Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Scytia, Tomyris, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Scytii. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Scytię spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia cywilizacją Scytów.

Opis nacji - Scytia

Nazwa - Civilization 6: Scytia, Tomyris, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Lud ze stepów

Druga jednostka lekkiej kawalerii lub łuczników konnych saka po wyszkoleniu jednej ze wspomnianych wcześniej jednostek.

Bardzo przydatna zdolność, która poprawia liczebność twojej armii. Wprawdzie ograniczona jest do dwóch konkretnych jednostek, ale nawet mimo tego, możesz dzięki niej zaoszczędzić wiele sił produkcyjnych. Zwróć uwagę na fakt, że obie jednostki objęte zdolnością wymagają zasobu strategicznego, jakim są konie. Na szczęście jest on dostępny w każdym scenariuszu już po jego rozpoczęciu, co przekłada się na użyteczność zdolności, ale bardzo uzależnia twój sukces militarny od początkowego rozstawienia.

Nazwa

Działanie

Zabójca Cyrusa

Wszystkie jednostki otrzymują premię +5 do siły bojowej, jeśli atakują ranne oddziały. Gdy wyeliminują jednostkę otrzymują 50 punktów żywotności.

Kolejna zdolność, która najsilniej wspiera cię w sferze militarnej. Warto korzystać z jednostek walczących na dystans, by obijać wrogów, a potem przy pomocy silniejszych oddziałów zadawać im duże obrażenia. Pięć punktów siły bojowej nie przesądzi o twojej wygranej, ale dołącz do tego ujemne współczynniki, które uzyskują ranne jednostki, a okaże się, że zdolność idealnie spełnia swoją rolę. Nie dość, że jednostki mają premię w trakcie walki z rannymi jednostkami, to dodatkowo odzyskują połowę swojej wytrzymałości jeśli uda im się zniszczyć wrogą jednostkę.

Podsumowanie

Już na pierwszy rzut oka widać, że Scytowie mają największe predyspozycje do zdominowania swoich przeciwników. Pamiętaj, żeby posyłać słabsze jednostki na pierwszy ogień tylko po to by chociaż minimalnie zredukowały wskaźnik zdrowia jednostki, a następnie uderzaj na nią z pełną mocą. Możliwość natychmiastowej regeneracji punktów zdrowia sprawia, że każda wyprodukowana lub zyskana jednostka jest w stanie utrzymać się o wiele dłużej. Pamiętaj tylko by nie dać się otoczyć i osłabiaj przeciwnika, zanim ostatecznie postanowisz go wykończyć. Zdolność ta znakomicie komponuje się z rozbudowaną strukturą obronną miasta, które nieustannie będzie redukować zdrowie przeciwników, co pozwoli skutecznie odpierać wszelkie najazdy. Jeśli grasz przeciwko Scytii, to nie wolno ci pozostać wobec niej neutralnym. Pamiętaj jednak, że jeśli raz zadeklarujesz przyjaźń to nie możesz złamać słowa, ponieważ w przeciwnym wypadku Tomirys będzie cię dręczyć do ostatniego skrawka kontrolowanego przez ciebie terenu. Dublujące się jednostki dostępne są już w starożytności, ale pamiętaj, że koniecznie musisz wybrać takie miejsce na swoją stolicę, które pozwoli od pierwszych minut na dostęp do jednostek kawalerii.