oferują poszczególne miasta swoim suzerenom, ale musisz wiedzieć, że podstawą do otrzymywania korzyści adekwatnych do zainwestowanych środków jest rozwój kilku miast, które będą dysponowały dzielnicą naukową. Warto eksplorować nieznane tereny i ścigać się z innymi graczami w odkrywaniu mapy, bowiem dodatkowe punkty nauki, które otrzymasz za samo odkrycie miasta już na początku scenariusza mogą postawić cię w korzystnym położeniu. W przypadku wszystkich miast-państwa poświęconych nauce warto rzucić większe siły by jak najdłużej cieszyć się statusem suzerena, a każda poszczególna premia dostępna za ich sprawą jest na wagę złota.

Genewa

Ikona

Premia dla suzerena

Twoje miasta otrzymują +15% do nauki w czasie, gdy nie prowadzisz wojny z inną cywilizacją - Civilization 6: Miasta-państwa naukowe, lista, emisariusze, premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Twoje miasta otrzymują +15% do nauki w czasie, gdy nie prowadzisz wojny z inną cywilizacją.

Możliwość wyegzekwowania premii w tym przypadku może zależeć przede wszystkim od tego, jakim sposobem chcesz osiągnąć zwycięstwo w scenariuszu. Nie bez znaczenia są również nacje, które dla danej gry zostały wygenerowane. Zasadniczo premia jest warta uwagi i jeśli tylko masz szanse w walce o status suzerena, to powinieneś o niego walczyć. Staraj się przy tym szczególną uwagę zwracać na wszelkie zagadnienia dyplomatyczne, by nie prowokować konfliktów z innymi cywilizacjami. Pamiętaj, że premia podnosi przychód, który generowany jest biernie przez elementy infrastruktury, więc korzyści będą tym większe, im więcej wysiłku włożyłeś w rozbudowanie zaplecza naukowego.

Hattusa

Ikona

Premia dla suzerena

Daje ci 1 jednostkę każdego zasobu strategicznego, który udało ci się odkryć, ale go nie posiadasz - Civilization 6: Miasta-państwa naukowe, lista, emisariusze, premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Daje ci 1 jednostkę każdego zasobu strategicznego, który udało ci się odkryć, ale go nie posiadasz.

Bardzo ważna premia, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że najważniejsza wśród wszystkich korzyści, jakie możemy uzyskać osiągając status suzerena. Dostęp do zasobów strategicznych pozwala na eksploatowanie wszystkich osiągnięć jakie udało ci się uzyskać dzięki prowadzeniu badań technologicznych. Maksymalizuj korzyści prowadząc dalsze badania i eksploruj mapę w poszukiwaniu źródeł zasobów, które możesz przejąć niewielkim kosztem. Jako posiadacz jednego źródła zasobu będziesz mógł rekrutować jednostki, które bazują na zasobie, tylko w jednym mieście, którym w tym przypadku będzie stolica. Aby wykorzystać pełen potencjał premii musisz poświęcić czas na rozbudowę infrastruktury w stolicy, ale bez wątpienia korzyści są tego warte. Jeśli natomiast dysponujesz już jakimś zasobem to dzięki premii będziesz w stanie produkować w każdym ze swoich miast jednostki, które są od niego uzależnione.

Seul

Ikona

Premia dla suzerena

Po wejściu w nową epokę otrzymasz jedną losowo wybraną eurekę z danej epoki - Civilization 6: Miasta-państwa naukowe, lista, emisariusze, premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Po wejściu w nową epokę otrzymasz jedną losowo wybraną eurekę z danej epoki.

Premia działa w taki sam sposób jak ta, którą omawiałem przy okazji Wilna. Warto po nią sięgnąć szczególnie gdy masz jasno obrany kurs na konkretne technologie, które chcesz opracować jak najszybciej. Jest tylko niewielka szansa, że korzyści wynikające ze statusu suzerena pokryją się z twoimi planami, ale nie ma to większego znaczenia dla całej rozgrywki, ponieważ niezależnie od obranego kursu będziesz musiał w końcu wrócić do wcześniejszych badań, by ostatecznie zamknąć scenariusz zwycięstwem naukowym. Tym lepiej, jeśli okaże się, że losowo generowana premia pozwoliła ci bez wysiłku zredukować czas potrzebny na prowadzenie badań.

Sztokholm

Ikona

Premia dla suzerena

Dzielnice zapewniają +1 punktów wielkiego człowieka swojego typu - Civilization 6: Miasta-państwa naukowe, lista, emisariusze, premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Dzielnice zapewniają +1 punktów wielkiego człowieka swojego typu.

Kolejna ważna premia, którą można wykorzystać w różnorodny sposób i pomaga, nawet jeśli nie poświęcasz zbyt dużej uwagi rekrutacji wielkich ludzi. Jeśli masz dobrze rozbudowaną infrastrukturę miast to możesz generować punkty Wielkich Ludzi o wiele szybciej niż inne nacje, czym jednocześnie pozbawisz je wynikających z tego profitów. Warto powalczyć o status suzerena, aczkolwiek pamiętaj, że nie możesz zaniedbywać rozwoju dzielnic, aby czerpać z premii stosowne korzyści.