Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie opis przejścia z przeprawy przez twierdzę (Stronghold), czyli jedną z lokacji z głównej fabuły. Z poniższej solucji dowiecie się m.in. jak dotrzeć po raz pierwszy do twierdzy oraz jak skutecznie pokonywać potwory z twierdzy.

Przeprawa przez las Forbidden Woods i dotarcie do głównej części twierdzy

1 - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry
Tematem wyruszenia do twierdzy (Stronghold) możecie zająć się nie wcześniej niż po odwiedzeniu zbiornika (Reservoir) i pokonaniu bossa Moreau - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Tematem wyruszenia do twierdzy (Stronghold) możecie zająć się nie wcześniej niż po odwiedzeniu zbiornika (Reservoir) i pokonaniu bossa Moreau. W końcowej fazie eksploracji zbiornika mogliście pozyskać klucz Six-Winged Unborn Key. Należy go użyć w centralnej części wioski do otwarcia bramy zlokalizowanej w niewielkiej odległości na północ od kościoła Church - pokazują ją dołączone obrazki.

Niedługo po rozpoczęciu eksploracji nowej części mapy świata dotrzecie do rozwidlenia - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Niedługo po rozpoczęciu eksploracji nowej części mapy świata dotrzecie do rozwidlenia:

  1. Lewa ścieżka prowadzi do opcjonalnej lokacji - jest to młyn Otto's Mill, którego zbadaniem możecie nieobowiązkowo zająć się przed lub po złożeniu wizyty w twierdzy. W głównym budynku tej lokacji przebywa mini-boss - ogr. Wizyta w niej ma głównie na celu dotarcie do złotej skrzyni Cannibal's Plunder.
  2. Prawa ścieżka prowadzi do celu misji i pokazuje ją dołączony obrazek. Początkowo będziecie musieli przejść przez las Forbidden Woods.
Podróż w stronę twierdzy wiąże się z koniecznością staczania bardzo dużej liczby walk - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Podróż w stronę twierdzy wiąże się z koniecznością staczania bardzo dużej liczby walk. Uniwersalną poradą jest powolne przesuwanie się do przodu i staranne eliminowanie wszystkich napotykanych potworów. Wyjątkiem jest sytuacja, w której macie bardzo ograniczone zapasy amunicji. Rozważcie przy niedoborze zapasów wycofanie się do głównej części lokacji i dokładniejsze zbadanie jej żeby odnaleźć więcej zapasów. W ostateczności możecie też zakupić trochę amunicji u Duke'a.

Idealna broń do eksploracji twierdzy i jej okolic to karabin snajperski. Będziecie mogli łatwo atakować wielu przeciwników z dużej odległości. Obserwujcie jednak poczynania potworów, gdyż lykany są sprytne i będą dążyły do skracania dystansu do bohatera. Przełączajcie się wtedy na strzelbę lub pistolet. W razie zagrożenia warto też wyraźnie się wycofać i pozwolić na to żeby potwory przyszły do Ethana.

W trakcie przeprawy uważajcie na wrogich łuczników (przykładowy na obrazku), gdyż są oni w stanie atakować na odległość i podpalać głównego bohatera dzięki wykorzystywaniu płonących strzał - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

W trakcie przeprawy uważajcie na wrogich łuczników (przykładowy na obrazku), gdyż są oni w stanie atakować na odległość i podpalać głównego bohatera dzięki wykorzystywaniu płonących strzał. Do zabijania ich najlepiej używać snajperki. Spodziewając się ataku łuczników biegajcie dużo na boki żeby nie być dla nich łatwym celem.

W trakcie przemarszu starajcie się oczywiście na bieżąco badać okolicę. Nowy loot może być pozostawiany przez wrogów, leżeć na widoku lub być składowany w skrzynkach.

