Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Mapy - jak korzystać? Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 7 maja 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie kompleksowe informacje jak korzystać z map świata, tzn. z mapy wioski oraz z mapy zamku Dimitrescu. Wyjaśniamy na jakich zasadach odkrywana jest mapa, co oznaczają różne kolory i ikony na mapie, a także czy możliwe jest odnajdywanie gotowych map okolicy.

Odkrywanie map - ogólne założenia

System map w Resident Evil Village funkcjonuje na zbliżonych zasadach do wcześniejszych odsłon cyklu - Resident Evil Village: Mapy - jak korzystać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

System map w Resident Evil Village funkcjonuje na zbliżonych zasadach do wcześniejszych odsłon cyklu. Mapa najbliższej okolicy jest na bieżąco odkrywana w trakcie przemierzania świata gry. W RE8 nie ma mini-mapy, ale pełnoekranową mapę możecie wywołać w dowolnym momencie rozgrywki i gra jest na ten czas pauzowana.

Na mapie pojawiają się przede wszystkim trzy oznaczenia kolorystyczne, aczkolwiek dotyczą one wyłącznie wnętrz budynków:

  1. Czerwony kolor symbolizuje lokacje, które odwiedziliście, ale w których nie odnaleźliście jeszcze 100% lootu. Chodzi tu o przedmioty, które można dodać do głównego inwentarza. Gra nie bierze pod uwagę np. dokumentów - znajdziek.
  2. Niebieski kolor symbolizuje lokacje zbadane w 100%.
  3. Szary kolor symbolizuje miejsca, do których jeszcze nie zajrzeliście.

Jak zbadać daną lokację w 100%?

Dodatkowa podpowiedź - Jeśli macie problem z zaliczeniem danej lokacji (tzn - Resident Evil Village: Mapy - jak korzystać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Dodatkowa podpowiedź - Jeśli macie problem z "zaliczeniem" danej lokacji (tzn. zmianą jej koloru z czerwonego na niebieski na mapie), to warto sprawdzić obszar przy suficie (w przykładzie z dołączonego obrazka możliwe jest zestrzelenie wiszącego żółtego obiektu) oraz różnego rodzaju małe otwory i wnęki przy podłodze (np. obszar pod łóżkiem).

W lokacjach z dalszej fazy kampanii ukrytymi przedmiotami są też często kryształy - Resident Evil Village: Mapy - jak korzystać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

W lokacjach z dalszej fazy kampanii ukrytymi przedmiotami są też często kryształy. Rozglądajcie się po całym pomieszczeniu za błyszczącymi obiektami i ostrzeliwujcie je żeby spadły i żeby można je było podnieść. Może też być dobra metoda wzbogacania się, gdyż za pojedynczy kryształ możecie średnio uzyskać u Duke'a od kilku do kilkunastu tysięcy kredytów (Lei).

Inne oznaczenia na mapach

Na mapach oprócz kolorów pojawiają się też różnorakie inne oznaczenia - Resident Evil Village: Mapy - jak korzystać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Na mapach oprócz kolorów pojawiają się też różnorakie inne oznaczenia. Najważniejsze oznaczenia dotyczą przejść - niebieskim kolorem są zaznaczone dostępne przejścia, a czerwonym zablokowane - do ich odblokowania wymagane może być np. użycie klucza czy dotarcie do nich od drugiej strony.

Inne ikony mogą dotyczyć unikalnych lokacji do zbadania, np. studni, zagadek czy miejsc wymagających użycia odpowiedniego klucza. Po najechaniu kursorem na daną ikonę możecie uzyskać więcej informacji na jej temat.

Gotowe mapy okolicy

1 - Resident Evil Village: Mapy - jak korzystać? - Resident Evil Village - poradnik do gry
Ethan może odnajdywać gotowe mapy, dzięki którym odsłonięty zostanie dany obszar - Resident Evil Village: Mapy - jak korzystać? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Ethan może odnajdywać gotowe mapy, dzięki którym odsłonięty zostanie dany obszar. Pozwoli to wam ustalić jakie obszary nadają się jeszcze do zbadania i jakąś ścieżką można do nich dotrzeć. Miejcie jednak świadomość tego, że zdobywane mapy odsłaniają wyłącznie najbliższą okolicę. W przykładzie z powyższych obrazków mapa odsłania tylko główny poziom zamku. Po dotarciu na inne piętra czy do zupełnie innych regionów musicie wznowić proces samodzielnego odkrywania mapy lub rozejrzeć się za innymi gotowymi mapami.