Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Handlowe | Miasta-państwa w Sid Meier's Civilization VI Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące miast-państw handlowych, a także opis korzyści związanych z utrzymywaniem wpływów w poszczególnych miastach i korzyści związane z przejmowaniem nad nimi kontroli.

Premie za emisariuszy

Dla każdego z miast handlowych przysługują takie same premie za utrzymywanie w nim odpowiedniej liczby emisariuszy. Pamiętaj, że jeśli utrzymujesz kilku przedstawicieli w kilku miastach handlowych to uzyskane w ten sposób premie łączą się.

Liczba emisariuszy

Premia

1

+4 złota w stolicy

3

+4 złota w każdej dzielnicy biznesowej

6

kolejne +4 złota w każdej dzielnicy biznesowej

Jeden z powodów dla którego warto odkryć miasto jako pierwszy to darmowy przychód w postaci 4 sztuk złota w każdej turze. Miej na uwadze, że na początku rozgrywki to niewiele więcej niż twoje miasto generuj samo. Wraz z rozwojem warto poświęcić kolejnych emisariuszy dla osiągnięcia limitu wymaganego by sięgnąć po status suzerena. Aby premia była adekwatna do twojego wkładu powinieneś posiadać co najmniej trzy miasta z dzielnicą biznesową, wtedy bez obaw możesz podnieść liczbę wysłanników do maksymalnej. Oczywiście nie powinieneś na to zważać, jeśli większa liczba emisariuszy jest niezbędna, aby utrzymać status suzerena.

Amsterdam

Ikona

Premia dla suzerena

Szlaki handlowe do zagranicznych miast przynoszą +1 złota za każdy zasób luksusowy dostępny w zagranicznym mieście - Handlowe | Miasta-państwa w Sid Meiers Civilization VI - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Szlaki handlowe do zagranicznych miast przynoszą +1 złota za każdy zasób luksusowy dostępny w zagranicznym mieście.

Premia ta jest szczególnie użyteczna jeśli prowadzisz szlaki handlowe do zagranicznych miast. Warto mieć na uwadze, że premia jest naliczana tylko w przypadku gdy miasto docelowe dysponuje zasobami luksusowymi. Przed ustaleniem szlaku sprawdź jakimi zasobami dysponują miasta i staraj się wybierać dla szlaków handlowych te zagraniczne miasta, które mają największy dostęp do zasobów luksusowych. Dodatkowe złoto pozwoli na kupowanie kolejnych jednostek cywilnych i wojskowych, które znacznie umocnią twoją pozycję. Pamiętaj, że z określonego miasta do innego możesz utworzyć maksymalnie jeden szlak w tym samym czasie, więc odpowiednio wcześnie załóż drugą osadę z której będziesz mógł wysłać kolejnego kupca do tego samego (najbogatszego w zasoby) miasta, dzięki czemu twoje przychody znacznie wzrosną. Jeśli najkorzystniejsze dla ciebie miasto leży dalej niż 15 pól od twojej osady, to w położonycg bliżej miastach utwórz punkty handlowe.

Dżakarta

Ikona

Premia dla suzerena

Zostało jeszcze 53% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie