Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Brazylia, Piotr II, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Brazylii. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Brazylię spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia Brazylią.

Opis nacji - Brazylia

Nazwa - Civilization 6: Brazylia, Piotr II, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Amazonka

+1 za sąsiedztwo z lasem deszczowym dla kampusu, dzielnicy biznesowej, kulturalnej, świątynnej. Dodatkowo +1 do obszarów mieszkalnych dla dzielnicy osiedlowych sąsiadujących z lasem deszczowym.

Nie da się ukryć, że powyższa zdolność ma bardzo duży potencjał, ale bierz pod uwagę, że układ terenu jest determinowany przez czynniki losowe, więc może się okazać, że nie będziesz w stanie zmaksymalizować wynikających z niego korzyści. Wszystko w tym przypadku zależy od startowego rozstawienia i dostępności lasu deszczowego. Pod żadnym pozorem nie powinieneś usuwać go z pól do czasu, gdy nie będziesz miał dokładnego planu rozmieszczenia dzielnic. Premie są naprawdę atrakcyjne i z zależności od układu heksagonów możesz jednocześnie czerpać korzyści z sąsiedztwa lasu, a dzielnice dorzucą do tego własne premie. Jeśli jest taka możliwość pozostaw zalesione kilka sąsiednich heksagonów w prostej linii, które będziesz mógł obudować.

Nazwa

Działanie

Łaskawy

Gdy zatrudnisz wielkiego człowieka lub obejmiesz nad nim patronat to 20% jego kosztu wraca do puli punktów.

Powyższa zdolność bardzo mocno wysuwa cię na prowadzenie w wyścigu o Wielkich ludzi. Nawet częściowy zwrot kosztów daje sporą przewagę, a w przypadku Brazylii do kasy wraca aż 1/5 punktów, które będziesz mógł przeznaczyć na kolejny kontrakt. Nawiązując do poprzedniej zdolności warto zauważyć, że Brazylia jest bardzo otwartą nacją na wszelkie dostępne sposoby wygrania scenariusza, a jej potencjał możesz skierować na ten sposób, który uznasz za najlepszy dla twojego stylu rozgrywki. Odnośnie wielkich ludzi, szczególny naciska warto położyć na wielkich naukowców, proroków i artystów.

Podsumowanie

Ze wszystkich dostępnych sposobów na wygranie scenariusza, Brazylia najgorzej odnajduje się w dominacji. Nie oznacza to, że nie masz żadnych szans w walce, ale w porównaniu do innych nacji będzie ci znacznie trudniej osiągnąć ten rodzaj wygranej. Pamiętaj o odpowiednim zarządzaniu punktami wielkich ludzi, a szybko uzyskasz stosowną pomoc w obszarach na których się skupisz. Eksploruj pobliskie tereny w poszukiwaniu lasów deszczowych i nie usuwaj zalesionych pól do czasu, aż będziesz miał pewność, że usunięte pole nie byłoby przydatne. Planując położenie poszczególnych dzielnic względem pól z lasem deszczowym nie zapominaj też o premii, którą generują dzielnice za własne sąsiedztwo.