Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie opis przejścia z wydostania się z zamku Dimitrescu po skompletowaniu 4 masek. Nasza solucja podpowiada m.in. jak odblokować dostęp do wieży Tower of Worship, jak pokonać bossa - Lady Dimitrescu oraz jak powrócić do wioski.

Ważna uwaga - Gra nie pozwala powracać do zamku Dimitrescu w dalszej części kampanii. Postarajcie się wszystkie opcjonalne czynności (eksploracja, dodatkowe zagadki, znajdźki itp.) zanim rozwiążecie zagadkę z maskami i wkroczycie do wieży Tower of Worship.

Zaliczenie zagadki z czterema maskami

1 - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry
Do finałowych wydarzeń w zamku Dimitrescu możecie przystąpić po odnalezieniu czterech masek - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Do finałowych wydarzeń w zamku Dimitrescu możecie przystąpić po odnalezieniu czterech masek. Powróćcie do lokacji Hall of the Four, czyli tej sąsiadującej z pokojem Merchant's Room. Do rozwiązania będzie tu zagadka Four Angels' Busts z tytułowymi popiersiami aniołów, które wysunęły się z ziemi. Miejsce to pokazują dołączone obrazki.

Sama zagadka ma bardzo proste rozwiązanie, gdyż do każdego popiersia będzie pasowała tylko jedna maska. Możecie w rezultacie zaliczyć zagadkę metodą prób i błędów, tzn. próbując umieszczać kolejne maski z inwentarza na danym posągu aż któraś akcja zakończy się sukcesem.

W umieszczaniu masek może przeszkadzać Lady Dimitrescu - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

W umieszczaniu masek może przeszkadzać Lady Dimitrescu. Jeśli zauważycie (lub usłyszycie), że się zbliża, to szybko schrońcie się w pokoju z maszyną do pisania (Merchant's Room), do którego nie może wejść.

Zaliczenie zagadki otworzy dużą bramę i odblokuje przejście do wieży Tower of Worship. Zanim wyruszycie dalej warto uzupełnić stan zdrowia i wydać kredyty u Duke'a na zakupy. Przed wami największa jak dotąd walka z bossem.

Pojedynek z bossem - Lady Dimitrescu

Po wejściu do wieży Tower of Worship spróbujcie zabrać artefakt z sarkofagu - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po wejściu do wieży Tower of Worship spróbujcie zabrać artefakt z sarkofagu. Główny bohater zostanie powstrzymany przez wielką wampirzycę. Lady Dimitrescu przekształci się w wielkiego latającego potwora i rozpocznie się pełnoprawny pojedynek z bossem, którego celem będzie ostateczne rozprawienie się z Lady Dimitrescu.

Podczas atakowania wielkiego potwora zawsze celujcie w wystającą z niego zmutowaną Lady Dimitrescu - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Podczas atakowania wielkiego potwora zawsze celujcie w "wystającą" z niego zmutowaną Lady Dimitrescu. Jest to niewielka część ciała potwora, tak więc musicie wykazać się dużą precyzją przy oddawaniu strzałów. Rozpocznijcie od chwilowego przepędzenia kreatury.

Po skorzystaniu ze schodów znajdziecie dużo zapasów - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po skorzystaniu ze schodów znajdziecie dużo zapasów. Upewnijcie się, że pozbieraliście cały loot. Warto też upewnić się, że Ethan nie przystępuje do pojedynku z dużymi obrażeniami.

Pierwsza faza walki rozegra się na balkonikach otaczających wieżę - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Pierwsza faza walki rozegra się na balkonikach otaczających wieżę. Po pojawieniu się bossa ostrzelajcie zawsze górną część tułowia Lady Dimitrescu (optymalnie z wykorzystaniem strzelby lub snajperki). Nie przesadzajcie jednak z liczbą ataków, bo boss może rzucić się do przodu lub rozpocząć szarżę - w obu przypadkach Ethan może stracić dużo punktów zdrowia.

Po każdej serii strzałów wycofujcie się szybko, czekajcie na dotarcie bossa i ostrzeliwujcie Lady Dimitrescu - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po każdej serii strzałów wycofujcie się szybko, czekajcie na dotarcie bossa i ostrzeliwujcie Lady Dimitrescu.

Boss może przebijać się przez przeszkody na dachu - nie traktujcie ich jako niezniszczalnego schronienia. Warto natomiast rozglądać się po drodze za opcjonalnym dodatkowym lootem.

Boss po otrzymaniu dostatecznie dużych obrażeń wzniesie się w powietrze - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Boss po otrzymaniu dostatecznie dużych obrażeń wzniesie się w powietrze. Śledźcie ruchy potwora i przygotujcie sobie karabin snajperski. Po tym jak boss zawiśnie w powietrzu w pobliżu wieży postarajcie się trafić w Lady Dimitrescu.

Jeśli atak zakończy się sukcesem, to kreatura zacznie opadać i powróci po chwili na wieżę - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Jeśli atak zakończy się sukcesem, to kreatura zacznie opadać i powróci po chwili na wieżę. Jeśli będzie on nieudany, to w stronę Ethana wysłana zostanie chmara much. Możecie w takiej sytuacji rozpocząć ucieczkę lub spróbować ponownie trafić w Lady Dimitrescu żeby zakończyć "nalot" much.

Boss docelowo powróci na balkoniki wieży i musicie powtarzać opisane wcześniej kroki - trafiać w Lady Dimitrescu i wycofać się zanim potwór rozpocznie rzut do przodu / szarżę - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Boss docelowo powróci na balkoniki wieży i musicie powtarzać opisane wcześniej kroki - trafiać w Lady Dimitrescu i wycofać się zanim potwór rozpocznie rzut do przodu / szarżę. Wykonujcie wszystkie czynności (łącznie z kolejnymi atakami snajperskimi) do momentu awansowania do drugiej fazy walki.

Awans do drugiej fazy starcia nastąpi po tym jak boss wykona silniejszą szarżę z powietrza i wbije się do wnętrza wieży.

Odzyskanie kontroli nad Ethanem potrwa kilka sekund - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Odzyskanie kontroli nad Ethanem potrwa kilka sekund. Ostrzelajcie Lady Dimitrescu, przy czym kierujcie się stopniowo po schodach na górę unikając kontaktu z nowymi chmarami much. Po dotarciu na samą górę warto szybko poniszczyć okoliczne wazony i pozbierać loot.

Bestia wkrótce wbije się do wieży przez dach - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Bestia wkrótce wbije się do wieży przez dach. Musicie kontynuować ostrzeliwanie Lady Dimitrescu (ponownie najlepsza będzie strzelba). Starajcie się strzelać bez większych przestojów po to żeby bestia nie mogła odpowiedzieć własnym atakiem.

W nagrodę za pokonanie Lady Dimitrescu otrzymacie trofeum That Sucked! oraz bardzo wartościowy skarb Treasure Crystal Dimitrescu warty 25000 kredytów.

Powrót do wioski

W pomieszczeniu, w którym odbyła się walka, znajdziecie kolbę Dirty Flask - to pierwszy spośród czterech nowych przedmiotów questowych - Resident Evil Village: Wydostanie się z zamku/Tower of Worship - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

W pomieszczeniu, w którym odbyła się walka, znajdziecie kolbę Dirty Flask - to pierwszy spośród czterech nowych przedmiotów questowych. Kolejne tego typu kolby będziecie odnajdywali w innych lokacjach mapy świata.

Obok znajduje się wyjście z zamku. Ścieżka pozwoli wam zbadać zupełnie nową część wioski, choć powrócicie też później do znanych obszarów.