Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2021

Ta strona poradnika do gry Resident Evil Village zawiera opis przejścia przez piętra B2 (Electrical) oraz B1 (Storage) fabryki Heisenberg's Factory. Z solucji dowiecie się m.in. jak uniknąć śmierci w szybie z wielkim wentylatorem, gdzie znaleźć formę Key Mold, jak zbudować klucz Heisenberg's Key, gdzie można użyć klucza Heisenberga oraz jak radzić sobie z superżołnierzami Soldat Panzer.

Poziom B2 (Electrical)

1 - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry
Eksplorację piętra B2 fabryki rozpoczynacie na szczycie szybu Grinder Shaft, czyli w miejscu, w którym wyłączyliście wielkie pracujące ostrze po rozprawieniu się z latającymi przeciwnikami Soldat Jet - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Eksplorację piętra B2 fabryki rozpoczynacie na szczycie szybu Grinder Shaft, czyli w miejscu, w którym wyłączyliście wielkie pracujące ostrze po rozprawieniu się z latającymi przeciwnikami Soldat Jet.

Skorzystajcie z jedynego dostępnego wyjścia z lokacji z szybem. W nowym pomieszczeniu znajdziecie mapę wyższych pięter (Factory Map Upper Levels). Możecie opcjonalnie przesunąć wagonik z powyższych obrazków. Odblokuje to wam dostęp do tunelu prowadzącego do bocznego pomieszczenia. Znajdziecie tam przede wszystkim formę Ball Mold. Możecie użyć jej do stworzenia kulki w maszynie odlewniczej (Casting Mold) na poziomie MB4 i następnie rozwiązać dzięki temu zagadkę z labiryntem (Labyrinth Puzzle) obok windy z Duke'em na piętrze B4.

Dotrzyjcie do wielkiego kanału wentylacyjnego Ventilation Duct - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Dotrzyjcie do wielkiego kanału wentylacyjnego Ventilation Duct. Bohater zostanie wessany do kanału. Musicie szybko trafić w czerwony reaktor zlokalizowany na samym środku gigantycznego pracującego wentylatora żeby ujść z życiem.

Dotrzyjcie do windy podróżującej na poziom B1.

Poziom B1 (Storage) - odnalezienie formy Key Mold

Do ważnego odkrycia doprowadzicie niedługo po rozpoczęciu eksploracji poziomu B1 - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Do ważnego odkrycia doprowadzicie niedługo po rozpoczęciu eksploracji poziomu B1. W jednym z pierwszych pomieszczeń natraficie na formę Key Mold.

Podążajcie dalej liniową ścieżką aż dotrzecie do balkoników z szybem windy - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Podążajcie dalej liniową ścieżką aż dotrzecie do balkoników z szybem windy. Przywołajcie windę towarową na poziom B1. Wyruszcie nią na poziom B4.

Poziom MB4 (Materials) - skonstruowanie klucza Heisenberg's Key

2 - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry
Z kluczem musicie po raz kolejny dotrzeć do maszyny odlewniczej Casting Machine, która dla przypomnienia znajduje się na piętrze MB4 - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Z kluczem musicie po raz kolejny dotrzeć do maszyny odlewniczej Casting Machine, która dla przypomnienia znajduje się na piętrze MB4. Połóżcie przed nią zdobyta niedawno formę Key Mold po to żeby skonstruować klucz Heisenberga (Heisenberg's Key).

Przypomnienie - Jeśli na poziomie B2 zdobyliście też formę Ball Mold, to możecie dodatkowo wyprodukować kulkę Iron Horse Ball, która posłuży wam do rozwiązania zagadki Labyrinth Puzzle na poziomie B4 obok windy.

Miejsca użycia klucza Heisenberg's Key

Nowo pozyskanego klucza możecie użyć w dwóch lokacjach - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Nowo pozyskanego klucza możecie użyć w dwóch lokacjach. Opcjonalny charakter ma odwiedzenie kwatery Heisenberga Heisenberg's Quarters na poziomie MB4 (powyższy obrazek). W środku przebywają zwykłe potwory i po rozprawieniu się z nimi znajdziecie dużo drobnego lootu oraz skarb Mechanical Part (Shaft), który można połączyć ze skarbem Mechanical Part (Cylinder) znalezionym w innej części fabryki.

3 - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry
Obowiązkowy charakter ma dotarcie z wyprodukowanym kluczem do drzwi na poziomie B1, które zlokalizowane są obok windy towarowej z Dukeem (powyższe obrazki) - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Obowiązkowy charakter ma dotarcie z wyprodukowanym kluczem do drzwi na poziomie B1, które zlokalizowane są obok windy towarowej z Duke'em (powyższe obrazki).

Pozwoli to wam kontynuować rozgrywkę i dotrzeć do miejsca stoczenia pojedynku z pierwszym spośród dwóch bossów fabryki.

Konfrontacja z superżołnierzami Soldat Panzer

Musicie niestety liczyć z tym, że w drodze z maszyny odlewniczej do windy podróżującej na poziom B1 spotkacie dwóch superżołnierzy Soldat Panzer - jest to najsilniejsza spośród standarowych odmian tych przeciwników - Resident Evil Village: Dotarcie na poziom B1, budowa klucza - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Musicie niestety liczyć z tym, że w drodze z maszyny odlewniczej do windy podróżującej na poziom B1 spotkacie dwóch superżołnierzy Soldat Panzer - jest to najsilniejsza spośród "standarowych" odmian tych przeciwników.

Może zachować się na dwa sposoby:

  1. Jeśli chcecie walczyć z Panzerami, to użyjcie najpierw granatnika i celujcie w ich przedni pancerz. Dopiero po zniszczeniu pancerza na klatce piersiowej odsłonięty zostanie czerwony rdzeń, w który będziecie mogli celować żeby pokonać potwora.
  2. Jeśli chcecie uniknąć walki, to musicie niestety wycofać się do szerszej lokacji i zaczekać na przybycie Panzera. To bardzo duzi przeciwnicy, którzy domyślnie będą zajmowali całą szerokość korytarzy gdzie się pojawią. Na ominięcie Panzera zdecydujcie się gdy będzie kończył jeden ze swoich (wolnych) ataków.