Po dotarciu do zamkniętej bramy skorzystajcie z drabiny żeby dotrzeć do pierwszego z dwóch mechanizmów odpowiedzialnych za jej podniesienie - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po dotarciu do zamkniętej bramy skorzystajcie z drabiny żeby dotrzeć do pierwszego z dwóch mechanizmów odpowiedzialnych za jej podniesienie. Wejście w interakcję z mechanizmem doprowadzi niestety do rozpoczęcia dużej bitwy, w której będziecie musieli bronić się przed atakami lykanów.

Podczas walk szukajcie przede wszystkim okazji do trafiania w czerwone beczki, szczególnie jeśli w pobliżu ustawił się więcej niż 1 potwór. Spodziewajcie się tego, że lykany mogą szybko dotrzeć do Ethana. Warto w takiej sytuacji przełączyć się na strzelbę. Jeśli zrobi się zbyt niebezpiecznie możecie też powrócić do miejsca, z którego przyszliście i tam w spokojniejszych warunkach staczać walki (lykany nie pojawiają się w nieograniczonych ilościach).

Po wygranych walkach użyjcie drabiny do dotarcia do drugiego mechanizmu - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po wygranych walkach użyjcie drabiny do dotarcia do drugiego mechanizmu. Nie musicie obawiać się kolejnej bitwy, bo przejście zostaniecie dość szybko odblokowane.

Nowa ścieżka doprowadzi was do wnętrza twierdzy. Pamiętajcie o tym żeby pozbierać loot z okolicy (warto też sprawdzić czy możecie coś wytworzyć w oparciu o crafting). W miejscu tym będzie też maszyna do pisania.

Przeprawa przez wnętrze twierdzy

Wewnątrz twierdzy ogólne założenia walki pozostają bez większych zmian - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Wewnątrz twierdzy ogólne założenia walki pozostają bez większych zmian. Do eliminowania większości lykanów ponownie najlepiej sprawdzi się snajperka. Możecie z jej pomocą zabijać wielu lykanów zanim wyraźnie się zbliżą. Dopiero w sytuacji bezpośredniego zagrożenia przełączajcie się na strzelbę.

W okolicy będziecie odnajdywali również wybuchowe beczki, przy czym z ich ewentualnym wysadzaniem warto zawsze wstrzymywać się aż pojawi się większa grupa potworów i dotrze w pobliże beczki.

Możecie podążać na przodu na tym piętrze, na którym rozpoczęliście eksplorację twierdzy lub zeskoczyć na niższy poziom - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Możecie podążać na przodu na tym piętrze, na którym rozpoczęliście eksplorację twierdzy lub zeskoczyć na niższy poziom.

Spodziewajcie się tego, że w dalszej fazie walk niektóre lykany mogą pojawiać się w korytarzu, z którego przyszliście. Nie dajcie się zaskoczyć potworom z kilku różnych stron i na bieżąco zajmujcie się eliminacją lykanów, które zbliżyły się niebezpiecznie do bohatera.

W trakcie przebijania się przez twierdzę możecie skorzystać z opcji zjechania na linie do szybkiego ucieknięcia na półkę na przeciwległym końcu sali - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

W trakcie przebijania się przez twierdzę możecie skorzystać z opcji zjechania na linie do szybkiego ucieknięcia na półkę na przeciwległym końcu sali. Z innych ułatwień gra umożliwi też ostrzeliwanie wspinających się lykanów - pojawia się okazja do zamordowania ich zanim zakończą wspinaczkę.

Uważajcie na nowych łuczników i bądźcie gotowi na rozprawienie się z opancerzonym lykanem - do zabicia go warto rozważyć użycie granatnika lub bomb rurowych.

Musicie dotrzeć do wejścia do małej okrągłej sali - Resident Evil Village: Przeprawa przez Twierdzę/Stronghold - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Musicie dotrzeć do wejścia do małej okrągłej sali. Pozbierajcie z niej nowy loot i wyruszcie zakręcanymi schodami na dół. Bohater po drodze będzie musiał zacząć się przeciskać, ale nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi zagrożeniami.

Docelowo wkroczycie do sali z zapasami i maszyną do pisania. Koniecznie utwórzcie nowego sejwa, bo przed wami nowy trudniejszy pojedynek z bossem.