Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Arabia, Saladyn, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Arabii. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Arabię spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia Arabią.

Opis nacji - Arabia

Nazwa - Civilization 6: Arabia, Saladyn, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Ostatni prorok

Automatyczna premia w postaci Wielkiego Proroka, gdy pojawi się przedostatni, a ty nie miałeś wcześniej żadnego. +1 do nauki za każde miasto wyznające religię Arabii.

Ciekawa premia, którą możesz uzyskać w chwili gdy jako ostatni podejdziesz do wyścigu o Wielkiego Proroka. Oczywiście w tej sytuacji nie musisz nic robić, a otrzymasz największą premię z możliwych. Pamiętaj tylko, żeby wcześniej nie podejmować żadnego z proroków, bo to automatycznie włączy cię do dalszego wyścigu i anuluje premię. Dzięki niej możesz skupić się na rozwijaniu dowolnego innego zaplecza poza religią, a i tak niemal błyskawicznie możesz wyrównać swoją pozycję do innych graczy. Jeśli dodatkowo rozpowszechnisz swoją religię to za każde miasto otrzymasz dodatkowy bonus do nauki. Nie jest to duża wartość, ale może rosnąć wraz z postępem rozgrywki.

Nazwa

Działanie

Prawość wiary

Budowla sakralna Arabii może być budowana przez innych graczy z 10% standardowego kosztu wiary. Budynek dodaje 10% do nauki, wiary i kultury w Arabskich miastach.

W tym przypadku ciężko cokolwiek doradzić, bowiem premia ta przyznawana jest jedynie gdy inny gracz zdecyduje się zbudować konkretne ulepszenie, które nie daje mu wielkich korzyści, a ma przede wszystkim znaczenie strategiczne pod kątem stosunków dyplomatycznych z Arabią. Ważne jest to, że wystarczy jedno ulepszenie aby otrzymać bonus, więc jeśli będziesz utrzymywał dobre stosunki z którąś nacją, to masz zdecydowanie większą szansę na zdobycie premii.

Podsumowanie

Bez wątpienia dla Arabii dedykowane są przede wszystkim dwa sposoby na zwycięstwo: naukowy i religijny. Od pierwszych minut skup się na rozwoju zaplecza naukowego, a gdy osiągniesz tymczasowy limit możesz rozpocząć szerzenie własnej wiary. Pozwól się wyprzedzić innym graczom pod względem zatrudnionych Wielkich Proroków, a otrzymasz stosowną rekompensatę. Nie zaniedbuj armii oraz dobrze fortyfikuj miasta. Przy dobrych układach z sąsiadami możesz bez obaw równorzędnie prowadzić ścieżkę nauki i religii, ale pamiętaj, że niekiedy do odblokowania eureki niezbędna jest ingerencja sił wojskowych.