Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Egipt, Kleopatra, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Egiptu. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Egipt spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia Egiptem.

Opis nacji - Egipt

Nazwa - Civilization 6: Egipt, Kleopatra, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Iteru

+15% do produkcji dzielnic i cudów, jeśli znajdują się nad rzeką. Równiny zalewowe nie blokują budowy dzielnic oraz cudów.

Łatwo zauważyć, że dal Egiptu odpowiednie rozstawienie po rozpoczęciu scenariusza ma kluczowe znaczeni i jeśli nie jest wystarczająco korzystne to najlepiej rozpocząć rozgrywkę ponownie. Warto zaznaczyć, że premia nie jest obłożona żadnym ukrytym kosztem, zwyczajnie budujesz o wiele szybciej wszystkie dzielnice i cuda przez całą grę, jeśli tylko korzystasz w tym celu z heksagonów, które leżą nad rzeką. Zauważ, że miasto zorganizowane w taki sposób będzie poprowadzone wzdłuż rzeki w linii prostej, co z jednej strony zapewni ci spore premie, ale jednocześnie ograniczy też możliwości obronne poszczególnych dzielnic. Pamiętaj, żeby centrum miasta zlokalizować tak, żeby w przestraszni trzech heksagonów obok niego były pola sąsiadujące z rzeką.

Nazwa

Działanie

Śródziemnomorska Oblubienica

Twoje szlaki handlowe do innych cywilizacji zapewniają dodatkowe +4 do złota. Szlaki handlowe innych graczy do twoich miast zapewniają im +2 do żywności, a tobie +2 do złota.

Dzięki tej zdolności możesz w rozmaity sposób wykorzystać szlaki handlowe w grze. Nie ma znaczenia czy ty jesteś jego inicjatorem, czy inna nacja chce handlować w twoich miastach, w każdym z tych wariantów otrzymujesz bierny przychód. Miej na uwadze, że złoto możesz uzyskać tylko w handlu zagranicznym, a twój skarbiec skorzysta tylko wtedy gdy będziesz utrzymywał pokojowe lub neutralne stosunki z innymi graczami. Jeśli mimo dokładnej eksploracji mapy nie odnalazłeś wytaczającej ilości miast, by wykorzystać potencjał dostępnych szlaków handlowych, to prowadź wymianę wewnątrz swoich granic. Nie otrzymasz w ten sposób wskazanego w powyższej tabeli bonusu, ale wybudujesz drogę i zyskasz przychody zależne od liczby dzielnic, które udało ci się wznieść w mieście docelowym. Pamiętaj, że jeśli będziesz prowadził rozgrywkę inną nacją to zawsze wybieraj Egipt jako ostatni cel szklaku handlowego i tylko wtedy gdy nie będziesz miał już innych alternatyw. Nie ma sensu od wczesnych minut gry napełniać skarbca innym graczom, tym bardziej że korzyści które odniesiesz mogą być niewymierne do zysków, jakie staną się udziałem twojego przeciwnika.

Podsumowanie

W przypadku Egiptu niezwykle trudno jest wskazać sposoby na wygraną, dla których nacja ma najlepsze predyspozycje. Zarówno Kleopatra jak i cała nacja dysponuje bardzo uniwersalnymi zdolnościami, które pozwalają na dużą elastyczność podejmowanych działań. Jeśli tylko w pełni wykorzystasz potencjał zdolności, to niezależnie od wybranego sposobu, będziesz miał ułatwione zadanie w dążeniu do niego. Duże znaczenia ma rozstawienie i nie powinieneś nawet zaczynać rozgrywki jeśli w ciągu 3-4 początkowych tur nie uda ci się dotrzeć do koryta rzeki, by założyć miasto w jego sąsiedztwie. Rozwijaj tą ścieżkę ideologiczną, która stosunkowo szybko pozwoli ci organizować szlaki handlowe. Dla wykorzystania zdolności nie ma ustalonych konkretnych ram czasowych i jeśli tylko będziesz dokładnie planował rozwój infrastruktury, to szybko okaże się, że przeciwnicy nie mają z tobą szans.