Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Ustawienia scenariusza, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

Ta strona poradnika do gry Civilization 6 zawiera informacje na temat dostępnych ustawień scenariusza. Dowiesz się na jakich zasadach można prowadzić rozgrywkę w Civilization VI - opcje ustawień wyświetlane w momencie rozpoczynania nowej gry dotyczą m.in. wyboru poziomu trudności, długości gry, czy rozmiaru mapy świata.

Aby rozpocząć rozgrywkę w Civilization VI musisz dołączyć do już istniejącej gry w przypadku scenariusza wieloosobowego lub utworzyć własny - Civilization 6: Ustawienia scenariusza, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Aby rozpocząć rozgrywkę w Civilization VI musisz dołączyć do już istniejącej gry w przypadku scenariusza wieloosobowego lub utworzyć własny.

Twórcy przygotowali kilka opcji, które w dosyć intuicyjny sposób nakreślają jak będzie wyglądał przebieg rozgrywki. Pierwszym, ale niekoniecznie najważniejszym krokiem jest wybór nacji, którą będziesz prowadził rozgrywkę. Jeśli chcesz poznać grę od technicznej strony zanim podejmiesz jakąś decyzję, możesz zaznaczyć, by gra dokonała wyboru za ciebie.

Następny w kolejności jest poziom trudności, który w dużej mierze determinuje działania sztucznej inteligencji w odpowiedzi na to jak będziesz prowadził rozgrywkę. Sprawdzając jak zachowują się przeciwnicy na różnych poziomach z pewnością zauważysz, że wraz z podnoszeniem poprzeczki wrogie miasta rozwijają się szybciej, a przeciwnicy są znacznie bliżej zwycięstwa na dowolnym z możliwych pól.

W zależności od tego ile czasu chcesz poświęcić na rozgrywanie scenariusza, możesz dopasować odpowiednią dla siebie szybkość rozgrywki. Wybierając zwykłą prędkość gry cały scenariusz z pewnością zajmie ci sporo czasu, ale bez problemu możesz zdecydować się na przyśpieszenie rozgrywki o 33%.

Twórcy pozostawili dla ciebie również wybór odnośnie tego z której puli będzie losowana mapa dla rozgrywanego przez ciebie scenariusza. W tym aspekcie masz do wyboru losowo generowane mapy z trzech zakresów: pangea, kontynent i wyspy. Podjęty przez ciebie wybór określa to ile uwagi będziesz musiał poświęcić żeglarstwu i podróżom morskim. Jeśli wybierzesz jeden wspólny kontynent dla wszystkich graczy to st, że wszystkie aspekty związane z morzami będą czysto strategiczne, ale jeśli zdecydujesz, że już od początku rozgrywki każdy gracz jest na innej wyspie, to walka o morskie zasoby będzie toczyć się na większą skalę.

Ostatnim z parametrów jaki musisz ustawić to liczba graczy, którzy wezmą udział w rozgrywce.

Mapa

Gracze

Mała

4

Średnia

8

Duża

10

W zależności od wybranej mapy musisz stawić czoła odpowiadającej im liczbie przeciwników. To oczywiście bezpośrednio przekłada się na długość rozgrywki, więc jeśli nie zależy ci na rozgrywaniu wielkich scenariuszy to wybieraj małą lub średnią mapę. Warto mieć też na uwadze fakt, że większa mapa pozwala zdobyć większy obszar dla twojej populacji, oferuje zdecydowanie większą ilość surowców i cudów natury, które zapewniają dodatkowe premie.