Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Handlarz Duke Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 7 maja 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie wszystkie informacje na temat handlarza Duke'a. Dowiecie się gdzie można spotkać handlarza, jakie rodzaje towarów i usług oferuje Duke, czy można sprzedawać Duke'owi niechciane przedmioty oraz jaka waluta wykorzystywana jest do dokonywania transakcji.

Najważniejsze informacje

Handlarz Duke to jedna z niewielu przyjaźnione nastawionych postaci, które napotkacie w Resident Evil 8 - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Handlarz Duke to jedna z niewielu przyjaźnione nastawionych postaci, które napotkacie w Resident Evil 8. Przypomina on kupca z Resident Evil 4, będąc neutralnym wobec wydarzeń w świecie gry i pomagając w odnawianiu zapasów oraz zdobywaniu nowych cennych przedmiotów.

Duke'a spotyka się wielokrotnie na przestrzeni całej gry. Pojawia się on w różnych miejscach na terenie wioski i zamku - zestawiliśmy je w kolejnym podpunkcie. Duke'a nie możecie zabić ani ograbić, ale z drugiej strony nie musicie obawiać się żadnego ataku z jego strony.

Po zagadaniu do Dukea domyślnie pojawią się trzy opcje do wyboru - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po zagadaniu do Duke'a domyślnie pojawią się trzy opcje do wyboru:

 1. Kupowanie przedmiotów (Supplies) - Duke sprzedaje przede wszystkim unikalne przedmioty (najcenniejsze z nich zestawiliśmy w dalszej części tekstu), ale możecie też kupować od niego standardowe zapasy (np. amunicję). Dodatkowo kilka przedmiotów można odebrać od niego za darmo.
 2. Sprzedawanie przedmiotów (The Duke's Purse) - Warto przede wszystkim pozbywać się u Duke'a wszystkich spośród odnajdywanych artefaktów, które nie są częścią zestawów (więcej informacji o artefaktach znajdziecie na osobnej stronie w rozdziale FAQ). Oprócz tego warto wystawiać na sprzedaż mniej potrzebne rzeczy zapychające inwentarz.
 3. Ulepszanie posiadanych broni (Gunsmithy) - Każdą broń możecie ulepszyć w kilku różnych kategoriach (np. siła rażenia czy pojemność magazynka). Zdecydowanie powinniście dokonywać ulepszeń często używanych broni.

Do wszystkich powyższych transakcji wykorzystywana jest waluta Lei, którą możecie pozyskiwać dzięki sprzedawaniu Duke'owi sprzętu oraz odnajdywaniu jej w świecie gry wraz z innym lootem. Aktualna liczba posiadanych kredytów wyświetlana jest w prawym górnym rogu ekranu.

1 - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry
W dalszej części gry odblokowywana jest też czwarta opcja (The Dukes Kitchen) - dostarczania Dukeowi składników do ugotowania (Ingredients) - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

W dalszej części gry odblokowywana jest też czwarta opcja (The Duke's Kitchen) - dostarczania Duke'owi składników do ugotowania (Ingredients). Chodzi tu konkretnie o "trofea" m.in. po pokonanym żywym inwentarzu. Ethan może mianowicie zajmować się eliminować napotkanych kur, świń czy ryb. Każda zabita istota pozostawi po sobie jakiś przedmiot, przy czym warto zaznaczyć, że znaleziska te zajmują główną część inwentarza.

Najlepsze ulepszenia do odblokowania dzięki przekazywaniu Duke'owi składników opisane zostały na dole strony.

Duke - gdzie go odnaleźć?

Duke'a zawsze spotyka się w stałych miejscach. Zmienia on swoje położenie w miarę przechodzenia gry, dzięki czemu nie będziecie musieli wracać się do wcześniejszych lokacji po to żeby z nim pohandlować czy skorzystać z jego usług.

Do pierwszego spotkanie z Dukeem dojdzie w drodze z wioski do zamku - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Do pierwszego spotkanie z Duke'em dojdzie w drodze z wioski do zamku. Nie jest to spotkanie, które możecie przegapić. Załączy się rozmowa, w trakcie której Duke przedstawi się i zaoferuje swoje usługi.

2 - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry
Dukea możecie spotkać wewnątrz zamku - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Duke'a możecie spotkać wewnątrz zamku. Przebywa on w pomieszczeniu Merchant's Room na parterze, czyli tym samym, w którym znajduje się też maszyna do pisania.

3 - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry
Po powrocie do wioski Dukea odnajdziecie w lokacji Altar, czyli tej, w której znajduje się też tytułowy ołtarz powiązany z jedną z zagadek - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po powrocie do wioski Duke'a odnajdziecie w lokacji Altar, czyli tej, w której znajduje się też tytułowy ołtarz powiązany z jedną z zagadek. Duke zaoferuje nowe przedmioty oprócz tych, które były już też wcześniej dostępne.

