Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Aztekowie, Montezuma, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące cywilizacji Azteków. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Azteków spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia cywilizacją Azteków.

Opis nacji - Aztekowie

Nazwa - Civilization 6: Aztekowie, Montezuma, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Legenda pięciu słońc

Używaj potencjału budowniczych, żeby pokryć 20% początkowego kosztu dzielnicy.

Dzięki tej zdolności łatwo możesz nadrobić barki w produktywności nowych osad lub wykorzystać potencjał budowniczych do umacniania stolicy. Pamiętaj, żeby korzystać z niej tylko w przypadkach wyższej konieczności, ponieważ czas potrzebny do zwerbowania budowniczych na początku rozgrywki jest stosunkowo wysoki, a ich podstawowym zadaniem na tym etapie jest budowa ulepszeń, które zapewnią dobre podstawy pod rozwój osady. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś w dalszym etapie rozgrywki werbował ich w stolicy i wysyłał do nowych osad, by tam przyspieszali budowę dzielnic. Dzięki temu możesz oszczędzić sporo czasu, który byłby potrzebny na ich rozwój.

Nazwa

Działanie

Dary dla Tlatoani

Zasoby luksusowe zapewniają 2 dodatkowe udogodnienia miastom. +1 do siły bojowej jednostek za każdy rodzaj ulepszonego zasobu luksusowego.

Nawiązując do poprzedniej zdolności, warto zaznaczyć, że dla potencjału militarnego kluczowym aspektem jest budowa ulepszeń za zasobach luksusowych, więc nie możesz wszystkich budowniczych wykorzystywać jedynie dla zredukowania kosztu budowy dzielnicy. Warto też zaznaczyć, ze zasoby luksusowe dostarczają dodatkowe udogodnienia, co w początkowym etapie gry uczyni rozwój osady znacznie bardziej dynamicznym, a pozwoli też oszczędzić sporo punktów produkcji i złota w późniejszych etapach rozgrywki. Pamiętaj też, że w przypadku zasobów liczy się ich rodzaj a nie liczba wykorzystanych źródeł, więc dla maksymalnego wykorzystania wszystkich dostępnych zasobów możesz podnieść siłę bojową jednostek o 24 punkty, ponieważ części zasobów nie da się wykorzystać za pomocą ulepszeń. Nie mniej jednak jest to i tak bardzo duża premia w porównaniu do tej, którą mogą wygenerować inne nacje.

Podsumowanie

Aztekowie mają solidne podstawy pod budowę silnego imperium, które będzie wyróżniało się na tle innych nacji przede wszystkim siłą bojową. Możesz to wykorzystać do osiągnięcia zwycięstwa poprzez dominację, ale pamiętaj, żeby nie ignorować ich podbojów, jeśli zostaną wylosowani dla twojego scenariusza. Podczas rozgrywki Aztekami bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej kontroli nad źródłami zasobów luksusowych i stałe zwiększanie ich różnorodności.