Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie wyjaśnienie jak pokonywać różne odmiany żołnierzy Soldat w trakcie eksploracji fabryki. Jest to unikalna i dość problematyczna kategoria przeciwników. Poniższy opis odpowiada też na pytanie czy starcia z Soldatami są obowiązkowe.

Ogólne informacje

Soldat to mechaniczni przeciwnicy, których po raz pierwszy zaczniecie spotykać podczas eksploracji fabryki Heisenbergs Factory w końcowej fazie kampanii - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Soldat to mechaniczni przeciwnicy, których po raz pierwszy zaczniecie spotykać podczas eksploracji fabryki Heisenberg's Factory w końcowej fazie kampanii. Są oni dość problematyczni, gdyż są wytrzymali na ataki ze strony głównego bohatera oraz mogą zadawać duże obrażenia w walce wręcz.

W większości sytuacji starcia z Soldatami nie są obowiązkowe - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

W większości sytuacji starcia z Soldatami nie są obowiązkowe. Możecie próbować:

1) Przebiegać obok Soldatów zanim wyprowadzą atak.

2) Oddalać się od obszarów okupowanych przez żołnierzy - Każdy Soldat ma pewien określony obszar działania i może się tak zdarzyć, że po dostatecznym oddaleniu się od niego może zaprzestać pościgu i zacząć powracać na swój pierwotny posterunek. Możecie to niekiedy sprytnie wykorzystać i zaatakować od tyłu Soldata gdy będzie się wycofywał.

3) Ogłuszać Soldatów - Przydają się do tego urządzenia elektryczne pojawiające się w niektórych pomieszczeniach fabryki - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

3) Ogłuszać Soldatów - Przydają się do tego urządzenia elektryczne pojawiające się w niektórych pomieszczeniach fabryki. Trafienie w nie gdy obok ustawi się Soldat doprowadzi do porażenia go prądem. Możecie to wykorzystać nie tylko do łatwego ominięcia Soldata, ale także do dalszych ataków.

Dodatkowa podpowiedź - Pokonani wrogowie Soldat pozostawiają po sobie skarby (Treasures). Jest to dobra motywacja do tego żeby podejmować ryzyko i walczyć z nimi. Rekomendujemy unikanie walk tylko jeśli macie bardzo ograniczone zapasy amunicji i lekarstw.

Soldat z rdzeniem na klatce piersiowej - Soldat Eins

Pierwsza odmiana żołnierzy Soldat jaką napotkacie w grze, to przeciwnicy z czerwonym rdzeniem na klatce piersiowej - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Pierwsza odmiana żołnierzy Soldat jaką napotkacie w grze, to przeciwnicy z czerwonym rdzeniem na klatce piersiowej. Ich nazwa w grze to Soldat Eins.

Wspomniany rdzeń jest oczywiście słabym punktem na ciele przeciwnika, ale w rdzeń strzelajcie tylko jeśli Soldat nie zakrywa go swoimi górnymi kończynami. W przeciwnym razie ataki będą nieudane. Możecie szukać okazji z wykorzystaniem snajperki lub np. używać strzelby gdy boss spudłuje z jednym z ataków w walce wręcz.

Soldat z rdzeniem na plecach - Soldat Zwei

Kolejna odmiana superżołnierzy to przeciwnicy Soldat Zwei, którzy zamiast słabego punktu na klatce piersiowej posiadają reaktor na plecach - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Kolejna odmiana superżołnierzy to przeciwnicy Soldat Zwei, którzy zamiast słabego punktu na klatce piersiowej posiadają reaktor na plecach. Utrudnia to oczywiście znacąco eliminowanie ich.

W trakcie walk z Soldatami mającymi reaktor na plecach możecie w dalszym ciągu szukać okazji do oddania strzału gdy np. żołnierz w trakcie wykonywania jakiegoś ataku obróci górną część ciała i odsłoni na chwilę reaktor.

Lepszym pomysłem jest używanie snajperki lub innej dobrej broni oraz celowanie w głowę potwora celem doprowadzenia do tymczasowego ogłuszenia Soldata - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Lepszym pomysłem jest używanie snajperki lub innej dobrej broni oraz celowanie w głowę potwora celem doprowadzenia do tymczasowego ogłuszenia Soldata. Pozwoli to wam przebiec obok żołnierza i po znalezieniu się za jego plecami ostrzelać reaktor z użyciem jakiejś dobrej broni (np. strzelby).