4 - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry
Duke pojawia się w większym obszarze ze zbiornikiem (Reservoir), który Ethan bada w poszukiwaniu Moreau - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Duke pojawia się w większym obszarze ze zbiornikiem (Reservoir), który Ethan bada w poszukiwaniu Moreau. Handlarza znajdziecie w tym samym budynku, w którym znajduje się mechanizm sterowania śluzą.

5 - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry
Dukea spotkacie również podczas eksploracji fabryki (Heisenbergs Factory) w końcowej fazie kampanii - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Duke'a spotkacie również podczas eksploracji fabryki (Heisenberg's Factory) w końcowej fazie kampanii. Jest on w kwadratowym pomieszczeniu, które docelowo okazuje się również być windą towarową. Duke zaoferuje nowe przedmioty oprócz tych, które były już też wcześniej dostępne.

Najlepsze towary Duke'a

Istotną informacją jest to, że oferta Duke'a aktualizowana jest na przestrzeni całej gry. Nie możecie zakupić od niego najlepszych przedmiotów już na wczesnym stadium rozgrywki. Na szczęście wiele przydatnych rzeczy można u niego kupować już od pierwszego spotkania.

Najlepsze rzeczy dostępne od początku gry - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Najlepsze rzeczy dostępne od początku gry:

 1. Extra Baggage - 10000 Lin - Dzięki walizce możecie permanentnie powiększyć inwentarz. To jedno z najważniejszych ulepszeń, zwłaszcza że Ethan w trakcie pobytu w zamku odnajdzie zajmujący dużo miejsca w inwentarzu karabin snajperski.
 2. Recipe: Shotgun Ammo - 3000 Lin - Schemat pozwoli na wytwarzanie amunicji do strzelby. Jest to bardzo pomocne, gdyż strzelba świetnie nadaje się do pokonywania bossów. Dzięki samej eksploracji nie odnajdziecie zbyt wiele amunicji.
 3. Recipe: Sniper Rifle Ammo - 4000 Lin - Schemat pozwoli na wytwarzanie amunicji do snajperki. Najlepiej dokonać zakupu po odblokowaniu karabinu snajperskiego w końcowej części pierwszej wizyty w zamku. Dodatkowa amunicja przyda się do atakowania latających potworów oraz w co najmniej jednym starciu z bossem.
 4. Lockpick - 0 Lin - Gra powinna zaoferować pierwszy wytrych za darmo i zdecydowanie powinniście skorzystać z tej opcji, bo wytrychy odnajduje się w świecie gry w bardzo ograniczonych ilościach.
 5. Samurai Edge AW Model-01 - 200 Lin - Jest to pistolet dostępny tylko jeśli zakupiliście wyższą wersję gry, w skład której wchodzi Trauma Pack. Nowa broń jest bardzo tania i możecie jej używać zamiast głównego pistoletu.
 6. LEMI High Capacity Mag - 8000 Lin - Jest to ulepszenie pistoletu, które może zwiększyć pojemność magazynka. Jest to istotna kwestia, bo w RE8 spotkacie wiele silnych potworów, które będą w stanie wytrzymać dużą liczbę trafień. Może się zdarzyć tak, że wielokrotnie przeładujecie broń przed wygraniem bitwy.
 7. M1897 Hair Trigger - 9000 Lin - Jest to ulepszenie strzelby, dzięki której poprawia się jej szybkostrzelność. Może się to zdecydowanie przydać podczas walk z bossami kiedy to pojedyncze trafienie nie wystarczy do powalenia wroga na ziemię czy zabicia go.
Najlepsze rzeczy dostępne od powrotu do wioski z Zamku Dimitrescu (lokacja Altar) - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Najlepsze rzeczy dostępne od powrotu do wioski z Zamku Dimitrescu (lokacja Altar):

 1. Extra Baggage - 30000 Lin - To druga walizka permanentnie powiększająca inwentarz. Warto postarać się o zakup żeby mieć pewność, że będziecie mogli zbierać wszystkie odnajdywane rzeczy. Potrzebne kredyty możecie zdobyć np. sprzedając artefakt za pokonanie bossa z pierwszej wizyty w zamku (jest warty 25000 kredytów).
 2. Recipe: Pipe Bombs - 2500 Lin - Schemat pozwoli na wytwarzanie bomb rurowych. Mogą one być pomocne nie tylko w trakcie rozgrywania walk, ale również do burzenia osłabionych ścian odnajdywanych w świecie gry, za którymi mogą być jakieś skarby.
 3. F2 Rifle High Magnification Scope - 15000 Lin - Jest to ulepszenie snajperki, które wyposaża karabin w znacznie lepszą lunetę. Warto zainwestować w ten upgrade jeśli lubicie używać snajperki i chcecie zmniejszyć ryzyko pudłowania w trakcie oddawania strzałów.
 4. F2 Rifle Cheek Rest - 20000 Lin - To drugie ulepszenie snajperki i w tym przypadku jego założeniem jest ustabilizowanie celownika przy przygotowywaniu się do oddania strzału. Także i ten upgrade zwiększy wasze szanse, że każdy oddany strzał będzie celny.
Najlepsze rzeczy dostępne od powrotu do wioski z House Benevento (pokonanie bossa Donna Benevento) - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Najlepsze rzeczy dostępne od powrotu do wioski z House Benevento (pokonanie bossa Donna Benevento):

