Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Dzielnica Osiedlowa, Mbanza - premie Poradnik Sid Meier's Civilization VI

Poniższy rozdział poradnika do gry Civilization VI poświęcony jest dzielnicy osiedlowej, a także jej alternatywie dostępnej wyłącznie dla Kongo - Dzielnicy Mbanzy. W niniejszym rozdziale znajdziesz ważne informacje dotyczące użytkowania tego typu dzielnicy w Cywilizacji 6, a także porady dotyczące tego jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.

Premia do obszarów mieszkalnych uzależniona od atrakcyjności terenu - Civilization 6: Dzielnica Osiedlowa, Mbanza - premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Premie

Premia do obszarów mieszkalnych uzależniona od atrakcyjności terenu

Niesamowita: +6

Czarująca: +5

Przeciętna: +4

Nieprzyjemna: +3

Odrażająca: +2

Jedna z dzielnic, które możesz wznieść najpóźniej dla całego scenariusza. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie dodatkowych obszarów mieszkalnych miastu i warto zaznaczyć, że po jej odkryciu w epoce przemysłowej lub później, możesz ją wznieść niemal błyskawicznie, gdyż jej podstawowy koszt to 60 punktów produkcji. Najważniejszym czynnikiem, który wpłynie na jej użyteczność jest stopień atrakcyjności pola, na którym zamierzasz ją zbudować. Jak możesz zauważyć w powyższej tabeli, im atrakcyjniejsze pole, tym więcej obszarów mieszkalnych pojawi się w mieście. Jest to o tyle istotne, że liczba obszarów mieszkalnych jest jednym z głównych czynników, który determinuje tempo w jakim rozwija się każde z miast. Na początkowym etapie rozgrywki możesz podbijać limit korzystając z ulepszeń, by w dalszym etapie wykorzystywać elementy infrastruktury innych dzielnic. Dzielnica osiedlowa jest niejako zwieńczeniem wszystkich działań w tym zakresie. Warto mieć na uwadze, że jeśli nie zadbasz o wystarczającą liczbę obszarów mieszkalnych to rozwój miasta znacznie zwolni, żeby ostatecznie zatrzymać się na liczbie 5 obywateli ponad limit. Dokładnie zapoznaj się z charakterystyką terenu i wybierz dla dzielnicy takie miejsce, które pozwoli ci wygenerować jak najkorzystniejszą premię. Zauważ, że dzielnica osiedlowa nie przynosi żadnych korzyści związanych z sąsiedztwem, ale możesz z niej skorzystać, żeby otrzymać premię innych dzielnic.

Premie - Mbanza

Korzyści

+2 do żywności

+4 do złota

+5 do obszarów mieszkalnych

Premia do obszarów mieszkalnych jest niezależna od atrakcyjności terenu.

Unikalna dzielnica dla Konga. Jak łatwo zauważyć, w jej przypadku mamy zupełnie zmienione zasady przydzielania obszarów mieszkalnych, których liczba nie zależy już od atrakcyjności terenu. Każda dzielnica osiedlowa zapewni 5 obszarów mieszkalnych, czyli o jeden mniej niż wersja ogólnodostępna, ale dzięki temu możemy przeznaczyć atrakcyjne heksagony na infrastrukturę, która bezpośrednio przybliży nas do zwycięstwa kulturowego. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mbanza zapewnia dodatkowy przychód złota i żywności, który rekompensuje maksymalny limit obszarów mieszkalnych jakie oferuje dzielnica.

Pamiętaj, że unikalna dzielnica Konga dostępna jest znacznie szybciej, bo już w średniowieczu. Dodatkowo możesz zbudować ich nieograniczoną ilość co przekłada się bezpośrednio na niepohamowany rozwój każdej osady.