Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Civilization 6: Niemcy, Fryderyk I Barbarossa, opis nacji, porady Poradnik Sid Meier's Civilization VI

W poniższym rozdziale poradnika do gry Civilization 6 znajdziesz przydatne informacje dotyczące Niemiec. Dowiesz się tutaj przede wszystkim co wyróżnia Niemcy spośród innych nacji w Civilization VI, a także co stanowi jej największą siłę. Poza tym znajdziesz tutaj przydatne informacje odnoszące się do sposobu na wygraną, który jest najłatwiejszy do osiągnięcia Niemcami.

Opis nacji - Niemcy

Nazwa - Civilization 6: Niemcy, Fryderyk I Barbarossa, opis nacji, porady - Sid Meiers Civilization VI - poradnik do gry

Nazwa

Działanie

Imperialne wolne miasta

Każde miasto może budować o jedną dzielnicę więcej niż zwykle (powyżej limitu wynikającego z wielkości populacji).

Dzięki powyższej premii możesz zbudować zawsze o jedną wyspecjalizowaną dzielnicę więcej niż inne nacje przy takiej samej liczbie obywateli miasta. Wyspecjalizowane dzielnice charakteryzują się tym, ze możesz je budować tylko w sytuacji, gdy populacja danego miasta przekroczy odpowiednią wartość. Pierwsze dzielnice możesz wybudować bez żadnych ograniczeń, ale z każdą kolejną musisz poczekać do czasu, gdy przekroczysz limit mieszkańców. Warto mieć na uwadze, że dostępność różnych dzielnic rośnie wraz z postępami technologicznymi i dla większości nacji w pewnym momencie musisz wybierać, które dzielnice wznieść wcześniej, a które mogą poczekać aż zdobędziesz kolejnych trzech obywateli. Dzięki powyższej zdolności zawsze możesz wybudować jedną dzielnicę więcej, co przy zrównoważonej rozgrywce ograniczy konieczność podejmowania decyzji do minimum.

Nazwa

Działanie

Święty Cesarz Rzymski

Dodatkowe miejsce w ustroju na doktrynę wojskową. +7 do siły bojowej podczas walki z miastami-państwami.

Toczenie wojen z miastami-państwami jest ostatecznością, o ile nie występują z ramienia swoich suzerenów. Jeśli wypowiesz wojnę nacji, która sprawuje funkcje suzerena w którymś z neutralnych miast, to możesz spodziewać się agresji ze strony tej osady. Dzięki dodatkowej sile bojowej łatwiej będzie ci uporać się z lennikiem twojego wroga, co pozwoli ograniczyć liczbę oddziałów, które będą potrzebne do zneutralizowania zagrożenia. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe miejsce na doktrynę wojskową. Premia jest niezbywalna niezależnie od wybranego ustroju, więc musisz szczególną uwagę zwrócić na drzewko idei, i doktryny, które postanowisz odblokować jako pierwsze. Jest to ważna zdolność, ponieważ przez cały czas rozgrywki to ty decydujesz, jakie korzyści ci przyniesie.

Podsumowanie

Bez wątpienia najsilniejszym punktem Niemiec jest armia. Większość premii, które będziesz mógł przydzielić wpłynie na zredukowanie czasu potrzebnego do produkowania jednostek, albo poprawi siłę bojową sformowanych oddziałów. Możliwość budowania dodatkowej dzielnicy pozwoli utrzymać dynamiczny rozwój i uniknąć sytuacji, gdy musisz wybierać pomiędzy dwiema ważnymi dzielnicami. Jeśli chcesz sprawdzić się w zaciętym boju o dominację nad innymi graczami to Niemcy z pewnością uczynią to zadanie łatwiejszym i przyjemniejszym. Pamiętaj też by nie stawać do walki osamotniony. Walcz o wpływy w miastach-państwach i szukaj sojuszników, którzy pomogą ci uporać się z innymi graczami by w końcu paść ofiarą twojej dominacji.