 1. Recipe: Explosive Rounds - 3000 Lin - To ekstremalnie ważny zakup, bo będziecie mogli dzięki niemu wytwarzać wybuchowe pociski do granatnika. Pamiętajcie oczywiście o tym żeby pozyskać granatnik - jego położenie opisaliśmy na stronie Bronie.
 2. Recipe: Flashbangs - 3000 Lin - Także i ten przepis jest przydatny i umożliwia on wytwarzanie oślepiających pocisków do granatnika. Są one bardzo pomocne m.in. w pokonaniu bossa Uriasa z twierdzy, ale także do oślepiania innych silnych wrogów.
 3. LEMI High Capacity Mag - 9000 Lin - To ulepszenie pistoletu LEMI, dzięki któremu jest on w stanie przechowywać więcej amunicji w magazynku. Warto dokonać zakupu, gdyż broń ta wymusza oddawanie dużej ilości strzałów żeby pokonywać wrogów.
 4. W870 TAC Improved Gunstock - 22000 Lin - To ulepszenie drugiej strzelby, dzięki któremu zmniejsza się rozrzut przy prowadzeniu ostrzału. Pomoże to wam w oddawaniu celnych trafień i tym samym szybszym rozprawianiu się z potworami.
Najlepsze rzeczy dostępne od wizyty w fabryce (Heisenbergs Factory) - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Najlepsze rzeczy dostępne od wizyty w fabryce (Heisenberg's Factory):

 1. SYG 12 - 180000 Lin - To ekstremalnie drogi przedmiot, ale jeśli macie kredyty warto dokonać zakupu. Jest to świetna strzelba półautomatyczna, która nawet w bazowej wersji oferuje zadawanie dużych obrażeń i dobrą szybkostrzelność.
 2. SYG 12 Red Dot Sight - 42000 Lin - Jest to ulepszenie strzelby SYG12, dzięki któremu jeszcze bardziej zwiększą się siła rażenia oraz szybkostrzelność. Uczyni to strzelbę idealną bronią do eliminowania wytrzymałych wrogów z końcowych lokacji.
 3. M1851 Wolfsbane Increased Capacity Cylinder - 100000 Lin - Jest to ulepszenie rewolweru magnum, które zwiększa pojemność magazynka. Możecie to docenić w trakcie konfrontacji z końcowymi bossami gry.

Najlepsze ulepszenia statystyk Ethana

Opcja odblokowywania ulepszeń statystyk staje się dostępna podczas drugiej wizyty w wiosce - Resident Evil Village: Handlarz Duke - Resident Evil Village - poradnik do gry

Opcja odblokowywania ulepszeń statystyk staje się dostępna podczas drugiej wizyty w wiosce. Od handlarza Duke'a dowiecie się, że możecie mu dostarczać składniki do ugotowania, które zdobędziecie dzięki zabijaniu m.in. kur, świń czy pływających w zbiornikach wodnych ryb. Przekazanie Duke'owi odpowiedniej liczby składników pozwoli za darmo przygotować potrawę i odblokować stałą premię do statystyk. Oto najlepsze ulepszenia do zdobycia:

 1. Herbed Fish - wymagane Fish x3 (ryba), Poultry x2 (drób) - Spożycie tej potrawy nieznacznie wydłuży pasek zdrowia głównego bohatera. Łatwiej będzie wam dzięki temu utrzymać Ethana przy życiu.
 2. Three-Flavored Mititei - wymagane Fish x4 (ryba), Poultry x2 (drób), Meat x3 (mięso) - Spożycie tej potrawy wydłuży pasek zdrowia Ethana. Efekt jest silniejszy od poprzedniej potrawy.
 3. Tochitura de Pui - wymagane Poultry x4 (drób), Meat x3 (mięso), Juicy Game x1 (unikalne trofeum) - Spożycie tej potrawy znacząco wydłuży pasek zdrowia protagonisty. Ta potrawa najbardziej wydłuża pasek energii.
 4. Sarmale de Peste - wymagane Fish x6 (ryba), Finest Fish x1 (unikalne trofeum) - Spożycie tej potrawy pozwala Ethanowi szybciej poruszać się. Może to być przydatne nawet podczas zwykłej eksploracji okolicy.