Latający wrogowie Soldat Jet

Jeszcze inną odmianą są żołnierze Soldat Jet, którzy są wyposażeni w jetpacki - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Jeszcze inną odmianą są żołnierze Soldat Jet, którzy są wyposażeni w jetpacki. Urządzenie to pozwala im latać, przy czym są to loty wyłącznie na niewielką odległość. Nie musicie obawiać się konieczności atakowania wrogów, którzy pozostają przez cały czas w powietrzu.

Soldat Jet używają plecaków odrzutowych po to żeby dogonić Ethana lub żeby znaleźć się za plecami bohatera. Musicie szczególnie uważać na tę drugą kwestię. Warto często obracać się podczas walk z więcej niż jednym przeciwnikiem Soldat Jet. Możecie też rozważyć rozmieszczenie min w obszarze, w którym planujecie się bronić.

Słabym punktem na ciele wrogów Soldat Jet jest reaktor na klatce piersiowej, przy czym tak samo jak w przypadku zwykłych Soldatów atakujcie go tylko wtedy gdy przeciwnik go aktualnie nie zasłania - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Słabym punktem na ciele wrogów Soldat Jet jest reaktor na klatce piersiowej, przy czym tak samo jak w przypadku "zwykłych" Soldatów atakujcie go tylko wtedy gdy przeciwnik go aktualnie nie zasłania.

Przeciwnicy Soldat Jet oprócz standardowych ataków w walce wręcz mogą wyprowadzać szarże sygnalizowane czerwoną wiązką lasera. Możecie na to zareagować na dwa główne sposoby:

  1. Jak najszybciej oddalić się od Soldata, tzn. zanim naładuje i odpali szarżę.
  2. Przebiec szybko obok przeciwnika ładującego atak. Jest to ryzykowne, ale Soldat nie powinien być w stanie szybko zmienić kierunku szarży.

Opancerzeni żołnierze Soldat Panzer

Najsilniejsza odmiana superżołnierzy jakich możecie spotykać w fabryce to silnie opancerzeni Soldat Panzer - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Najsilniejsza odmiana superżołnierzy jakich możecie spotykać w fabryce to silnie opancerzeni Soldat Panzer. Do pierwszego spotkania z nimi powinno dojść po zbudowaniu klucza Heisenberg's Key i w drodze powrotnej do windy towarowej.

Unikalną cechą walk z wrogami Soldat Panzer jest to, że musicie najpierw zniszczyć ich ciężki pancerz - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Unikalną cechą walk z wrogami Soldat Panzer jest to, że musicie najpierw zniszczyć ich ciężki pancerz. Najlepszym sposobem na zrealizowanie tego planu jest skorzystanie z granatnika - po około dwóch udanych trafieniach w opancerzoną zbroję Soldata powinna ona zostać zniszczona.

Alternatywnie możecie korzystać z innych materiałów wybuchowych - min lub bomb rurowych.

Zniszczenie opancerzenia Soldata odsłoni rdzeń na klatce piersiowej - Resident Evil Village: Przeciwnicy Soldat - jak pokonać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Zniszczenie opancerzenia Soldata odsłoni rdzeń na klatce piersiowej. Od tego momentu walka będzie już miała klasyczny przebieg. Możecie używać dowolnych broni do trafiania w pancerz, np. snajperki podczas walki na dystans czy strzelby podczas ataków z mniejszej odległości. Nie strzelajcie gdy boss zasłania rdzeń. Soldat Panzer jest generalnie powolny, ale może wykonywać szarże i przemieszczać się dzięki nim dość szybko w linii prostej. Oddalajcie się gdy tylko zauważycie, że superżołnierz przygotowuje się do odpalenia szarży.

Uniknięcie konfrontacji z wrogami Soldat Panzer nie jest łatwe, bo pojawiają się oni w wąskich przejściach i z racji na swoje rozmiary zajmują początkowo całą szerokość korytarza. Musielibyście wycofać się do większych lokacji i po przybyciu Soldatów Panzer zaczekać na dobry moment do przebiegnięcia obok nich. Walka jest jednak wskazana, bo każdy Soldat Panzer pozostawi po sobie bardzo wartościowy skarb.