Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 5 maja 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie przede wszystkim odpowiedź na pytanie jak wyleczyć rany i przywrócić głównego bohatera do pełni zdrowia. Oprócz tego są tu informacje jak dowiadywać się o słabym stronie zdrowia Ethana, jak na stałe wydłużyć pasek zdrowia oraz co może wydarzyć się po śmierci protagonisty.

Stan zdrowia Ethana - jak odczytywać?

W Resident Evil Village na ekranie nie jest przez cały czas widoczny pasek zdrowia - Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

W Resident Evil Village na ekranie nie jest przez cały czas widoczny pasek zdrowia. Jeśli chcecie sprawdzić aktualny stan bohatera, to musicie otworzyć inwentarz. W lewym górnym rogu inwentarza jest zaznaczony na powyższym obrazku pasek. Jego kolor symbolizuje stan zdrowia - musicie pilnować się i w miarę możliwości zareagować jeśli ma on pomarańczowy lub czerwony kolor.

Istotną informacją jest to, że otwarcie inwentarza pauzuje grę, aczkolwiek po rozpoczęciu leczenia musi załączyć jego animacja. Leczenie warto więc rozpoczynać z dala od wrogów.

O odnoszonych poważnych obrażeniach mogą też informować zniekształcenia ekranu oraz czerwona poświata pojawiająca się na jego obrzeżach - Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

O odnoszonych poważnych obrażeniach mogą też informować zniekształcenia ekranu oraz czerwona poświata pojawiająca się na jego obrzeżach. Gra może również wyświetlić na ekranie komunikat przypominający o możliwości skorzystania z leczenia.

Leczenie ran - First Aid Med

Do odzyskania utraconego zdrowia wykorzystywane są butelki z lekarstwem First Aid Med - Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Do odzyskania utraconego zdrowia wykorzystywane są butelki z lekarstwem First Aid Med. W celu aktywowania leczenia nie musicie każdorazowo otwierać inwentarza. Możecie wcisnąć R1 / RB na padzie żeby od razu zużyć lekarstwo.

Medykamenty możecie pozyskiwać w grze na trzy sposoby. Pierwsza metoda to odnajdywanie gotowych buteleczek First Aid Med jako lootu - badajcie dokładnie wszystkie odwiedzane lokacje.

Druga metoda to wytwarzanie lekarstw w oparciu o crafting - Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Druga metoda to wytwarzanie lekarstw w oparciu o crafting. Do stworzenia 1 butelki First Aid Med potrzeba 1x Herb i 1x Chem Fluid. Składniki do craftingu możecie oczywiście odnajdywać dzięki badaniu świata gry.

Trzecia metoda to kupowanie lekarstw u Dukea - Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Trzecia metoda to kupowanie lekarstw u Duke'a. Jest ona najmniej opłacalna i powinniście z niej skorzystać tylko jeśli wyczerpaliście cały zapas First Aid Med. Jedna butelka z lekarstwem domyślnie kosztuje 1000 kredytów (Lei).

Permanentne wydłużenie paska zdrowia

W trakcie drugiej wizyty w wiosce (po powrocie z zamku) odblokujecie nową opcję interakcji z handlarzem Dukeem - The Dukes Kitchen - Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

W trakcie drugiej wizyty w wiosce (po powrocie z zamku) odblokujecie nową opcję interakcji z handlarzem Duke'em - The Duke's Kitchen. Pozwala ona na gotowanie potraw w oparciu o dostarczone Duke'owi unikalne składniki. Są to przede wszystkim pozostałości po zamordowanych zwierzętach domowych, rybach i ptakach.

Na liście przepisów powinny was szczególnie zainteresować trzy potrawy, które mogą permanentnie wydłużyć pasek energii Ethana - Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Na liście przepisów powinny was szczególnie zainteresować trzy potrawy, które mogą permanentnie wydłużyć pasek energii Ethana. Są to:

  1. Herbed Fish - wymagane Fish x3 (ryba), Poultry x2 (drób) - Spożycie tej potrawy nieznacznie wydłuży pasek zdrowia głównego bohatera.
  2. Three-Flavored Mititei - wymagane Fish x4 (ryba), Poultry x2 (drób), Meat x3 (mięso) - Spożycie tej potrawy wydłuży pasek zdrowia Ethana.
  3. Tochitura de Pui - wymagane Poultry x4 (drób), Meat x3 (mięso), Juicy Game x1 (unikalne trofeum) - Spożycie tej potrawy znacząco wydłuży pasek zdrowia protagonisty.

Śmierć i jej konsekwencje

Po śmierci bohatera pojawią się dwie główne opcje - możecie zrestartować rozgrywkę od ostatniego punktu kontrolnego (niekoniecznie musi to być punkt zapisu stanu gry z maszyną do pisania) lub wyjść do menu głównego - Resident Evil Village: Rany - jak leczyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po śmierci bohatera pojawią się dwie główne opcje - możecie zrestartować rozgrywkę od ostatniego punktu kontrolnego (niekoniecznie musi to być punkt zapisu stanu gry z maszyną do pisania) lub wyjść do menu głównego. Ta druga opcja może być przydatna jeśli nie chcecie żeby gra zapisała zgon Ethana w statystykach dla danego przejścia gry.

Ekran śmierć pozwala też zmienić poziom trudności, choć warto pamiętać, że obniżając poziom trudności może potencjalnie zablokować sobie dostęp do jakiegoś trofeum.