Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Miasta-państwa religijne, lista, emisariusze, premie Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące miast-państw religijnych w Civ 6, a także opis korzyści związanych z utrzymywaniem wpływów w poszczególnych miastach i korzyści związane z przejmowaniem nad nimi kontroli.

Premie za emisariuszy

Dla każdego z miast religijnych przysługują takie same premie za utrzymywanie w nim odpowiedniej liczby emisariuszy. Pamiętaj, że jeśli utrzymujesz kilku przedstawicieli w kilku miastach religijnych to uzyskane w ten sposób premie łączą się.

Liczba emisariuszy

Premia

1

+2 do wiary w stolicy

3

+2 do wiary w każdej dzielnicy świątynnej

6

Dodatkowe +2 do wiary w każdej dzielnicy świątynnej

Premie są szczególnie użyteczne gdy planujesz zakończyć scenariusz zwycięstwem religijnym, ale nie zapominaj, że inne cywilizacje również mogą obrać tę samą strategie. Dzięki odpowiednim wpływom w miastach-państwach religijnych będziesz w stanie z nimi konkurować nawet jeśli wybrana przez ciebie nacja nie korzysta ze szczególnych premii dla danego sposobu na zwycięstwo. Pamiętaj też, że musisz dysponować własnymi jednostkami religijnymi by zablokować działania innych nacji w tym zakresie, jeśli zdecydujesz się na inną taktykę niż szerzenie religii. Dzielnice świątynne są jednym z pierwszych elementów infrastruktury, który możesz wznosić więc nie powinieneś mieć problemów z wyegzekwowaniem premii jeśli będziesz odpowiednio zarządzał wysłannikami. Kontroluj przepływ emisariuszy innych nacji i staraj się regularnie zwiększać dystans pomiędzy innymi cywilizacjami a statusem suzerena w każdym z miast.

Erywań

Ikona

Premia dla suzerena

Twoje jednostki apostołów mogą wybrać dowolny możliwy awans, zamiast otrzymywać wybrany losowo - Civilization 6: Miasta-państwa religijne, lista, emisariusze, premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Twoje jednostki apostołów mogą wybrać dowolny możliwy awans, zamiast otrzymywać wybrany losowo.

Jako strateg sam wiesz najlepiej jak chcesz rozegrać scenariusz i jaką ścieżkę rozwoju powinny obrać twoje jednostki. Dzięki premii będziesz w stanie bliżej kontrolować rozwój apostołów tak, aby czerpać jak największe korzyści dla obranej przez siebie strategii. Jeśli decydujesz się na zwycięstwo religijne to walcz o status suzerena, ale jeśli nie to i tak spróbuj utrudnić zadanie przeciwnikom i pozbawić ich premii.

Jerozolima

Ikona

Premia dla suzerena

Automatycznie nawraca się na założoną przez ciebie religię i wywiera presję tej religii w taki sam sposób jak święte miasto - Civilization 6: Miasta-państwa religijne, lista, emisariusze, premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Automatycznie nawraca się na założoną przez ciebie religię i wywiera presję tej religii w taki sam sposób jak święte miasto.

Bardzo ważne miasto-państwo na drodze do zwycięstwa religijnego. Jeśli przeznaczysz odpowiednio dużą liczbę wysłanników, to miasto nawróci się na twoją religię i będzie wywierać presję na inne miasta w promieniu 10 pól, co w dłuższej perspektywie pozwoli na samoczynne zdobywanie wyznawców. Jeśli zależy ci na wspomnianym wcześniej zakończeniu scenariusza to powinieneś kontrolować miasto, gdyż nie będzie mogło być ono nawrócone przez wyznawców innych religii, co pozwoli na bierny przychód wyznawców, gdy ty będziesz zajęty szarzeniem wiary w innych częściach mapy.

Kandy

Ikona

Premia dla suzerena

Otrzymasz relikwię za każdy odkryty nowy cud natury i 50% do wiary ze wszystkich posiadanych relikwii - Civilization 6: Miasta-państwa religijne, lista, emisariusze, premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Otrzymasz relikwię za każdy odkryty nowy cud natury i 50% do wiary ze wszystkich posiadanych relikwii.

Powyższa premia jest czysto strategiczna i ciężko przewidzieć jej użyteczność. Szanse na odpowiednie wykorzystanie premii rosną wraz z wielkością mapy, a nie masz też wtedy żadnej gwarancji co do ilości cudów natury, które się na niej znajdą. Oczywiście zawsze możesz wzmocnić przychody do wiary z relikwii, które już udało ci się zdobyć, ale należy jasno określić, że o Kandy powinni walczyć jedynie gracze, którym zależy na osiągnięciu zwycięstwa religijnego. W szczególnych okolicznościach możesz umniejszać wpływy przeciwnika, żeby pozbawiać go premii za posiadane relikwie.

La Venta

Ikona

Premia dla suzerena

Twoi budowniczowie mogą budować ulepszenie - olbrzymia głowa - Civilization 6: Miasta-państwa religijne, lista, emisariusze, premie - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Twoi budowniczowie mogą budować ulepszenie - olbrzymia głowa.

Szczegółowe informacje dotyczące powyższego ulepszenia możesz w znaleźć w rozdziale w którym zostały opisane wszystkie ulepszenia. Jeśli zdecydujesz się oprzeć funkcjonowanie swojego imperium na tym ulepszeniu to musisz z dużą uwagą kontrolować wpływy przeciwników w mieście i ciągle zwiększać dystans, tak by nie mogli zagrozić twojej pozycji suzerena.