Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie Resident Evil Village poradnik, solucja

Four Angels' Busts - rozwiązanie zagadki

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajduje się opis zagadki z czterema maskami i popiersiami (Four Angels' Busts) z lokacji Hall of the Four w zamku Dimitrescu. Poniższa solucja wyjaśnia gdzie odnajdziecie poszczególne maski i jaka jest nagroda za umieszczenie ich wszystkich na posągach.

Miejsce rozpoczęcia zagadki z popiersiami

1 - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry
Zagadkę Four Angels Busts rozwiązuje się w sali Hall of the Four na parterze zamku Dimitrescu - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry

Zagadkę Four Angels' Busts rozwiązuje się w sali Hall of the Four na parterze zamku Dimitrescu. Główny bohater po raz pierwszy dotrze w to miejsce niedługo po wkroczeniu do zamku.

Po wysunięciu się czterech posągów z popiersiami dowiecie się o konieczności odnalezienia 4 masek. Opisaliśmy je w kolejnych podpunktach i jako że są one powiązane z główną przeprawą przez zamek nie możecie ich przegapić.

Maska 1 (Mask of Sorrow)

2 - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry
Maskę tę zdobędziecie po zaliczeniu sceny ucieczki przed Lady Dimitrescu w zamkowym lochu Dungeon - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry

Maskę tę zdobędziecie po zaliczeniu sceny ucieczki przed Lady Dimitrescu w zamkowym lochu Dungeon. Ethan przejdzie przez kilka korytarzy i dotrze do lokacji Hall of Sorrow z ołtarzem z maską.

Maska 2 (Mask of Pleasure)

3 - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry
Maskę tę zdobędziecie tuż przed starciem z drógą córką Lady Dimitrescu - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry

Maskę tę zdobędziecie tuż przed starciem z drógą córką Lady Dimitrescu. Ethan musi użyć zdobytego wcześniej klucza Dimitrescu's Key do odblokowania drzwi do pokoju Hall of Pleasure. Jest on na piętrze, na południe od głównego holu Main Hall.

Maska 3 (Mask of Joy)

4 - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry
Maskę tę zdobędziecie tuż po rozprawieniu się z trzecią wampirzycą w bibliotece Library - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry

Maskę tę zdobędziecie tuż po rozprawieniu się z trzecią wampirzycą w bibliotece Library. Z pomieszczeniem biblioteki sąsiaduje pokój Hall of Joy, w którym znajduje się ołtarz z maską.

Maska 4 (Mask of Rage)

5 - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry
Maskę tę pozyskacie po zaliczeniu przeprawy po dachu zamku, która zakłada eliminowanie latających potworów - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry

Maskę tę pozyskacie po zaliczeniu przeprawy po dachu zamku, która zakłada eliminowanie latających potworów. Ethan musi dodatkowo zjechać po linie na sąsiedni fragment dachu. Jest to wieża zamkowa Tower of Rage.

Umieszczenie masek na popiersiach

Powróćcie do lokacji Hall of the Four - Resident Evil Village: Zagadka z maskami i popiersiami - rozwiązanie - Resident Evil Village - poradnik do gry

Powróćcie do lokacji Hall of the Four. Finał zagadki z umieszczaniem ich na popiersiach jest na szczęście bardzo prosty, gdyż do każdego popiersia będzie pasowała tylko jedna maska. Możecie w rezultacie zaliczyć zagadkę metodą prób i błędów, tzn. próbując umieszczać kolejne maski z inwentarza na danym posągu aż któraś akcja zakończy się sukcesem.

W umieszczaniu masek może przeszkadzać Lady Dimitrescu. Jeśli zauważycie (lub usłyszycie), że się zbliża, to szybko schrońcie się w pokoju z maszyną do pisania (Merchant's Room), do którego nie może wejść. Zaliczenie zagadki otworzy dużą bramę i odblokuje przejście do wieży Tower of Worship.