Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2021

Na tej stronie poradnika znajduje się lista broni do odnalezienia lub zakupienia w Resident Evil Village. Skorzystanie z poniższego zestawienia pozwoli wam odblokować wszystkie bronie i ułatwić sobie wygrywanie kolejnych walk.

Czy warto sprzedawać bronie?

W Resident Evil Village dostępna jest opcja sprzedawania posiadanych broni handlarzowi Dukeowi - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry

W Resident Evil Village dostępna jest opcja sprzedawania posiadanych broni handlarzowi Duke'owi. Możecie przejść do zakładki sprzedaży i wybrać te bronie, które was nie interesują.

Metoda ta ma swoje zalety i wady - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry

Metoda ta ma swoje zalety i wady. Główne zalety to pozyskanie dużej ilości kredytów (Lin) oraz zwolnienie inwentarza po to żeby umieszczać w nim inne przedmioty (pamiętajcie jednak o możliwości powiększenia inwentarza).

Główna wada to znacznie wyższa cena jeśli zaplanujecie odkupić od handlarza sprzedaną mu wcześniej pukawkę (w naszym przykładzie 40000 Lei podczas gdy Duke zakupił strzelbę za 21000 Lei). Najlepiej jest decydować wyłącznie na przemyślane transakcje, tzn. na pozbywanie się broni, których na pewno nie będziecie chcieli używać w dalszej części gry.

Nóż (Knife)

1 - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry
Nóż znajdziecie niedługo po rozpoczęciu eksploracji wioski po raz pierwszy - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry

Nóż znajdziecie niedługo po rozpoczęciu eksploracji wioski po raz pierwszy. Jest on w jednej z chatek w West Old Town.

Nóż nie powinien być waszym podstawowym wyborem w trakcie staczania walk, aczkolwiek może przydać się do szybkiego atakowania przewróconych lub odwróconych plecami do Ethana wrogów. Broń ta jest też używana do niszczenia wybranych obiektów z otoczenia, np. skrzynek czy dużych wazonów. Możecie dzięki temu gromadzić więcej lootu.

Pierwszy pistolet (LEMI)

Pistolet zdobędziecie automatycznie niedługo po odnalezieniu noża - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry

Pistolet zdobędziecie automatycznie niedługo po odnalezieniu noża. Ethan spotka jednego z mieszkańców wioski, który przekaże mu pistolet do bronienia się przed atakami lykanów.

Pistolet będzie jedną z najczęściej używanych przez was broni, przy czym początkowo cechuje się on niską siłą rażenia. Grając na normalnym poziomie trudności do powalenia większości zwykłych przeciwników potrzeba będzie około 8-9 trafień. Gra pozwala na szczęście ulepszać pistolet oraz kupować/wytwarzać naboje.

2 - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry
Podczas eksploracji zamku Dimitrescu możecie odnaleźć ulepszenie pistoletu LEMI - Recoil Compensator - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry

Podczas eksploracji zamku Dimitrescu możecie odnaleźć ulepszenie pistoletu LEMI - Recoil Compensator. Ulepszenie jest w walizce w korytarzu sąsiadującym z kuchnią Kitchen. Możecie tam dotrzeć niedługo po rozprawieniu się z jednym z bossów - pierwszą wampirzą córką Lady Dimitrescu.

Ulepszenie Recoil Compensator pozwala zwiększyć siłę ognia pistoletu (Power) o 30 punktów. W celu zainstalowania ulepszenia trzeba zaznaczyć pistolet w inwentarzu i następnie wybrać opcję Equip Part.

Pierwsza strzelba (M1897)

3 - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry
Strzelbę możecie znaleźć w trakcie rozgrywania pierwszej bitwy w East Old Town , w której Ethan broni się przed zmasowanymi atakami wilkołaków - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry

Strzelbę możecie znaleźć w trakcie rozgrywania pierwszej bitwy w East Old Town , w której Ethan broni się przed zmasowanymi atakami wilkołaków. Leży ona na stole w jednej z chatek - zaznaczyliśmy ją na powyższym obrazku. Możecie wziąć strzelbę jeszcze w trakcie rozgrywania bitwy (to lepszy pomysł) lub dopiero po jej ukończeniu kiedy Ethan na spokojnie będzie mógł rozejrzeć się po okolicy.

Strzelba jest świetną bronią do szybkiego powalania na ziemię zwykłych przeciwników, których następnie możecie (szybko) dobić nożem lub pistoletem. Jest to też broń, która idealnie sprawdza się w trakcie starć z bossami. Jej największą wadą jest niska początkowa szybkostrzelność. Gra pozwala na szczęście ulepszać strzelbę oraz kupować/wytwarzać naboje (dopiero po zakupieniu schematu produkcji amunicji u Duke'a).

Bonusowy pistolet (Samurai Edge AW Model-01)

To unikalna broń, którą możecie odblokować tylko jeśli macie zakupioną wersję Deluxe lub wyższą - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry

To unikalna broń, którą możecie odblokować tylko jeśli macie zakupioną wersję Deluxe lub wyższą. Pistolet ten nie jest dostępny dla posiadaczy standardowej wersji gry.

Samurai Edge, który był ikoniczną bronią z poprzednich części Resident Evil, możecie znaleźć w ofercie handlarza Duke'a, którego po raz pierwszy spotkacie w drodze z wioski do zamku. Broń ta kosztuje zaledwie 200 kredytów (Lei), a więc została symbolicznie wyceniona i bez problemu powinniście być w stanie ją nabyć. Samurai Edge ma minimalnie lepsze bazowe statystyki od zwykłego pistoletu LEMI.

Karabin snajperski (F2 Rifle)

4 - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry
Karabin snajperski znajdziecie po dotarciu na strych (Attic) zamku - Resident Evil Village: Bronie - lista wszystkich, znajdźki - Resident Evil Village - poradnik do gry

Karabin snajperski znajdziecie po dotarciu na strych (Attic) zamku. Nie można tego przegapić i sama broń jest też w dobrze widocznym miejscu.

Snajperka ma wiele zastosowań i tuż po zdobyciu jej przyda się wam do eliminowania latających potworów na dachu zamku. Jest ona też pomocna w starciu z Lady Dimitrescu w końcowej części pierwszej wizyty w zamku. Snajperka domyślnie powoli oddaje strzały i ma słabą lunetę. Gra pozwala na szczęście ulepszać karabin snajperski oraz kupować/wytwarzać naboje (dopiero po zakupieniu schematu produkcji amunicji u Duke'a).

Zostało jeszcze 69% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie