Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Dzielnica Biznesowa - premie, budynki, projekt Poradnik Sid Meier's Civilization VI

Poniższy rozdział poradnika do gry Cywilizacja VI poświęcony jest dzielnicy biznesowej. W niniejszym rozdziale znajdziesz ważne informacje dotyczące użytkowania tego typu dzielnicy w Civ6, a także porady dotyczące tego jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.

Handel wewnętrzny - Civilization 6: Dzielnica Biznesowa - premie, budynki, projekt - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Premie

Handel wewnętrzny

+1 do produkcji

Handel zewnętrzny

+3 do złota

Przychód z populacji

+4 do złota za obywatela

Premia do złota za sąsiedztwo

+2 za każde pole z rzeką

+1 za każde pole z dzielnicą portową lub Stoczni Marynarki Królewskiej

+1 za każde 2 pola z dzielnicą

Inne

+1 punktu Wielkiego Kupca na turę

Posiadanie dzielnicy biznesowej i korzystanie z jej dobrodziejstw zarówno w handlu wewnętrznym jak i zewnętrznym pozwala w znacznym stopniu poprawić siły produkcyjne. Oczywiście w przypadku handlu wewnętrznego nie można mówić o dużych przychodach do produkcji, ale dzielnica biznesowa będzie w tym zakresie dobrym dopełnieniem dla bonusów, które oferują inne części miasta. Zwróć uwagę na premię do złota, którą otrzymasz za każdego obywatela miasta, w którym wybudujesz dzielnice. Łatwo można wywnioskować, że wraz z rozwojem populacji i stosunkowo szybkim wzniesieniu dzielnicy będziesz mógł sobie pozwolić na spore wydatki fundowane bezpośrednio z kasy miasta. Pozwoli to zaoszczędzić siły produkcyjne na dalszy rozwój osady. Miej też na uwadze, że dzielnica biznesowa daje największe korzyści w miastach, które położone są na wybrzeżu lub mają bardzo dobry dostęp do słodkiej wody. Wykorzystaj bieg koryta rzeki w taki sposób, by dzielnica znalazła się w najlepszym położeniu, a jeśli zdecydowałeś się założyć osadę na wybrzeżu to pamiętaj, żeby otoczyć ją innymi dzielnicami, w tym koniecznie portową.

Budynki

Nazwa

Koszt

Premie

Targowisko

105 punktów produkcji

+3 do złota

+1 miejsce dla obywateli

+1 do Wielkiego Kupca

Bank

265 punktów produkcji

+5 do złota

+1 miejsce dla obywateli

+1 do Wielkiego Kupca

Giełda

355 punktów produkcji

+7 do nauki

+1 miejsce dla obywateli

+1 do Wielkiego Kupca

Zwróć uwagę, że budynki dzielnicy biznesowej w przeciwieństwie do niektórych elementów infrastruktury, nie są obłożone kosztem utrzymania. W toku rozgrywki nie powinieneś oszczędzać sił produkcyjnych na budowę kolejnych budynków w tej dzielnicy, jednocześnie mając na uwadze, że przedstawione w tabeli premie łączą się. O ile na dowolnym etapie scenariusza budowa każdego z powyższych budynków będzie trudna z logistycznego punktu widzenia, bowiem nie dają one bezpośrednich przychodów, które przekładają się na dowolny ze sposobów na zwycięstwo, to dodatkowe dochody mogą i będą bardzo przydatne. W niektórych przypadkach możesz być nawet zmuszony do rozbudowania infrastruktury, bowiem w przeciwnym wypadku miasto nie będzie się rozwijać we właściwym tempie. Powyższe budynki w połączeniu z odpowiednim umiejscowieniem dzielnicy i wynikającymi z niej przychodami mogą stanowić poważne zaplecze finansowe, które zostanie mocno spotęgowane jeśli uda ci się wygrać wyścig o Wielkiego Kupca.

Projekt - Inwestycja w ośrodek biznesowy

Zapewnia duże ilości złota i punkty Wielkiego Kupca.

Jest to to kolejny projekt czasowy, który możesz wykorzystać w czasie gdy nie masz lepszych alternatyw dla uzyskania odpowiedniego przychodu we wskazanych dziedzinach, a bezwzględnie potrzebujesz złota, lub jesteś na finiszu wyścigu o Wielkiego kupca, a przeciwnicy mogą ci zagrozić w zatrudnieniu go. Oczywiście po ukończeniu rozbudowy dzielnicy biznesowej może to być twój jedyny ratunek w sytuacjach kryzysowych, ale nie bój się z niego korzystać w razie potrzeby. Złoto może rozwiązać wiele twoich problemów, pozwoli nadrobić straty i naprawi wiele błędów.