Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Inwentarz - jak powiększyć? Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie informacje jak permanentnie powiększać inwentarz Ethana. Jest to ważna kwestia jeśli zależy wam na przenoszeniu dużej liczby przedmiotów, co wiąże się z ryzykiem zapełnienia całego inwentarza głównego bohatera.

Inwentarz głównej postaci ma początkowo 45 slotów na przedmioty - Resident Evil Village: Inwentarz - jak powiększyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Inwentarz głównej postaci ma początkowo 45 slotów na przedmioty. Umieszczane są w nim bronie, amunicja, medykamenty czy wytrychy. Do głównego okna inwentarza nie trafiają natomiast przedmioty questowe (Key Items), dokumenty (Files) czy skarby (Treasures). Przedmioty te nie są klasyfikowane jako rzeczy zajmujące miejsce w inwentarzu.

Pomimo wymienionych powyżej ułatwień inwentarz bardzo szybko możecie zapełnić i utrudnić sobie dalszą rozgrywkę. Dzieje się tak dlatego, że:

  1. Duże przedmioty (szczególnie bronie) zajmują kilka slotów inwentarza. W przypadku strzelby z przykładu z powyższego obrazka jest to aż 10 slotów.
  2. Większe ilości amunicji rozdzielane są na oddzielne sloty.
Problem zbyt małego inwentarza może rozwiązać handlarz Duke, którego po raz pierwszy spotkacie w drodze z wioski do zamku - Resident Evil Village: Inwentarz - jak powiększyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Problem zbyt małego inwentarza może rozwiązać handlarz Duke, którego po raz pierwszy spotkacie w drodze z wioski do zamku. Pojawia się on też w dalszej części gry (miejsca jego pobytu zestawiliśmy na oddzielnej stronie przewodnika).

Duke sprzedaje walizki Extra Baggage i nie są to tanie przedmioty. Pierwszą walizkę możecie zakupić od momentu pierwszego spotkania handlarza. Kosztuje ona 10000 kredytów (Lei). Najlepiej nie wydawać początkowo kredytów na inne cele i sprzedawać zdobywane artefakty u Duke'a. Pozwoli to wam uzbierać wymaganą sumę już na dość wczesnym stadium gry.

Pierwsza walizka powiększa inwentarz do 77 slotów - Resident Evil Village: Inwentarz - jak powiększyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Pierwsza walizka powiększa inwentarz do 77 slotów. Jest to szczególnie pomocne w dalszej części gry gdy będziecie mogli odnajdywać nowe bronie (np. karabin snajperski) i wytwarzać więcej przedmiotów w oparciu o crafting.

Drugą walizkę możecie zakupić po tym jak pokonacie bossa w zamku Dimitrescu i powrócicie do wioski, trafiając do obszaru z ołtarzem (Altar) - Resident Evil Village: Inwentarz - jak powiększyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Drugą walizkę możecie zakupić po tym jak pokonacie bossa w zamku Dimitrescu i powrócicie do wioski, trafiając do obszaru z ołtarzem (Altar). Przedmiot kosztuje niestety aż 30000 kredytów, przy czym możecie od razu sprzedać Duke'owi artefakt za pokonanie bossa z zamku i otrzymać za niego 25000 kredytów. Ethan będzie dzięki temu potrzebował "tylko" dodatkowych pięciu tysięcy.

Druga walizka powiększa inwentarz do 104 slotów, dzięki czemu Ethan może komfortowo przenosić wszystkie bronie oraz różnorakie zapasy - Resident Evil Village: Inwentarz - jak powiększyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Druga walizka powiększa inwentarz do 104 slotów, dzięki czemu Ethan może komfortowo przenosić wszystkie bronie oraz różnorakie zapasy.